Menu

21 „patogennych bakterii” wykrytych na dziecięcych maskach do twarzy

29 czerwca, 2021 - Bakterie
21 „patogennych bakterii” wykrytych na dziecięcych maskach do twarzy

Grupa zaniepokojonych rodziców poddała niezależnym testom maski na twarzy noszone przez dzieci w szkole. Zaskakujące wyniki ujawniły szereg bakterii związanych z patogennością, w tym 11 szczepów, które naukowcy określili jako “dość niebezpieczne”.

Wciąż przybywa dowodów na to, że maski na twarz są nieskuteczne w powstrzymywaniu transmisji wirusa. Mimo to, niektórzy używają argumentu, że warto je nosić, bo nie powodują one żadnej szkody, a jedynie niewielką niedogodność.

Po ostatnim roku wywołanego przez media straszenia i paniki, prawie trzy czwarte ankietowanych Amerykanów stwierdziło, że planuje nadal nosić maski w miejscach publicznych nawet po oficjalnym zakończeniu pandemii.

Założenie, że noszenie maski daje więcej korzyści niż ryzyka, jest jednak błędne – szczególnie jeśli chodzi o dzieci zmuszane do noszenia jej przez cały dzień w szkole. Przeprowadzono bardzo niewiele badań w celu określenia szkodliwego wpływu długotrwałego używania masek przez dzieci, a te które zostały do tej pory przeprowadzone, są niepokojące.

Oprócz efektów psychologicznych i rozwojowych, zgodnie z laboratoryjną analizą sześciu masek dla dzieci, maski na twarz są bardzo zanieczyszczone.

Chorobotwórcze bakterie, pasożyty i grzyby wykryte na maskach

Nie powinno nikogo dziwić, że kawałek materiału noszony na twarzy dziecka przez cały dzień szkolny staje się istną szalką Petriego dla patogenów. Jednak grupa rodziców z Gainesville na Florydzie chciała to sprawdzić. Zebrali sześć masek na twarz, które były nowe lub świeżo wyprane, a następnie noszone przez pięć do ośmiu godzin przez dzieci w wieku od 6 do 11 lat podczas nauki w szkole (jedna maska była noszona przez osobę dorosłą).

Jak zauważyła jedna z rodziców, Amanda Donoho: „Musimy wiedzieć, co każdego dnia nakładamy na twarze naszych dzieci. Maski zapewniają ciepłe, wilgotne środowisko dla rozwoju bakterii”. Rzeczywiście, tak jest.

Po wysłaniu masek do analizy w Centrum Badań i Edukacji Spektrometrii Masowej Uniwersytetu Florydy okazało się, że 83% z nich było skażonych 96 unikalnymi szczepami zanieczyszczeń biologicznych– 21 z nich było patogennych, a 33% szczepami opornymi na antybiotyki. Na maskach wykryto jedenaście szczególnie niebezpiecznych patogenów, wśród których znalazły się następujące (zaznaczone obok chorób, z którymi są powiązane):

Streptococcus pneumoniae (zapalenie płuc)Mycobacterium tuberculosis (gruźlica)
Neisseria meningitidis (zapalenie opon mózgowych, posocznica)Acanthamoeba polyphaga (zapalenie rogówki i ziarniniakowe amebowe zapalenie mózgu)
Acinetobacter baumanni (zapalenie płuc, infekcje krwi, zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych, ZUM – odporne na antybiotyki)Escherichia coli (zatrucie pokarmowe)
Borrelia burgdorferi (powoduje boreliozę)Corynebacterium diphtheriae (błonica)
Legionella pneumophila (choroba legionistów)Staphylococcus pyogenes serotyp M3 (ciężkie infekcje – wysoka zachorowalność)
Staphylococcus aureus (zapalenie opon mózgowych, posocznica) 

Bakterie na maskach powodują wszystko, od zapalenia płuc po trądzik i choroby dziąseł

W ramach prywatnego śledztwa na maskach wykryto szeroką gamę zanieczyszczeń biologicznych, w tym „pleśń śluzową” i bakterie związane z poważnymi chorobami, jak również z mniej niebezpiecznymi stanami. Połowa masek zawierała bakterie powodujące zapalenie płuc, podczas gdy jedna trzecia zawierała bakterie zdolne do wywoływania zapalenia opon mózgowych.

Obecna była również bakteria Prophyromonas gingivalis, która może powodować choroby przyzębia oraz infekcje żołądkowo-jelitowe i oddechowe, podobnie jak bakteria Rickettsia rickettsii, która powoduje gorączkę plamistą Gór Skalistych. Maski zawierały również bakterie, które mogą powodować anginę, infekcje skóry, trądzik i gruźlicę.

Wykryto tylko jednego wirusa, ale nie był to SARS-CoV-2 – był to herpeswirus alcelafinowy 1, który powoduje śmiertelną chorobę u krów. Pełny raport z laboratorium można obejrzeć na stronie Rational Ground, gdzie podkreślono wykryte patogenne zanieczyszczenia. Na stronie 5, można przeczytać komentarze naukowców:

„Nie wszystkie bakterie są szkodliwe lub patogenne, a wiele z nich jest naturalną częścią ludzkiej flory na skórze, ślinie lub w jelitach oraz jest naturalna dla środowiska w glebie i wodzie. Jednak 21 patogennych bakterii zostało wykrytych i wyróżnionych kolorem żółtym. Niektóre są dość niebezpieczne.”

Brak patogenów na koszulkach kontrolnych

Logicznym pytaniem jest, czy inne przedmioty noszone z dzieckiem w ciągu dnia szkolnego nie ulegają podobnemu skażeniu patogenami. Okazuje się jednak, że maski były znacznie bardziej skażone niebezpiecznymi patogenami niż przedmioty używane jako kontrolne w badaniu, w tym koszulka noszona przez dziecko w szkole i nienoszone maski.

Na elementach kontrolnych nie znaleziono żadnych patogenów. Koszulka wykazała jedynie pozytywny wynik na obecność białek skóry, włosów i gleby. Oprócz patogennych zanieczyszczeń biologicznych, na maskach wykryto również setki innych białek – większość z nich to białka ludzkie pochodzące ze śliny i skóry, a także drożdże, bakterie morskie i patogeny zwierząt hodowlanych, takich jak kozy, owce i świnie.

Uwagę na zużytych maskach zwróciła również bakteria Methanothermobacter thermautotrophicus, która pojawia się wyłącznie w ciepłych temperaturach pomiędzy 55 a 65 stopni Celsjusza, a do wzrostu wymaga dwutlenku węgla.

Polecam również artykuł: “Noszenie maski na twarzy może powodować choroby płuc.”

Źródło: https://www.greenmedinfo.com/blog/21-pathogenic-bacteria-detected-kids-face-masks1

Zarejestruj się tutaj, dowiedz się więcej i skorzystaj z wielu zalet. 
Rejestr
acja do niczego nie zobowiązuje!

Spread the love
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x