Menu

5G będzie używać tych samych częstotliwości, co broń wojskowa powodująca ból

30 października, 2021 - Promieniowanie
5G będzie używać tych samych częstotliwości, co broń wojskowa powodująca ból

Co ma wspólnego sieć 5G z bronią opracowaną przez wojsko? Departament Obrony opracował urządzenie do kontroli tłumu o nazwie  Active Denial System (ADS). ADS działa poprzez wystrzelenie w kierunku celu wiązki fal o wysokiej mocy o częstotliwości 95 GHz – czyli fal o długości milimetra. Każdy, kto znajdzie się w promieniu, będzie miał wrażenie, że jego skóra płonie. Uczucie pieczenia ustępuje po opuszczeniu wiązki przez cel. Broń ta działa na falach 95GHz, a 5G będzie działać na tych samych częstotliwościach.

Współczesne sieci komórkowe i Wi-Fi opierają się na mikrofalach – rodzaju promieniowania elektromagnetycznego wykorzystującego częstotliwości do 6 gigaherców (GHz) w celu bezprzewodowego przesyłania głosu lub danych. Alikacje 5G  będą jednak wymagały odblokowania nowych pasm widma w wyższych zakresach częstotliwości od 6 GHz do 100 GHz i dalej, wykorzystując fale submilimetrowe i milimetrowe – aby umożliwić przesyłanie ultrawysokich prędkości danych w tym samym czasie w porównaniu z poprzednimi zastosowaniami promieniowania mikrofalowego.

Obecnie wprowadzana jest amerykańska broń, która opiera się na zdolności tej technologii elektromagnetycznej do wywoływania nieprzyjemnych odczuć pieczenia na skórze jako formy kontroli tłumu.

Fale milimetrowe są wykorzystywane przez armię amerykańską w działaniach rozpraszania tłumu zwanych Active Denial Systems. Dr Paul Ben-Ishai wskazał na badania zlecone przez armię amerykańską, aby dowiedzieć się, dlaczego ludzie uciekali, gdy dotknęła ich wiązka. „Jeśli masz pecha, że ​​stoisz tam, kiedy cię uderzy, poczujesz, że twoje ciało płonie”. Departament Obrony USA wyjaśnia, w jaki sposób: “Wrażenie to zanika, gdy cel oddala się od wiązki. Odczucie jest na tyle intensywne, że powoduje niemal natychmiastowy odruch ucieczki celu przed wiązką.” 

Tak więc to, o czym mówimy w przypadku technologii 5G, to wystawianie się na działanie tego samego rodzaju fal dzień po dniu, tylko przy niższej mocy niż ADS. Czy badania bezpieczeństwa potwierdziły, że takie narażenie jest bezpieczne? Nie.

Jest tego więcej! Badania przeprowadzone przez zespół izraelskich fizyków wykazały, że istnieją nowe problemy, które należy rozważyć w związku z narażeniem na działanie fal milimetrowych. Gdy długość fali energii zbliża się do wymiarów naszych struktur biologicznych, czyli skóry i gruczołów potowych, dotychczasowe założenia dotyczące bezpieczeństwa promieniowania energetycznego przestają obowiązywać. Badania wykazały, że w przypadku fal milimetrowych nasze kanały potowe działają jak małe anteny, co oznacza, że ​​wchłoniemy więcej tej energii do naszego ciała. Inne badania wykazały, że krótkotrwała ekspozycja na fale milimetrowe o niskim natężeniu wpływa na błony komórkowe człowieka, a nawet może powodować namnażanie się bakterii odpornych na wiele leków.

Biorąc pod uwagę fakt, że nie było praktycznie żadnych badań na temat długoterminowej ekspozycji na fale milimetrowe, wdrożenie technologii 5G na dużą skalę jest ogromnym eksperymentem, a my jesteśmy królikami doświadczalnymi.

Nie ma możliwości rezygnacji z 5G — w rzeczywistości stanie się ona bardziej wszechobecna niż obecna technologia bezprzewodowa. Jak chwali się Verizon na swojej stronie internetowej, „Internet rzeczy” będzie się rozwijać w technologii 5G. Internet rzeczy odnosi się do rosnącej liczby urządzeń, sprzętu, obiektów użyteczności publicznej i innych technologii, które gromadzą, przesyłają i udostępniają dane za pośrednictwem Internetu. Zasadniczo wiele procesów, które wcześniej nie opierały się na Internecie, zacznie działać, gdy zacznie działać 5G: włączanie i wyłączanie żarówek za pomocą aplikacji na smartfona, samochody bez kierowcy, a nawet „inteligentne miasta”, które będą korzystać z sieci bezprzewodowych do zbierania i analizowania danych o środowisku, ruchu, wody, tranzytu, oświetlenia, gospodarki odpadami, bezpieczeństwa i parkowania.

“Wykorzystanie techniki subterahercowej (fal milimetrowych) technologii komunikacyjnych (telefony komórkowe, Wi-Fi, anteny transmisji sieciowej) może spowodować, że ludzie będą odczuwać ból fizyczny za pośrednictwem nocyceptorów ”- powiedział dr Yael Stein, który napisał list do Federalnej Komisji ds. Komunikacji o 5G.”

Devra Lee Davis,  dyrektor Rady ds. Badań nad Środowiskiem i Toksykologii w Narodowej Radzie ds. Badań Naukowych USA, Narodowej Akademii Nauk, dyrektor Centrum Onkologii Środowiskowej, University of Pittsburgh Cancer Institute mówi:

“Kocham swoje urządzenia tak samo jak wszyscy, ale nie chcę, aby zdrowie moich wnuków było zagrożone. Nie chcę narażać ich na niebezpieczeństwo. Obecnie wiemy, że skóra, nasz największy organ reaguje na 5G, a w rzeczywistości nasze gruczoły potowe mogą działać jak anteny odbierające sygnały. 5G nie zostało przetestowane pod kątem bezpieczeństwa. Fakt, że może on oddziaływać na nasze kanały potowe, może mieć o wiele głębsze znaczenie dla naszego ogólnego zdrowia i samopoczucia. Pomysł, że zamierzamy nasycić kraj siecią, która nigdy nie została przetestowana, jest przerażający. Kontaktuję się teraz z wieloma innymi naukowcami z całego świata, aby wyrazić swoje obawy. Musimy ocenić te kwestie, zanim wprowadzimy technologię, niezależnie od tego, jak atrakcyjna jest dla nas możliwość szybszego pobierania gier wideo, pornografii czy wirtualnej rzeczywistości. Pytanie, które musimy sobie zadać, brzmi: czy warto narażać zdrowie naszych dzieci?

Grupa dr Davisa – Fundusz Zdrowia Środowiskowego – wyjaśnia:

Izraelskie badania naukowe zaprezentowane na międzynarodowej konferencji ujawniają, że te same częstotliwości elektromagnetyczne, które są używane w broni do kontroli tłumu, stanowią podstawę najnowszej sieci – oznaczonej jako 5G – która połączy ze sobą ponad 50 miliardów urządzeń w ramach Internetu Rzeczy. Aktualne badania częstotliwości bezprzewodowych w zakresie milimetrowym i submilimetrowym potwierdzają, że fale te oddziałują bezpośrednio na ludzką skórę, a konkretnie na gruczoły potowe. Dr Ben-Ishai z Wydziału Fizyki Uniwersytetu Hebrajskiego w Izraelu niedawno szczegółowo opisał, w jaki sposób ludzkie gruczoły potowe zachowują się jak układ spiralnych anten po wystawieniu na działanie tych długości fal. Naukowcy ostrzegają, że przed wprowadzeniem technologii 5G wykorzystujących te częstotliwości należy najpierw przeprowadzić badania nad skutkami dla zdrowia ludzkiego, aby zapewnić ochronę społeczeństwa i środowiska.

[Dr. Davis zauważa] „Ta praca pokazuje, że te same warstwy ludzkiej skóry, które pozwalają nam się pocić, również reagują na promieniowanie 5G, podobnie jak antena, która może odbierać sygnały. Musimy poważnie ocenić potencjalny niekorzystny wpływ 5G na zdrowie, zanim poddamy nasze dzieci, nas samych i środowisko temu promieniowaniu.

Badania naukowe przeprowadzone w Laboratorium Spektroskopii Dielektrycznej Wydziału Fizyki Stosowanej Uniwersytetu Hebrajskiego w Jerozolimie, kierowanego przez dr Yuri Feldmana wskazują, że fale milimetrowe i submilimetrowe mogą prowadzić do preferencyjnego pochłaniania warstw. Liczba gruczołów potowych w ludzkiej skórze waha się od dwóch do czterech milionów. Naukowcy wskazali na powtórzone badania naukowe nad tymi efektami biologicznymi w badaniach laboratoryjnych prowadzonych w innych krajach i uznali ten mechanizm działania za dobrze sprawdzony.

Obecnie istnieje wiele tysięcy recenzowanych badań medycznych i epidemiologicznych, które wykazują, ilustrują lub korelują niekorzystne skutki biologiczne z wykorzystaniem technologii telefonii komórkowej lub sieci WIFI. Wykorzystanie częstotliwości nawet wyższych niż 5 GHz (do 100 GHz) spowoduje skrócenie czasu, w którym nowotwory i inne efekty biologiczne ujawnią się w społeczeństwie. Każdy może zgadywać, co może się wydarzyć w zakresie bezpieczeństwa biologicznego, jednak wyraźnie widać, że pulsacyjna natura tych sygnałów o wysokiej częstotliwości i intensywności nie jest dobrą wiadomością dla ludzkości, szczególnie w odniesieniu do funkcjonowania naszego DNA.

Urządzenia emitujące fale milimetrowe nasycą nasze środowisko, a fakt, że zanurzamy się w rozmieszczaniu tej technologii nie znając konsekwencji zdrowotnych, jest szokujący.

Polecam również artykuł: “Naukowcy i lekarze ostrzegają przed poważnymi skutkami zdrowotnymi technologii 5G.”

Źródło: https://www.greenmedinfo.com/blog/5g-will-use-same-frequencies-pain-inflicting-military-weapon

Zarejestruj się tutaj, dowiedz się więcej i skorzystaj z wielu zalet. 
Rejestracja do niczego nie zobowiązu
je!

Spread the love
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x