Menu

Jak naturalnie zapobiegać i korygować nieregularne bicie serca

24 lutego, 2019 - serce
Jak naturalnie zapobiegać i korygować nieregularne bicie serca

Nieregularne bicie serca, znane również jako arytmia, to rosnący globalny problem zdrowotny. Szacuje się, że na całym świecie około 33,5 miliona osób cierpi na migotanie przedsionków, najczęstszą postać tego schorzenia. Ponieważ szacunki sugerujące migotanie przedsionków same w sobie stanowią obecnie od 16 do 26 miliardów dolarów rocznych wydatków na opiekę zdrowotną w Stanach Zjednoczonych, a także 1 procent całego budżetu Narodowej Służby Zdrowia w Wielkiej Brytanii każdego roku, jasne jest, że medycyna konwencjonalna nie radzi sobie z główną przyczyną takich zaburzeń. Na szczęście rewolucyjne podejście medycyny komórkowej Dr. Ratha oferuje teraz bezpieczne i skuteczne rozwiązanie.

Co to jest nieregularne bicie serca?

Terminy “nieregularne bicie serca” lub “arytmia” są używane do opisania grupy zaburzeń medycznych, w których bicie serca jest nieprawidłowe, zbyt szybkie lub zbyt wolne. Sporadyczne palpitacje i pomijane rytmy są bardzo częste, szczególnie u osób starszych i zwykle są nieszkodliwe. Ale gdy nieregularne bicie trwa wystarczająco długo, aby wpłynąć na funkcjonowanie serca, mogą wystąpić takie objawy, jak zmęczenie, zawroty głowy, pocenie się, omdlenia, duszność lub ból w klatce piersiowej. W skrajnych przypadkach pacjenci mogą nawet cierpieć na atak serca.

W wyniku zaburzeń w wytwarzaniu lub przewodzeniu impulsów elektrycznych, odpowiedzialnych za bicie serca, lub od uszkodzenia mięśnia sercowego, nieregularne bicie serca może być bardzo niepokojące. Niestety, medycyna konwencjonalna nie potrafi zapewnić chorym właściwych terapii.

Konwencjonalne metody leczenia nieregularnego bicia serca

Podobnie jak w przypadku innych problemów sercowo-naczyniowych, podstawowe leczenie oferowane pacjentom z nieregularnym biciem serca obejmuje stosowanie leków farmaceutycznych. Przykłady obejmują leki rozrzedzające krew (antykoagulanty), blokery kanałów wapniowych i beta-blokery. Nieuchronnie jednak wszystkie te syntetyczne leki chemiczne niosą ze sobą ryzyko poważnych skutków ubocznych.

Lekarze czasami również wypalają tkanki mięśnia sercowego, które wytwarzają lub przewodzą zakłócone impulsy elektryczne. Procedura ta polega na spaleniu dotkniętej tkanki za pomocą cewnika emitującego energię cieplną.

W przypadku powolnego lub nieregularnego rytmu serca urządzenie o nazwie “rozrusznik serca” może zostać wszczepione do klatki piersiowej pacjenta. Jest to urządzenie elektryczne z długotrwałą baterią, które jest połączone z sercem za pomocą przewodów z czujnikami na ich końcach. Kiedy czujniki wykryją, że tętno jest nieprawidłowe, wysyłają impulsy elektryczne do serca, próbując skorygować rytm.

Ostatecznie jednak żadna z tych konwencjonalnych metod leczenia nie rozwiązuje właściwie głównej przyczyny problemu.

Medycyna komórkowa zapewnia skuteczne rozwiązanie na nieregularne bicie serca

Jak wykazały badania dr Ratha z Medycyny Komórkowej, najczęstszą przyczyną nieregularnego bicia serca jest przewlekły niedobór niektórych niezbędnych mikroelementów w komórkach, które generują i przewodzą niezbędne impulsy elektryczne odpowiedzialne za bicie serca. Długotrwałe niedobory wymaganych mikroelementów mogą powodować lub pogłębiać zakłócenia w tworzeniu lub przewodzeniu tych impulsów elektrycznych, powodując w ten sposób wyzwalanie nieprawidłowych rytmów serca. Wynika z tego, że podstawową odpowiedzią na zapobieganie i korygowanie nieregularnych problemów z biciem serca jest optymalne dostarczenie prawidłowych mikroelementów.

Oprócz podstawowych zaleceń dotyczących zdrowia komórkowego, dr Rath zaleca, aby wszyscy pacjenci cierpiący na nieregularne bicie serca przyjmowali następujące mikroelementy w wyższych dawkach:

WITAMINA C

Niezwykle ważna witamina, która dostarcza energii do metabolizmu każdej komórki.

WITAMINY B1, B2, B3, B5, B6, B12 i BIOTYNA

Witaminy z grupy B są bioenergetycznymi nośnikami metabolizmu komórkowego, szczególnie dla komórek mięśnia sercowego, które generują i przewodzą impulsy elektryczne wymagane do normalnego bicia serca.

KOENZYM Q10

Znany również jako ubichinon, ten składnik odżywczy jest najważniejszym elementem “łańcucha oddechowego” każdej komórki. Odgrywa istotną rolę w metabolizmie energetycznym komórek mięśnia sercowego.

KARNITYNA

Kolejny ważny składnik odżywczy, który przyczynia się do efektywnego wykorzystania komórkowej bioenergii w “elektrowniach” (mitochondriach) komórek mięśnia sercowego.

MAGNEZ I WAPŃ

Wraz z potasem minerały magnezu i wapnia są niezbędne do optymalnego przewodzenia impulsów elektrycznych podczas cyklu bicia serca.

Źródło: https://www.dr-rath-foundation.org/2018/06/how-to-prevent-and-correct-irregular-heartbeat-using-natural-approaches

Zarejestruj się tutaj, dowiedz się więcej i skorzystaj z wielu zalet.
Rejestracja do niczego nie zobowiązuje!

Spread the love
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x