Menu

Jak radzić sobie z przewlekłymi chorobami płuc

9 grudnia, 2021 - Choroba płuc
Jak radzić sobie z przewlekłymi chorobami płuc

Patrząc statystycznie, każdy z nas zna przynajmniej jedną osobę, która cierpi na przewlekłą obturacyjną chorobą płuc, w skrócie POChP. Obecnie, co dziesiąta osoba w Polsce jest dotknięta POChP. Choroba ta charakteryzuje się zwężeniem oskrzeli. Chorzy nią dotknięci cierpią na poważne problemy z oddychaniem. Ich oskrzela zwężają się i tracą stabilność.

Ze względu na powstawanie niewielkich blizn w ścianach oskrzeli, POChP nie można cofnąć i dlatego choroba ta staje się poważnym problemem. Każdy wydech powoduje nieprzyjemny ucisk na oskrzela, co mocno utrudnia oddychanie. Równocześnie powietrze gromadzi się w płucach i nie może być wydychane. Płuca powiększają się co powoduje uciążliwy ból. Ale to jeszcze nie wszystko. Pogarsza się również transport tlenu w organizmie, co wywiera poważny wpływ na nasze serce. Może bowiem dojść do duszności, a nawet do trwałego uszkodzenia dróg oddechowych i pęcherzyków płucnych. W najgorszym przypadku POChP może prowadzić nawet do śmierci.

Aby POChP nie postępowała i nie rozwijały się inne choroby, specjaliści zalecają długotrwałą terapię. Terapia taka powinna obejmować zmianę stylu życia z regularnymi ćwiczeniami fizycznymi, rezygnację z palenia papierosów, zdrową dietę i leczenie objawowe ostrych dolegliwości. Również pewne mikroskładniki odżywcze mogą wywierać pozytywny wpływ na POChP i spowolnić lub nawet zapobiec wystąpieniu kolejnych chorób. Synergistyczne połączenie magnezu, L-argininy, wapnia i witaminy E pomaga złagodzić napięcie mięśni, naczyń krwionośnych i tkanek. Obrzęk oskrzeli może zostać zmniejszony, naczynia krwionośne rozszerzają się, a komórki mięśniowe rozkurczają. Prowadzi to do poprawy oddychania i transportu tlenu w organizmie.

POChP jest poważną chorobą, której należy poświęcić należytą uwagę. Niezwykle ważna jest profilaktyka. Mikroskładniki odżywcze stanowią tutaj nieodzowną pomoc, która może spowolnić rozwój POChP. Warto już teraz o tym pomyśleć!

Polecam również artykuł: “Dożylna witamina C obniża śmiertelność u krytycznie chorych pacjentów z ciężkim zapaleniem płuc.”

Zarejestruj się tutaj, dowiedz się więcej i skorzystaj z wielu zalet. 
Rejestracja do niczego nie zobowiązu
je!

Spread the love
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x