
Magnez
Magnez jest naturalnym antagonistą wapnia, a jego korzyści dla układu sercowo-naczyniowego są podobne do przepisywanych leków z grupy antagonistów wapnia, z tym że magnez wytwarzany jest z naturalnych źródeł. Badania kliniczne wykazały, że magnez jest szczególnie ważny dla normalizacji podwyższonego ciśnienia krwi. Ponadto pomaga w normalizacji nieregularnego bicia serca.
Wapń
Wapń jest ważny dla prawidłowego skurczu komórek mięśniowych, w tym milionów komórek mięśnia sercowego. Jest potrzebny do przewodzenia impulsów nerwowych, a zatem do optymalnego bicia serca. Wapń jest również niezbędny do utwardzenia i stabilności naszych kości i zębów. Jest także potrzebny do prawidłowej komunikacji biologicznej między komórkami układu sercowo-naczyniowego i większością innych komórek. Potrzebny jest również do wielu innych funkcji biologicznych.
Potas
Potas jest najważniejszą dodatnio naładowaną cząstką elektryczną w komórkach naszego ciała. Jest to ważne dla wytwarzania energii w metabolizmie komórkowym i potrzebne do syntezy acetylo-koenzymu-A. Potas jest również niezbędny do normalnego skurczu mięśni, w tym mięśnia sercowego. Odgrywa rolę w procesach elektrycznych potrzebnych do regulacji impulsów nerwowych i aktywacji mięśni.
Fosfor
Fosfor jest obecny w każdej komórce naszego ciała, a większość znajduje się w kościach i zębach. Odgrywa ważną rolę w spożywaniu przez organizm węglowodanów i tłuszczów. Jest niezbędny do wytwarzania białka do wzrostu, utrzymania i naprawy komórek i tkanek. Pomaga także organizmowi wytwarzać adenozynotrifosforan (ATP), cząsteczkę służącą do magazynowania energii. Fosfor działa z witaminami z grupy B, a także pomaga w funkcjonowaniu nerek, skurczach mięśni, prawidłowym biciu serca i sygnalizacji nerwowej.
Cynk
Cynk jest wykorzystywany przez wiele układów enzymatycznych jako czynnik pomocniczy (koenzym). Niedobór cynku może prowadzić do zaburzeń wzrostu, chorób skóry i zwiększonej podatności na infekcje.
Mangan
Mangan jest ważnym czynnikiem wtórnym dla biokatalizatorów. Na przykład aktywuje enzymy, które odgrywają rolę w metabolizmie DNA, cząsteczki zawierające informacje dziedziczne. Długotrwały, poważny niedobór manganu spowoduje zahamowanie wzrostu, bezpłodność i inne poważne zaburzenia.
Miedź
Miedź jest potrzebna do tworzenia struktury sieci kolagenu w ścianach naczyń krwionośnych, co zapewnia dodatkową ich wytrzymałość. Stymuluje również wchłanianie żelaza i produkcję hemoglobiny, substancji o kolorze czerwonym, która jest ważna dla czerwonych ciałek krwi. Miedź jest również częścią enzymu potrzebnego do produkcji ciemnego pigmentu, melaniny.
Selen
Selen jest ważnym przeciwutleniaczem, który chroni organizm przed uszkodzeniem przez wolne rodniki i wspomaga jego system obronny. Badania kliniczne wykazały, że selen odgrywa ważną rolę w walce z rakiem i chorobami układu krążenia.
Chrom
Chrom odgrywa ważną rolę w metabolizmie węglowodanów, szczególnie w połączeniu z glukozą i insuliną. W większości krajów uprzemysłowionych niedobór chromu jest drugorzędnym czynnikiem przyczyniającym się do coraz częstszego występowania cukrzycy.
Molibden
Molibden jest częścią dużej liczby reakcji enzymatycznych w metabolizmie komórek, np. w oksydazie ksantynowej.
Polecam również artykuł “Cechy i mechanizmy działania witamin w organizmie.”
Źródło: https://www.dr-rath-foundation.org/2005/05/list-of-micronutrients
Zarejestruj się tutaj, dowiedz się więcej i skorzystaj z wielu zalet.
Rejestracja do niczego nie zobowiązuje!
- ŚWIADOMOŚĆ KLUCZEM DO WOLNOŚCI„ŚWIADOMOŚĆ KLUCZEM DO WOLNOŚCI” jest książką, która zawiera dużo krytycznych informacji na temat obecnego systemu, podległemu potężnym korporacjom. Pandemia związana z COVID-19 potwierdziła tylko, że zwykły człowiek w tym systemie traktowany jest jak niewolnik. Jeżeli nie zgadzasz się z narracją głoszoną przez media, to traktowany jesteś jako foliarz, antyszczepionkowiec czy płaskoziemca. Nie wolno więc samodzielnie […]
- (NIE)BEZPIECZNE DZIAŁANIA W DOBIE PANDEMII“(NIE)BEZPIECZNE DZIAŁANIA W DOBIE PANDEMII” jest książką, która zawiera wiele dowodów oraz publikacji naukowych potwierdzających, że działania podejmowane przez rządy w dobie pandemii COVID-19 były krzywdzące dla obywateli. Publikacje naukowe dotyczą między innymi: fałszywie dodatnich wyników testów PCR, skutków ubocznych związanych z adenowirusami, toksyczności grafenu, sposobów zapobiegania zakrzepicy, naturalnych terapii w walce z COVID-19, szkodliwości […]
- Witamina D zmniejsza częstość występowania chorób autoimmunologicznychProwadzone przez Harvard badanie Witaminy D i kwasów tłuszczowych Omega 3 (VITAL), opublikowało niedawno wyniki wskazujące na znaczące (22%) i statystycznie istotne (p = 0,05, Hazard ratio = 0,78 95% CI = 0,61 – 0,99) zmniejszenie częstości występowania choroby autoimmunologicznej u starszych osób dorosłych, przyjmujących codziennie przez 5 lat 2000 IU (50 mcg) witaminy D […]
- Witamina D: ile i jakie są jej zalety?dr William B. Grant Największym wydarzeniem związanym z witaminą D był raport dotyczący referencyjnych wartości spożycia wapnia i witaminy D przygotowany przez Instytut Medycyny. Niniejszy raport został przygotowany w ciągu dwóch lat przez 14 ekspertów ds. żywienia, przy wsparciu finansowym Amerykańskiej Agencji Żywności i Leków oraz Narodowego Instytutu Zdrowia Kanady. Komisja dokonała przeglądu dowodów na […]
- Właściwości zdrowotne witaminy K2 potwierdzone badaniami naukowymiWysokie spożycie witaminy K2 (menachinonu) zmniejsza częstość występowania choroby niedokrwiennej serca Tytuł: Wysokie spożycie menachinonu zmniejsza częstość występowania choroby niedokrwiennej serca. Źródło: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/19179058/ Wniosek: Wysokie spożycie menochinonów, zwłaszcza MK-7, MK-8 i MK-9, może chronić przed chorobą niedokrwienną serca. Jednak konieczne są dalsze badania, aby określić optymalne poziomy spożycia witaminy K w celu zapobiegania tej chorobie. […]