Menu

Witamina B3 zmniejsza ryzyko nieczerniakowych nowotworów skóry

16 czerwca, 2019 - Nowotwór, Rak
Witamina B3 zmniejsza ryzyko nieczerniakowych nowotworów skóry

Naukowcy z Uniwersytetu w Sydney odkryli, że nikotynamid, forma witaminy B3, obniża ryzyko nieczerniakowych nowotworów skóry. Badania przeprowadzono z udziałem 386 osób w Australii, w wieku od 30 do 91 lat na osobach które miały raka skóry innego niż czerniak w ciągu ostatnich pięciu lat. Stwierdzono, że pacjenci, którzy przyjmowali 500 miligramów nikotynamidu dwa razy dziennie, mają o 23 procent niższe ryzyko rozwoju nowych nowotworów w porównaniu z tymi, którzy otrzymywali tabletki placebo.

Szczególnie istotne było to, że pacjenci którzy po badaniach przestali przyjmować witaminę B3, ryzyko rozwoju raka skóry wzrosło u nich około sześć miesięcy później. To wyraźnie potwierdza, że ​​ochronę przed rakiem skóry można uzyskać tylko wtedy, gdy suplementy są przyjmowane konsekwentnie.

Stosowanie synergii składników odżywczych

Badania prowadzone w Instytucie Badawczym dr Ratha opierają się na zasadzie, że to nie spożycie pojedynczego składnika odżywczego zapewnia pełne zdrowie, ale spożycie pełnego spektrum różnych mikroelementów. Skuteczność synergii mikroskładników odżywczych, zarówno w zwalczaniu raka, jak i innych chorób, była wielokrotnie potwierdzana w publikacjach naukowych.

Dr Rath i dr Niedźwiecki w swojej książce „Zwycięstwo nad rakiem” opisali, że zastosowanie zasady synergii składników odżywczych w zwalczaniu raka jest dużo bardziej skuteczne niż zastosowanie pojedynczych witamin. Innymi słowy, wpływ właściwej kombinacji mikroskładników odżywczych pracujących razem w grupie jest większy niż suma poszczególnych składników. Stosując podejście odpowiedniej synergii składników odżywczych można kontrolować bezpiecznie WSZYSTKIE kluczowe mechanizmy powodujące rozwój choroby nowotworowej. Można skutecznie kontrolować wzrost guza, inwazję i przerzuty, angiogenezę (tworzenie nowych naczyń krwionośnych w nowotworach) i nieśmiertelność komórek nowotworowych.

W chwili obecnej musimy jednak uznać, że żyjemy w świecie, w którym całe pokolenia lekarzy nie otrzymały wykształcenia w zakresie odpowiedniego odżywiania organizmu. Nie posiadają również żadnej wiedzy w zakresie naturalnego kontrolowania choroby nowotworowej. Dlatego też, dopóki nasze szkoły medyczne nie zostaną zreformowane, uwzględniając najnowsze badania w dziedzinie żywienia i medycyny komórkowej, to odpowiedzialność za rozpowszechnianie tej wiedzy spoczywa na nas ludziach.

Źródło: https://www.dr-rath-foundation.org/2015/05/study-finds-vitamin-b3-lowers-risk-of-non-melanoma-skin-cancers

Zapisz się do naszego newslettera

Zarejestruj się tutaj, dowiedz się więcej i skorzystaj z wielu zalet. 
Rejestracja do niczego nie zobowiązuje!

Poniżej zapraszam do dyskusji i zadawania pytań.

Spread the love
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x