Menu

Brak witaminy D zwiększa ryzyko stwardnienia rozsianego

27 lutego, 2019 - Stwardnienie rozsiane
Brak witaminy D zwiększa ryzyko stwardnienia rozsianego

Nowe badania opublikowane w internetowym czasopiśmie medycznym Public Library of Science (PLOS) dodały dowodów, że brak witaminy D może zwiększać ryzyko rozwoju stwardnienia rozsianego. Przeanalizowano dane dotyczące ponad 14 tysięcy osób cierpiących na tę chorobę i około 24 tysięcy osób bez choroby. Analiza ta pokazała, że osoby z niedoborami witaminy D, były dwukrotnie bardziej narażone na rozwój zaburzeń neurologicznych.

Uważa się, że na stwardnienie rozsiane choruje już ponad 2 miliony osób na całym świecie, głównie w wieku od 20 do 40 lat. W postaciach rzutowo-remisyjnych objawy pojawiają się, znikają, a następnie znowu powracają. W postaciach progresywnych narastają z biegiem czasu. Objawy mogą różnić się między pacjentami i mogą obejmować m.in. zaburzenia widzenia, słabe mięśnie, problemy z koordynacją i równowagą, problemy z pamięcią i inne. U niektórych osób choroba powoduje utratę umiejętności pisania, mówienia lub chodzenia.

Poprzednie badania wykazały już związek między poziomami witaminy D i stwardnieniem rozsianym. Pacjenci, którzy mają niskie poziomy tej witaminy, mają związek z nasileniem się choroby i przyspieszają jej progresję. Do tej pory jednak nie odpowiedziano na pytanie, czy niski poziom witaminy D jest bezpośrednią przyczyną choroby. Badanie medyczne PLOS przedstawiło wniosek, że ludzie objęci tą chorobą, za dużo czasu pozostają w pomieszczeniach. Powoduje to obniżenie poziomu witaminy D w organizmie.

Mikroelementy pomocne w kontrolowaniu stwardnienia rozsianego

Badacze podkreślają jednak, że sama witamina D nie odwróci choroby istniejącego stwardnienia rozsianego. Pomocne w jej kontrolowaniu okazały się następujące mikroelementy:

  • koenzym Q10,
  • biotyna,
  • kwas alfa-liponowy,
  • witamina B12,
  • L-karnityna,
  • wielonienasycone kwasy tłuszczowe,
  • witamina E.

Przemysł farmaceutyczny i jego biznes jest największą przeszkodą w postępie kontrolowania stanów neurologicznych, takich jak stwardnienie rozsiane. Wyleczenie i eliminacja doprowadziłyby do zakończenia wielomiliardowego strumienia dochodów. Coraz więcej jest jednak w internecie informacji o medycynie komórkowej, dzięki czemu pacjenci cierpiący na stwardnienie rozsiane, mogą wziąć sprawy w swoje ręce.

Polecam również artykuł “Rewolucyjny protokół wysokiej dawki witaminy D w chorobach autoimmunologicznych.”

Źródło: https://www.dr-rath-foundation.org/2015/08/evidence-mounting-that-lack-of-vitamin-d-may-increase-risk-of-developing-multiple-sclerosis

Zarejestruj się tutaj, dowiedz się więcej i skorzystaj z wielu zalet.
Rejestracja do niczego nie zobowiązuje!

Print Friendly, PDF & Email
Rozpowszechniaj zdrowie
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Informacje zwrotne Inline
Wyświetl wszystkie komentarze
Sybilla
Sybilla
3 lat temu

za mało w naszej szerokości geograficznej ludzie ze słońca korzystają, opalać sie i to całkiem nago, i wszystkie miejsca plecy , brzuch piersi, a nie ręce i nogi oraz tylko twarz to za mało musi słonce wszędzie dotrzeć, nigdy raka piersi u nas w rodzinie nie było bo za duzo słońca w organizmie, i od godziny 11 do 13 tylko, całe spektrum dobrej fali ultra wtedy tylko przenika, zobaczcie jak siostry zakonne choruja bo wszystko w swoich firmowych strojach chodzą i chowają bo suplementy to tylko trują i zero z tego pozytku, powstaja nawet wrzody, i spece od reklamy sie… Czytaj więcej »

1
0
Będę wdzięczny za opinie, proszę o komentarz.x