Menu

Wysoki poziom witaminy C może chronić przed postępem zaćmy

16 kwietnia, 2019 - Choroby oczu, Zaćma
Wysoki poziom witaminy C może chronić przed postępem zaćmy

Nowe badania przeprowadzone przez brytyjskich naukowców wykazały, że wysoki poziom witaminy C może chronić przed postępem zaćmy. Przez okres 10 lat naukowcy analizowali rozwój zaćmy u 324 kobiet. Okazuje się, że uczestnicy badania, którzy spożywali wyższe dawki witaminy C, byli związani z 33% zmniejszeniem ryzyka progresji zaćmy. Ponadto mieli „wyraźniejsze” soczewki niż osoby, które spożywały niższe poziomy witaminy C.

Autor badania, profesor Chris Hammond powiedział, że jego odkrycia „mogą mieć znaczący wpływ, zwłaszcza na starzejącą się populację na świecie. Sugeruje, że proste zmiany w diecie, takie jak zwiększone spożycie owoców i warzyw, może pomóc chronić oczy przed rozwojem zaćmy.

Badania witaminy C, o których nie było nic wiadomo

Dowody potwierdzające pozytywny związek witaminy C na zaćmę istnieją od co najmniej 1938 r. W czasopiśmie opublikowanym w 1938 r., zwróconą uwagę na zmniejszoną zawartość witaminy C w soczewce oka u pacjentów z zaćmą.

Badanie kliniczne opublikowane w 1939 r. wykazało, że niedobór witaminy C może być częściowo odpowiedzialny za upośledzenie widzenia. Najczęściej związane to było ze starzeniem się ludzkiego oka. Ponadto podawanie kwasu askorbinowego doustnie w odpowiednich dawkach może przeciwdziałać temu procesowi. Autor innego badania – S. Miles Bouton, zasugerował suplementację wielu witamin dla lepszego funkcjonowania oka.

Należy zdać sobie sprawę, że te badania zostały opublikowane niemal natychmiast po tym, jak Albert Szent-Gyorgyi zdobył Nagrodę Nobla. Zdobył nagrodę w 1937 r. w dziedzinie medycyny za odkrycie witaminy C. Mimo, że minęło już 80 lat od tego odkrycia, to lekarze wciąż nie są uczeni w szkołach medycznych na temat korzyści płynących z witaminy C. Musimy jednak zrozumieć, że brak wdrożenia tych badań w naszych systemach opieki zdrowotnej nie nastąpił przez przypadek.

Ukrywane są informacje o naturalnych terapiach

Przemysł farmaceutyczny już od stulecia chroni swój opatentowany lekami biznes przed zagrożeniem ze strony nie podlegającym patentowi terapiom naturalnym. Celowo blokował dostęp do informacji o witaminie C i innych mikroelementach, a strategia ta trwa do dziś. Dzielenie się wyjaśnieniami, dlaczego zwierzęta nie mają ataków serca, tylko my ludzie, jest dla firm farmaceutycznych sprzeczne z ich interesami finansowymi.

Dzielenie się prawdą o tym, dlaczego zwierzęta nie mają ataków serca, sprzeczne jest z interesami finansowymi firm farmaceutycznych.

Przemysł farmaceutyczny po przez media celowo podważa wiarygodność dla bezpiecznych i skutecznych podejść do zdrowia opartych na witaminach. Ponadto polityczni interesariusze przemysłu farmaceutycznego wprowadzili przepisy ograniczające rozpowszechnianie prawdziwych informacji naukowych na temat takich terapii.

Dopóki nasze szkoły medyczne i systemy opieki zdrowotnej nie zostaną zreformowane, to odpowiedzialność za rozpowszechnianie naturalnej edukacji zdrowotnej spoczywa na nas, ludziach. W tej sytuacji stworzenie nowego systemu opieki zdrowotnej opartego na naturalnych metodach prewencyjnych będzie ostatecznie zależeć od każdego z nas. Zależeć też będzie od tego, w jakim stopniu jesteśmy gotowi wziąć na siebie odpowiedzialność za dzielenie z innymi faktami naukowymi.

Źródło: https://www.dr-rath-foundation.org/2016/04/high-levels-of-vitamin-c-may-protect-against-progression-of-cataracts

Zapisz się do naszego newslettera

Zarejestruj się tutaj, dowiedz się więcej i skorzystaj z wielu zalet. 
Rejestracja do niczego nie zobowiązuje!

Poniżej zapraszam do dyskusji i zadawania pytań.

Spread the love
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x