Menu

Korzyści mikroskładników odżywczych przy boreliozie: część 1

23 marca, 2019 - Borelioza
Korzyści mikroskładników odżywczych przy boreliozie: część 1

Według ostatniego raportu opublikowanego przez Centra kontroli i zapobiegania chorobom w Stanach Zjednoczonych, choroby przenoszone przez owady w USA potroiły się między 2004 a 2016 rokiem. Kleszcze, komary i pchły są najczęstszymi nosicielami chorób. Od 2004 r. odkryto dziewięć dodatkowych chorób przenoszonych przez owady w USA. Dłuższe, cieplejsze sezony letnie są uważane za jedną z głównych przyczyn wzrostu chorób przenoszonych przez owady. Ciepła pogoda wpływa na zwyczaje hodowlane, jak również na ekspansję terytoriów komarów, kleszczy i pcheł. Dodatkowo, zwiększone podróże międzykontynentalne narażą coraz to więcej ludzi na choroby przenoszone przez owady i dzikie zwierzęta.

Choroby przenoszone przez kleszcze występują głównie we wschodnich kontynentach USA oraz na obszarach wzdłuż wybrzeża Pacyfiku. Borelioza jest najczęstszą chorobą przenoszoną przez kleszcze w USA. Jest to około 30 000–35 000 przypadków rocznie, jednak obecne statystyki odzwierciedlają tylko zgłoszone przypadki. Rzeczywiste liczby są uważane za znacznie wyższe z powodu błędnej diagnozy choroby, a rzeczywista liczba może być bliższa 300 000.

Borelioza objawia się jako choroba zapalna, która może wpływać na wiele narządów w organizmie. W swoim wczesnym stadium (zlokalizowanym) choroba z Lyme dotyka głównie skórę. W późniejszych stadiach zapalenie rozprzestrzenia się na stawy, układ nerwowy oraz w mniejszym stopniu, na serce, mięśnie lub inne narządy.

Istnieje powszechne przekonanie, że pacjenci leczeni antybiotykami we wczesnych stadiach boreliozy szybko i całkowicie odzyskują zdrowie. Natomiast późniejsze stadia choroby mogą być również skutecznie leczone, chociaż powrót do zdrowia przebiega wolniej. Jednak w rzeczywistości około 10-20 procent (a nawet do 50 procent) pacjentów, którzy stosują odpowiednie leczenie antybiotykami, może napotkać znaczące, uporczywe lub nawracające objawy przy boreliozie, takie jak bóle stawów i zmęczenie. Objawy mogą utrzymywać się przez miesiące lub nawet lata, obniżając jakość życia pacjenta i zmniejszając prawdopodobieństwo powodzenia kolejnych zabiegów. Długotrwałe leczenie antybiotykami często wiąże się z poważnymi skutkami ubocznymi i nie jest zalecane przez wielu lekarzy.

Naturalne związki przeciwko boreliozie

Naukowcy z Instytutu Badawczego dr Ratha przetestowali 45 naturalnych związków przeciwko dwóm gatunkom Borrelia: Borrelia burgdorferi sensu stricto (patogen powodujący chorobę z Lyme w USA) i Borrelia garinii (patogen powodujący chorobę z Lyme w Europie). Testy obejmowały wszystkie formy morfologiczne dwóch gatunków Borrelia. Wyniki pokazały, że wszystkie badane związki hamowały rozwój bakterii krętków. Najskuteczniejszymi substancjami, które powodowały śmierć utajonych zaokrąglonych form Borrelii były kwas cis-2-dekenowy, kwas rozmarynowy, baikaleina, monolauryna, luteolina i jod. Pięć związków – baicaleina, luteolina, monolauryna, kwas cis-2-dekenowy i jod – może również zmniejszyć kolonie utworzone przez Borrelia burgdorferi.

Naukowcy z Instytutu Badawczego dr Ratha kontynuują badania nad bezpiecznymi i skutecznymi rozwiązaniami w leczeniu boreliozy.

Zapisz się do naszego newslettera

Źródło: https://www.dr-rath-foundation.org/2018/09/the-benefits-of-micronutrients-in-lyme-disease-part-1

Zarejestruj się tutaj, dowiedz się więcej i skorzystaj z wielu zalet. 
Rejestracja do niczego nie zobowiązuje!

Poniżej zapraszam do dyskusji i zadawania pytań.

Spread the love
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x