Menu

Dlaczego jedzenie późnym wieczorem szkodzi zdrowiu

9 października, 2021 - Zdrowe odżywianie
Dlaczego jedzenie późnym wieczorem szkodzi zdrowiu

Czy przekąski spożywane późnym wieczorem lub nocy mogą zwiększać obwód Twojej talii i szkodzić Twojemu sercu? Nowe badanie sugeruje, że lepiej jest jeść w ciągu dnia. Jedzenie o późnej porze szkodzi zdrowiu.

Mimo, że badanie dotyczyło muszek owocowych, a nie ludzi, odkrycia te dostarczają przekonujących powodów do przeprowadzania dalszych badań, czy istnieje związek przyczynowy między jedzeniem późnym wieczorem a zdrowiem serca.

Dwutygodniowe muszki owocowe podzielono na dwie grupy: jedna grupa mogła jeść standardową dietę z mąki kukurydzianej w dowolnym momencie, a druga grupa była ograniczona do jedzenia tylko w ciągu dwunastu godzin. Ilość pożywienia zjadana przez każdą grupę była porównywalna. Pod koniec trzytygodniowego okresu badania każdą muszkę owocową mierzono kilkoma pomiarami zdrowotnymi, w tym wagą i zdrowiem serca. Stwierdzono, że muszki owocowe o ograniczonym harmonogramie posiłków mają silniejsze serca, lepsze wzorce snu i przybierają na wadze mniej niż grupa muszek, która jadła w dowolnym momencie dnia i nocy.

Wyniki były takie same, gdy powtórzono je po pięciu tygodniach i po zakończeniu badania na starszych muszkach owocowych. Co takiego jest w podjadaniu o późnej porze, że zagraża ono naszemu zdrowiu, w tym naszemu sercu i talii?

Wszyscy możemy skorzystać na ograniczeniu jedzenia do godzin dziennych. W nocy dokonujemy kiepskich wyborów żywieniowych. Zmęczenie sprawia, że ​​jesteśmy podatni na zachcianki. Porzuć nocny nawyk podjadania i popraw zdrowie serca i talii.

Polecam również artykuł: “Badania pokazują, że zła dieta jest większym zabójcą niż palenie.”

Źródło: https://www.greenmedinfo.com/blog/why-eating-late-harming-your-health

Zarejestruj się tutaj, dowiedz się więcej i skorzystaj z wielu zalet. 
Rejestr
acja do niczego nie zobowiązuje!

Spread the love
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x