Menu

Czy nowe warianty COVID-19 są napędzane przez szczepionki?

15 stycznia, 2023 - Szczepionki
Czy nowe warianty COVID-19 są napędzane przez szczepionki?

Od samego początku kampanii szczepień przeciwko Covid wiele osób obawiało się, że powszechne stosowanie szczepionek może zachęcić koronawirusa do ewolucji w sposób, który umożliwi mu uniknięcie odporności. Nieżyjący już zdobywca nagrody Nobla naukowiec, profesor Luc Montagnier, nie miał co do tego wątpliwości twierdząc, że historia pokaże, że szczepionki Covid stworzą warianty wirusa. Jak można było przewidzieć, oczywiście wraz z większością mediów głównego nurtu, farmaceutyczny i medyczny establishment głęboko zaprzecza tej możliwości. Ale z niedawnym artykułem Wall Street Journal w którym zbadano dowody i otwarcie zapytano, czy szczepionki napędzają nowe warianty Covid, istnieją wyraźne oznaki, że fakty zaczynają się pojawiać.

Jak wyjaśnia artykuł Wall Street Journal, rosnące dowody sugerują, że powtarzane szczepienia mogą napędzać szybką ewolucję koronawirusa i czynić ludzi bardziej podatnymi na nowy wariant Omicron znany jako XBB. Mutacje wariantu XBB umożliwiają mu unikanie przeciwciał powstałych w wyniku wcześniejszych zakażeń Covid i szczepionek, a także istniejących terapii przeciwciałami monoklonalnymi.

Ten ewolucyjny rozwój koronawirusa jest zasadniczo zgodny z teorią Darwina i jej opisem mechanizmów doboru naturalnego. Pod selektywnymi naciskami ewolucyjnymi mutacje, które umożliwiają wirusowi uniknięcie powszechnych przeciwciał, mają większe szanse na przeżycie, rozmnażanie się i przenoszenie.

Związek między większą liczbą dawek szczepionki a zwiększonym ryzykiem COVID-19

Artykuł w Wall Street Journal opisuje, w jaki sposób badanie Cleveland Clinic, które śledziło pracowników służby zdrowia wykazało, że osoby otrzymujące więcej dawek szczepionek były bardziej narażone na zachorowanie na COVID-19. Pracownicy, którzy otrzymali trzy kolejne dawki, byli 3,4 razy bardziej narażeni na zarażenie niż osoby nieszczepione, podczas gdy ci, którzy otrzymali dwie dawki, byli tylko 2,6 razy bardziej narażeni na zakażenie. Autorzy badania wyraźnie zauważyli, że nie było to jedyne badanie, w którym odkryto związek między większą liczbą dawek szczepionki a zwiększonym ryzykiem COVID-19.

Jak wskazuje Wall Street Journal , wariant XBB stał się ostatnio dominującym szczepem w północno-wschodniej części Stanów Zjednoczonych – regionie, który akurat jest najbardziej zaszczepiony w całym kraju. Podobny wzorzec zaobserwowano w Singapurze, kraju, którego wskaźniki szczepień i dawek przypominających należą do najwyższych na świecie.

Sprawdzanie faktów przez weryfikatorów faktów

Na podstawie treści swojego ostatniego artykułu, Wall Street Journal wyraźnie zaczyna dostrzegać pewne zagrożenia związane ze szczepionkami przeciw Covid. Co istotne, artykuł pojawił się zaledwie kilka dni po tym, jak gazeta opublikowała szczegóły przełomowego patentu Instytutu Badawczego Dr Ratha na kombinację mikroskładników odżywczych, która zapobiega i leczy infekcję koronawirusa. Historyczne wydarzenie w walce z COVID-19, rosnąca świadomość tego rewolucyjnego naturalnego podejścia do opieki zdrowotnej ostatecznie zagrozi wielomiliardowej sprzedaży leków i szczepionek przeciwko koronawirusom.

Biorąc pod uwagę, o co toczy się gra, nie powinniśmy się dziwić, że agencja informacyjna Reuters szybko zareagowała na to, co musiała postrzegać jako przekroczenie linii przez Wall Street Journal . Powołując się na film z udziałem profesora Luca Montagniera, który „krążył w mediach społecznościowych”, pospiesznie opublikował tak zwaną „ weryfikację faktów ”, w której stwierdził, że „nie ma dowodów na to, że szczepienia przeciwko COVID-19 spowodowały powstanie nowych wariantów COVID-19”. Reuters jako jedna z największych na świecie agencji informacyjnych dobrze wie, że to stwierdzenie jest nieprawdziwe. Niestety jednak, w świecie mediów głównego nurtu wydawanie bezpodstawnych tego typu zaprzeczeń staje się w dzisiejszych czasach zbyt powszechne.

Wraz z rosnącymi dowodami na to, że nowe warianty Covid są rzeczywiście napędzane przez szczepionki, nadszedł czas, aby reszta mediów głównego nurtu podążyła za tropem Wall Street Journal i potraktowała tę możliwość poważnie. Niezastosowanie się do tego jeszcze bardziej podsyciłoby malejącą wiarygodność mediów w oczach opinii publicznej.

Zapisz się do naszego newslettera

Źródło: https://www.dr-rath-foundation.org/2023/01/are-new-covid-19-variants-being-driven-by-vaccines/

Zarejestruj się tutaj, dowiedz się więcej i skorzystaj z wielu zalet. 
Rejestracja do niczego nie zobowiązuje!

Spread the love
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments
trackback
Trzęsienie ziemi w polityce zdrowotnej  | Medycyna Komórkowa
10 dni temu

[…] to oczywiście nie jest przypadkiem. 1 stycznia 2023 roku w Wall Street Journal pojawił się alarmujący artykuł, nawiązujący do badania opublikowanego w wiodącym czasopiśmie naukowym Nature 19 grudnia 2022 […]

1
0
Would love your thoughts, please comment.x