Menu

Koronawirus mógł powstać w chińskim laboratorium rządowym

23 lutego, 2020 - Koronawirus
Koronawirus mógł powstać w chińskim laboratorium rządowym

Ponieważ epidemia koronawirusa nadal dominuje w nagłówkach globalnych mediów, gazeta “Daily Mail”, która ma trzeci najwyższy nakład w Wielkiej Brytanii, opublikowała artykuł sugerujący, że mógł powstać w chińskim laboratorium rządowym. W oparciu o wyniki ostatniego artykułu z badań, opublikowanego przez naukowców z “South China University of Technology”, artykuł ten opisuje, w jaki sposób wirus „prawdopodobnie” wydostał się z laboratorium w Wuhan, mieście, w którym został po raz pierwszy zidentyfikowany.

Artykuł badawczy podsumowany przez “Daily Mail” podkreśla, że niezwykle ważne jest zbadanie, skąd pochodzi nowy koronawirus i jak został przekazany ludziom. Czyniąc to, powołuje się na niedawny artykuł opublikowany w czasopiśmie medycznym “The Lancet”, w którym stwierdzono, że 27 z 41 badanych zakażonych koronawirusem miało kontakt z targowiskiem owoców morza Huanan w miejscowości Wuhan. To tak zwany „mokry rynek” sprzedający żywe zwierzęta, mięso i owoce morza na straganach na świeżym powietrzu. Miejsce to jest obecnie powszechnie uważane za prawdopodobny punkt wybuchu epidemii.

Laboratoria badawcze a koronawirus

Zwracając uwagę na dwa obiekty w rejonie Wuhan, które prowadziły badania nad koronawirusami nietoperzy, artykuł badawczy analizuje historię tych zakładów. Szczególną uwagę zwraca na “Wuhan Center for Disease Control” (WHCDC), ośrodek, który wykorzystywał nietoperze i inne zwierzęta do celów badawczych, w tym do zbierania i identyfikacji patogenów. W artykule wskazano, że opisy nowego wirusa opublikowanego niedawno w czasopiśmie naukowym “Nature” wskazują, że sekwencje genomu pobrane od pacjentów miały w 89,1% i 96% identyczne z koronawirusami nietoperzy. Równie znaczący jest fakt, że WHCDC znajduje się zaledwie 280 metrów od targowiska Huanan. Przylega także do szpitala, w którym pierwsza grupa lekarzy zaraziła się koronawirusem.

Inne laboratorium badawcze cytowane w artykule, “Wuhan National Biosafety Laboratory”, jest uważane za jedyne laboratorium w Chinach przeznaczone do badania wysoce niebezpiecznych patogenów, takich jak Ebola i SARS. Przed otwarciem tego laboratorium w 2018 r. Eksperci ds. Bezpieczeństwa Biologicznego i naukowcy ze Stanów Zjednoczonych wyrazili obawy, że wirus może się wydostać na zewnątrz.

Podczas gdy wielu obserwatorów nieuchronnie doszło do wniosku, że chiński rząd jest winny epidemii koronawirusa, nie wspomina się o dużej liczbie zakładów produkcyjnych przemysłu farmaceutycznego i firm biofarmaceutycznych prowadzących badania nad szczepionkami na obszarze Wuhan. Jak zauważyła niedawno firma doradztwa finansowego i inwestycyjnego “The Motley Fool”, biorąc pod uwagę panującą obecnie globalną panikę związaną z wirusem, każda firma, której uda się stworzyć szczepionkę przeciw koronawirusowi, zarobiłaby miliardy dolarów.

W tym względzie istnieje potencjalna analogia do rozważenia między wybuchem nowego koronawirusa a wybuchem boreliozy w Stanach Zjednoczonych w 1975 r. Początkowa grupa przypadków boreliozy w 1975 r. miała miejsce w miejscowości Lyme w stanie Connecticut i powszechnie uważa się, że są one powiązane z eksperymentami broni biologicznych przeprowadzanymi na pobliskiej wyspie Plum przez ówczesny rząd USA. W ciągu ostatniego stulecia eksperymenty takie były znacznie częściej przeprowadzane, niż większość ludzi zdaje sobie z tego sprawę.

Chociaż wiele jeszcze nie wiemy o wybuchu koronawirusa, z pewnością należy zastanowić się nad tym, kto mógłby z niego skorzystać. Gdyby wirus powstał w laboratorium Wuhan, naiwnością byłoby wykluczenie możliwości powiązania go z wartym biliony dolarów przemysłem farmaceutycznym. Każda branża inwestycyjna, której wzrost finansowy zależy od utrzymywania i rozprzestrzeniania się chorób, nigdy nie będzie zainteresowana zapobieganiem chorobom.

Zapisz się do naszego newslettera

Polecam również artykuł “Epidemia koronawirusa: Czego nie mówi Ci Światowa Organizacja Zdrowia!”

Źródło: https://www.dr-rath-foundation.org/2020/02/mainstream-uk-newspaper-publishes-article-suggesting-coronavirus-originated-in-laboratory

Zarejestruj się tutaj, dowiedz się więcej i skorzystaj z wielu zalet.Rejestracja do niczego nie zobowiązuje!

Spread the love
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments
trackback
Chiny przeprowadzą leczenie witaminą C pacjentów z koronawirusem | Medycyna Komórkowa
1 miesiąc temu

[…] Polecam również artykuł “Koronawirus mógł powstać w chińskim laboratorium rządowym.” […]

1
0
Would love your thoughts, please comment.x