Menu

Korzyści z mikroskładników w grypie

4 marca, 2020 - Grypa
Korzyści z mikroskładników w grypie

Sezon grypowy na półkuli północnej rozpoczyna się późną jesienią, a szczytuje zimą. Grypa jest powszechną chorobą wirusową i co roku atakuje nawet 20% światowej populacji. W większości przypadków grypa jest łagodna, ale może mieć również poważne konsekwencje, szczególnie u osób z osłabionym układem odpornościowym, osób starszych i dzieci. Szacuje się, że na całym świecie grypa jest przyczyną od 250 tys. do 500 tys. zgonów rocznie.

Wirus grypy łatwo rozprzestrzenia się w powietrzu lub poprzez bezpośredni kontakt. W większości przypadków skuteczne w zapobieganiu grypie są proste środki, takie jak częste mycie rąk i dobre odżywianie. Jednak każdego roku kampanie medialne promują szczepienia przeciwko grypie jako najlepszą ochronę przed grypą. Według raportu Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) szacuje się, że w 2018 roku rynek szczepionek przeciwko grypie osiągnął wartość 3,8 miliarda dolarów. W samych Stanach Zjednoczonych rynek szczepionek przeciwko grypie wyniósł ok. 2,2 miliarda dolarów. Pomimo agresywnego marketingu, trudno jest udowodnić skuteczność szczepionki przeciwko grypie, ponieważ wirus grypy często mutuje.

Zgodnie z publikacją w “New England Journal of Medicine”, autorzy szacują, że w sezonie grypowym 2017-2018 roku, szczepionka przeciwko grypie H3N2 była skuteczna tylko w 10%. Obecnie nie ma dostępnych leków dostępnych bez recepty jako skuteczne lekarstwo na grypę. Niektóre leki dostępne bez recepty, takie jak Tamiflu®, mogą zmniejszyć objawy podobne do grypy o dzień lub dwa, jeśli zostaną przyjęte w ciągu pierwszych 48 godzin od pojawienia się objawów. Niosą one jednak ze sobą ryzyko wystąpienia działań niepożądanych, takich jak zmiany nastroju lub zachowania, halucynacje, a nawet napady drgawek.

Synergia mikroskładników w grypie

Przyjmowanie dodatkowej witaminy C jest popularnym środkiem przeciw grypie. Poszczególne składniki odżywcze, takie jak witamina C, zielona herbata, N-acetylocysteina i selen, mają właściwości przeciwwirusowe. W Instytucie Badawczym Dr Ratha badaliśmy te składniki odżywcze w połączeniu z aminokwasem lizyną, proliną, argininą i innymi, aby ocenić ich skuteczność przeciwko wirusowi ludzkiej grypy. Wyniki wykazały, że mieszanka składników odżywczych była skuteczna przeciwko kluczowym mechanizmom infekcji wirusowej. Synergia składników odżywczych skuteczna była w zwalczaniu kluczowych mechanizmów infekcji wirusowej:

Dodatkowo, porównaliśmy skuteczność tej kombinacji składników odżywczych z jej pojedynczym składnikiem, witaminą C. Mieszanka składników odżywczych była bardziej skuteczna w zmniejszaniu aktywności wirusowej niż sama witamina C.

Ponadto, synergia mikroskładników odżywczych skuteczna była na wszystkich etapach infekcji wirusowej (przed, w trakcie i po ekspozycji na wirusa grypy), co sugeruje jej ogromny potencjał w naturalnej kontroli grypy. Co więcej, synergia ta może osłabić enzymatyczne niszczenie tkanki łącznej organizmu i wzmocnić naturalną barierę przed rozprzestrzenianiem się wirusów. W szczycie sezonu grypowego najlepszą profilaktyką jest podstawowa higiena oraz prawidłowa i skuteczna suplementacja.

Zapisz się do naszego newslettera

Polecam również artykuł “Witaminy, które zwalczają grypę.”

Źródło: https://www.drrathresearch.org/latest-news/item/109-benefits-of-the-nutrient-mixture-in-influenza

Zarejestruj się tutaj, dowiedz się więcej i skorzystaj z wielu zalet.Rejestracja do niczego nie zobowiązuje!

Spread the love
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x