Menu

Dr. Matthias Rath

Matthias Rath jest światowej sławy naukowcem, lekarzem i obrońcą zdrowia. Jego naukowe odkrycia w dziedzinie chorób serca, raka i innych chorób zmieniają kształt medycyny. Jest założycielem medycyny komórkowej, przełomową nową koncepcją zdrowia, która identyfikuje niedobory żywieniowe na poziomie komórkowym jako przyczynę wielu przewlekłych chorób.

Dr. Rath, urodzony w Stuttgarcie w Niemczech, pochodzi ze skromnego środowiska. Jego rodzice byli rolnikami, którzy przekazali swoje wartości humanitarne swoim dzieciom. Po ukończeniu szkoły medycznej dr Rath pracował jako lekarz i badacz w Uniwersyteckiej Klinice w Hamburgu w Niemczech oraz w niemieckim Centrum Serca w Berlinie. Jego badania koncentrowały się na przyczynach miażdżycy i chorobach sercowo-naczyniowych.

W 1987 r. Dr. Rath odkrył związek między niedoborem witaminy C a nowym czynnikiem ryzyka chorób serca – lipoproteiny (a). Po opublikowaniu wyników tych badań w czasopiśmie American Heart Association “Arterioskleroza” dr. Rath przyjął zaproszenie dwukrotnego noblisty – Linusa Paulinga i przybył do Instytutu Badawczego Paulinga w kalifornijskim Palo Alto.

Obaj naukowcy stali się bliskimi osobistymi przyjaciółmi, którzy dzielili wspólne ludzkie wartości, w tym ich determinację na rzecz pokoju i sprawiedliwości. Krótko przed śmiercią w 1994 r. dr. Pauling stwierdził, że odkrycia dr. Ratha zostaną później uznane za najważniejsze w XX wieku.

Aby sfinansować naukowe potwierdzenie tych odkryć, dr. Rath postanowił założyć własny instytut badawczy we współpracy ze swoją długoletnią współpracownicą, dr. Aleksandrą Niedźwiecki. Instytut Badawczy dr. Ratha w Santa Clara jest obecnie finansowany wyłącznie przez osoby, które skorzystały z przeprowadzonych badań i naturalnych programów zdrowotnych opracowanych w instytucie. W ciągu ostatniej dekady Instytut Badawczy dr. Ratha stał się wiodącą instytucją tego rodzaju na świecie.

Aby odróżnić się od napędzanego przez zysk rynku farmaceutycznych inwestycji z chorobami, dr. Rath przypisał wszystkie udziały swoich firm do fundacji non-profit. Dochody Fundacji Dr. Ratha są wykorzystywane do wspierania badań i edukacji w zakresie zdrowia naturalnego i powiązanych działań humanitarnych.

Po ponad dziesięciu latach ataku na interesariuszy z branży farmaceutycznej, mediów i polityki jego osiągnięcia zyskały międzynarodowe uznanie. Dr. Rath jest członkiem nowojorskiej Akademii Nauk, American Heart Association i innych profesjonalnych organizacji naukowych, a ostatnio został zaproszony jako recenzent wielu międzynarodowych czasopism naukowych.

W całej swojej walce przeciwko szczególnym interesom, dr. Rath i jego zespół byli wspierani przez pacjentów i społeczeństwo, którzy wcześnie odkryli znaczenie swoich odkryć dla swojego zdrowia. Jego popularne książki o zdrowiu ” Dlaczego zwierzęta nie dostają zawałów serca – tylko my ludzie ” i “Zwycięstwo nad rakiem” sprzedały się w milionach egzemplarzy na całym świecie.

Spread the love