Menu

Dzieci narażone na paracetamol częściej chorują na astmę

5 maja, 2019 - Astma
Dzieci narażone na paracetamol częściej chorują na astmę

Badanie opublikowane w “International Journal of Epidemiology”, dostarczyło dalszego dowodu między ekspozycją na paracetamol a ryzykiem rozwoju astmy u dzieci. Stwierdzono, że przyjmowanie paracetamolu w czasie ciąży lub podawanie go niemowlętom, związane jest z rozwojem astmy u dzieci.

Badanie przeprowadzone zostało przez naukowców z Norweskiego Instytutu Zdrowia Publicznego, Uniwersytetu w Oslo i Uniwersytetu w Bristolu w Wielkiej Brytanii. Badanie dotyczyło 114 761 dzieci urodzonych w Norwegii w latach 1999–2008. Wyniki pokazują, że u niemowląt narażonych na paracetamol, ryzyko zachorowania na astmę wzrasta o 29%. Natomiast przyjmowanie paracetamolu w czasie ciąży powoduje ryzyko zachorowania o 13%.

Szacuje się, że około 235 milionów ludzi na całym świecie cierpi na astmę. Uważa się, że zgony z tego stanu sięgają nawet 180 000 osób na całym świecie rocznie. Biorąc pod uwagę powszechne stosowanie paracetamolu na całym świecie, oczywiste jest, że znaczna część tych przypadków mogła wynikać z narażenia dziecka na działanie prenatalne. Choroba ta stała się obecnie ogromnym obciążeniem finansowym dla naszych systemów opieki zdrowotnej. Dodatkowo żadna ortodoksyjna kuracja nie jest skuteczna w jej leczeniu. Miliony osób cierpiących na astmę na całym świecie w zrozumiały sposób szukają alternatywnych sposobów na poprawę objawów astmy w sposób bezpieczny i skuteczny.

Mikroskładniki odżywcze skuteczniejsze na astmę

Naukowcy z Instytutu Badawczego dr Ratha przeprowadzili badanie kliniczne u pacjentów z astmą w wieku od 45 do 75 lat. Pacjenci przyjmowali synergistycznie zaprojektowaną kombinację mikroskładników odżywczych przez okres trzech miesięcy i podczas badania byli okresowo poddawani testom czynnościowym płuc. Pod koniec badania stwierdzono, że wszyscy pacjenci mają zwiększoną pojemność płuc. Szczególnie imponująco wielu z nich odnotowało prawie dwukrotnie większą pojemność płuc w porównaniu z ich wartościami na początku badania. Dzięki ukierunkowanemu wykorzystaniu mikroskładników odżywczych, podejście Medycyny Komórkowej otwiera realną możliwość skutecznego środka na astmę.

Paracetamol jednym z najniebezpieczniejszych dostępnych leków bez recepty

Naukowcy z Wielkiej Brytanii, opublikowali badania oceniające związek między przewlekłym stosowaniem leku przeciwbólowego a poważnymi zdarzeniami niepożądanymi. Odkryli, że długotrwałe stosowanie paracetamolu zwiększa ryzyko zawału serca, udaru mózgu, wysokiego ciśnienia krwi, niewydolności nerek, krwawienie z przewodu pokarmowego a nawet wczesną śmierć. Inne jest oczywiście stanowisko przemysłu farmaceutycznego, który twierdzi, że paracetamol jest bezpiecznym lekiem „leczącym wszystko”.

Długoterminowe stosowanie paracetamolu, a nawet krótkoterminowe jego stosowanie w okresie prenatalnym lub w okresie niemowlęcym, okazały się być bardzo niebezpieczne. Badania dowodzą, że paracetamol jest jednym z najniebezpieczniejszych dostępnych leków bez recepty.

Źródło: https://www.dr-rath-foundation.org/2016/02/study-shows-babies-exposed-to-paracetamol-more-likely-to-develop-asthma

Print Friendly, PDF & Email
Rozpowszechniaj zdrowie
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Informacje zwrotne Inline
Wyświetl wszystkie komentarze
Alicja
Alicja
2 lat temu

jakie mikroskladniki proponowne sa przez dr Ratha na astme na tle uczuleniowym. Prosze o nazwy sublementow oraz dawkowanie. Zgory serdecznie dziekuje.

1
0
Będę wdzięczny za opinie, proszę o komentarz.x