Menu

Imponujące korzyści zdrowotne stosowania oleju z wątroby ryb

4 lipca, 2019 - serce
Imponujące korzyści zdrowotne stosowania oleju z wątroby ryb

Naukowcy z Islandii dostarczyli dowodów na imponujące korzyści zdrowotne stosowania oleju z wątroby ryb przez kobiety w okresie dojrzewania lub w wieku średnim. Naukowcy twierdzą, że spożywanie go może zmniejszyć ryzyko choroby wieńcowej u kobiet, gdy się zestarzeją. Badania ta objęły łącznie 3326 kobiet w wieku od 66 do 96 lat. Naukowcy odkryli, że osoby, które spożywały olej z wątroby rybiej co najmniej trzy razy w tygodniu w okresie dojrzewania lub w wieku średnim, miały mniejsze ryzyko choroby niedokrwiennej serca. Naukowcy stwierdzają, że badanie dostarcza ważnych dowodów na zapobiegawczą rolę żywienia przez całe życie.

Co istotne, nie zaobserwowano takiego związku dotyczącego konsumpcji ryb. Kobiety, które zjadły więcej niż dwie porcje ryb tygodniowo, nie okazały się mniej narażone na rozwój choroby wieńcowej.

Na całym świecie widać wyraźnie, że olej rybny i kwasy tłuszczowe omega-3 mogą odgrywać ważną rolę w zapobieganiu i kontroli nie tylko chorób układu krążenia, ale także chorób neurologicznych, przewlekłego zapalenia, raka i wielu innych problemów zdrowotnych. Godne uwagi przykłady obejmują badania wykazujące, że suplementy omega-3 mogą pomóc zmniejszyć ryzyko przedwczesnego porodu, zapobiegać nowotworom skóry, usuwać płytki amyloidowe występujące w chorobie Alzheimera, zwiększać IQ dzieci, zmniejszać śmiertelność po zawale serca i zmniejszać ryzyko raka prostaty.

Ponadto badanie opublikowane w American Journal of Clinical Nutrition wykazało, że połączenie kwasów tłuszczowych omega-3 i witamin z grupy B może powstrzymać rozwój choroby Alzheimera.

Aktywne zwiększanie naszej wiedzy na temat naturalnych, żywieniowych, komórkowych i innych form medycyny prewencyjnej umożliwi nam podejmowanie lepszych decyzji dla naszego zdrowia. Bo rzeczywistość jest taka, że ​​mikroskładniki odżywcze i odżywianie mają naprawdę ogromne znaczenie zarówno dla uzyskania, jak i utrzymania optymalnego zdrowia. Aby zaoszczędzić miliony istnień ludzkich, po prostu trzeba wykorzystać tę wiedzę i udostępnić ją jak najszerzej.

Źródło: https://www.dr-rath-foundation.org/2015/04/study-finds-women-who-consume-fish-liver-oil-in-adolescence-or-midlife-have-reduced-risk-of-coronary-heart-disease-when-older

Zapisz się do naszego newslettera

 class=

Dr. Rath Omega-E zawiera wielonienasycone kwasy tłuszczowe Omega-3 EPA i DHA.

Zarejestruj się tutaj, dowiedz się więcej i skorzystaj z wielu zalet. 
Rejestracja do niczego nie zobowiązuje!

Poniżej zapraszam do dyskusji i zadawania pytań.

Spread the love
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x