Menu

2-5 czerwca 2022 roku odbyło się spotkanie tajnej grupy Bilderberg w Waszyngtonie

20 czerwca, 2022 - Grupa Bilderberg
2-5 czerwca 2022 roku odbyło się spotkanie tajnej grupy Bilderberg w Waszyngtonie

Nie codziennie elitarna grupa ponad 120 przywódców politycznych wysokiego szczebla, dyrektorów generalnych korporacji i przedstawicieli świata finansów, środowiska akademickiego i mediów spotyka się, aby omówić sprawy globalne. Ale kiedy takie spotkanie na najwyższym szczeblu ma miejsce, można sobie wyobrazić, że przyciągnie ono uwagę mediów. Jednak w przypadku spotkań ultratajnej Grupy Bilderberg tak się nie dzieje. Zamiast tego zdecydowana większość mediów głównego nurtu po prostu unika jakiejkolwiek wzmianki o nich. Tegoroczne spotkanie Grupy Bilderberg, które odbyło się w dniach 2-5 czerwca w luksusowym hotelu Mandarin Oriental w Waszyngtonie, nie było wyjątkiem.

Spotkania Grupy Bilderberg, założonej w 1954 r., odbywają się raz w roku i są organizowane wyłącznie na zaproszenia. Około dwóch trzecich uczestników pochodzi z Europy, a pozostali z Ameryki Północnej. Publicznie Bilderberg lubi twierdzić, że jej spotkania są po prostu forum “nieformalnych dyskusji”. W rzeczywistości jednak ma ogromne wpływy na świat.

Nominacja byłego belgijskiego premiera Hermana van Rompuya na pierwszego przewodniczącego Rady Europejskiej w 2009 roku odbyło się w ciągu kilku dni od jego udziału w specjalnym spotkaniu grupy Bilderberg, które zostało zorganizowane wyłącznie w celu rozważenia jego kandydatury. Wielu innych wychowanków grupy Bilderberg, takich jak Bill Clinton, Tony Blair czy Angela Merkel, po uczestnictwie w spotkaniach tej tajnej grupy, objęło wysokie stanowiska polityczne. Z tego powodu listy uczestników grupy Bilderberg są często postrzegane jako dobry wskaźnik tego, gdzie w przyszłości może znajdować się władza.

Ważni uczestnicy

W tegorocznym spotkaniu udział wzięli między innymi: 99-letni Henry Kissinger, Mark Rutte (premier Holandii), Sanna Marin (premier Finlandii), Charles Michel (przewodniczący Rady Europy) oraz Margaritis Schinas (wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej). Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski miał również wnieść swój wkład za pośrednictwem wideokonferencji.

Wśród uczestników ze świata korporacyjnego znaleźli się Albert Bourla (prezes i dyrektor generalny firmy Pfizer); Emma Walmsley (dyrektor generalny GlaxoSmithKline); Ben van Beurden (dyrektor generalny Shell); Bernard Looney (dyrektor generalny BP); Eric E. Schmidt (były dyrektor generalny i prezes Google); Yann Lecun (wiceprezes i główny naukowiec ds. sztucznej inteligencji Facebooka); Kevin Scott (dyrektor techniczny Microsoft) oraz José Manuel Barroso (Prezes Goldman Sachs International).

Na liście uczestników znaleźli się również: król Holandii; Jens Stoltenberg (sekretarz generalny NATO); William J. Burns (dyrektor Centralnej Agencji Wywiadowczej Stanów Zjednoczonych); Jake Sullivan (dyrektor Rady Bezpieczeństwa Narodowego Stanów Zjednoczonych) oraz Jeremy Fleming (dyrektor centrali łączności rządu brytyjskiego).

Grupa Bilderberg oczekuje, że globalna niestabilność będzie się utrzymywać

Lista kluczowych tematów dyskusji na tegorocznym spotkaniu sugeruje, że grupa Bilderberg spodziewa się kontynuacji obecnego okresu globalnej niestabilności. Na szczycie listy dyskusyjnej znalazł się temat „Realizacji geopolitycznej”. Następnie odbyły się dyskusje na temat „Wyzwania NATO”, „Chiny”, „Wyzwania Indo-Pacyfiku”, „Konkurencja technologiczna chińsko-amerykańska” i „Rosja”.

Równie niepokojące, jak te początkowe tematy, była dyskusja na temat „Ciągłości rządów i gospodarki”. Szczerze mówiąc, możemy się tylko domyślać, do czego to mogło się odnosić. Innymi słowy, ciągłość po czym. Kolejnej globalnej pandemii i załamaniu się porządku publicznego? Załamaniu gospodarczym? Eskalacji wojny na Ukrainie? Choć pewną wskazówkę można zapewne znaleźć w temacie dyskusji, która nastąpiła później (“Zakłócenie globalnego systemu finansowego”), ogólne przesłanie grupy Bilderberg wydaje się być takie, że świat w najbliższym czasie nie wróci do normalności.

Kolejnym inspirującym tematem była dyskusja zatytułowana „Dezinformacja”. Biorąc pod uwagę rosnącą kontrolę wolności słowa na całym świecie w ciągu ostatnich dwóch lat, zwłaszcza w Internecie, oraz próbę powołania przez administrację Bidena tak zwanej Rady ds. Zarządzania Dezinformacją z wyznaczonym celem „koordynowania przeciwdziałania dezinformacji związanej z bezpieczeństwem wewnętrznym”, udział w spotkaniu kilku ważnych przedstawicieli świata technologii sugeruje, że Grupa Bilderberg zdecydowała, iż osiągnięcie “Ciągłości Rządu i Gospodarki” zależy od uzyskania jeszcze większej kontroli nad światem online.

Po dyskusji na temat “Bezpieczeństwa energetycznego i zrównoważonego rozwoju”, w której, jak możemy przypuszczać, znaczącą rolę odegrali prezesi firm Shell i BP, kolejnym punktem programu był punkt zatytułowany “Zdrowie po pandemii”. Jako że szczepionka COVID-19 firmy Pfizer stała się ostatnio najbardziej dochodowym lekiem w historii, udział dyrektora generalnego tej firmy w tegorocznym spotkaniu można interpretować jako znak, że Bilderberg stawia na kontynuację dominacji tej firmy w dziedzinie medycyny farmaceutycznej.

Inne poruszane tematy (a przynajmniej te, o których nam powiedziano) obejmowały dyskusje na temat „Dzielenia społeczeństw demokratycznych” oraz „Handlu i deglobalizacji”. Spotkanie najwyraźniej zakończyło się dyskusją na temat Ukrainy.

I tak to wygląda. Poza dobrze napisanym artykułem napisanym przez wieloletniego obserwatora Grupy Bilderberg Charliego Skeltona, który został opublikowany w “The Guardian”, media głównego nurtu praktycznie nie relacjonowały czterodniowego spotkania. Nie było to jednak tak, że wielkie media nie miały tam nikogo, ponieważ wśród uczestników byli wysocy rangą przedstawiciele Axel Springer, The Economist, The Financial Times i inni. Po prostu oni – i grupa Bilderberg – nie chcą, żebyś się o tym dowiedział.

Polecam również artykuł: “Będziesz posłuszny zorganizowanej grupie przestępczej?

Źródło: https://www.dr-rath-foundation.org/2022/06/geopolitical-realignments-and-disruption-of-the-global-economy-in-the-post-pandemic-world-the-2022-bilderberg-meeting-in-washington-d-c/

Spread the love
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x