Menu

Przemysł farmaceutyczny zarabia na depresji

19 stycznia, 2023 - Depresja
Przemysł farmaceutyczny zarabia na depresji

W przeciwieństwie do tego, do czego chciałby Cię przekonać przemysł farmaceutyczny, nie tylko istnieją naturalne alternatywy dla leków przeciwdepresyjnych, ale liczne badania wykazały, że są one skuteczne i bezpieczne. Bezpieczeństwo naturalnych podejść do kontroli depresji wyraźnie odbiega od leków przeciwdepresyjnych, które mają długą listę potencjalnych skutków ubocznych – w tym powodują myśli samobójcze.

Badania opublikowane w 2016 r. wykazały, że suplementy omega-3 są pomocne w leczeniu nawet poważnej depresji.badanie opublikowane w 2018 r. dodało jeszcze więcej wsparcia dla tego podejścia, stwierdzając, że wyższy poziom kwasów tłuszczowych omega-3 jest związany z mniejszą depresją u pacjentów z niewydolnością serca.

Inne badania wykazały dowody łączące niedobór witamin z grupy B z depresją. W przeglądzie naukowym opublikowanym w 2017 r. zauważono, że niski poziom witamin z grupy są powszechne w depresji i wykazano, że suplementacja tymi mikroskładnikami odżywczymi poprawia wyniki leczenia depresji.

Badanie kliniczne opublikowane w 2017 r. wykazało, że suplementy magnezu są skuteczne w leczeniu depresji łagodnej do umiarkowanej. Stwierdzając, że codzienna suplementacja magnezem prowadzi do znacznego zmniejszenia objawów depresji i lęku oraz że działa szybko i jest dobrze tolerowana. Badanie wykazało, że magnez może być bezpieczną alternatywą bez recepty dla leków przeciwdepresyjnych.

Dodatkowe składniki odżywcze, które okazały się pomocne w zapobieganiu i kontroli depresji obejmują witaminę Cwitaminę Dacetylo-l-karnitynę, i kurkuminę.

Aby przeczytać, w jaki sposób dieta śródziemnomorska bogata w witaminy okazała się pomocna w zapobieganiu depresji, zobacz ten artykuł.

Źródło: https://www.dr-rath-foundation.org/2022/11/how-big-pharma-monetized-depression/

Zapisz się do naszego newslettera

Spread the love
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x