Menu

Lek, który zaszkodził 20 000 dzieci, wciąż przepisywany kobietom w ciąży „bez ostrzeżeń”

3 maja, 2022 - Zagrożenie dla zdrowia
Lek, który zaszkodził 20 000 dzieci, wciąż przepisywany kobietom w ciąży „bez ostrzeżeń”

Lek, który powodował fizyczne deformacje i problemy neurologiczne u dziesiątek tysięcy dzieci, wciąż jest przepisywany kobietom w ciąży”. [ Źródło: Independent.co.uk ]

Od lat siedemdziesiątych XX wieku około 20 000 dzieci w Wielkiej Brytanii zostało poszkodowanych przez walproiniany – grupę substancji chemicznych stosowanych w leczeniu napadów drgawkowych i choroby afektywnej dwubiegunowej – w wyniku przepisywania ich matkom w czasie ciąży. Fakt, że do dziś dzieci są krzywdzone przez te leki, pokazuje, że w celu zwiększenia zysków farmaceutycznychbiznes z chorobamicelowo bagatelizuje zagrożenia związane z toksycznymi lekami, które produkuje.

Wystarczająco złe jest to, że leki farmaceutyczne szkodzą ludziom, ale jeszcze gorsze jest to, że w pogoni za zyskiem ukrywa się zagrożenia dla nienarodzonych dzieci. Prawdopodobnie najgorszy historyczny przykład takiego postępowania można znaleźć w tajnych aktach uzyskanych przez australijską gazetę Sydney Morning Herald,  które ujawniają, że pod koniec lat pięćdziesiątych i na początku lat sześćdziesiątych firma farmaceutyczna Grunenthal ignorowała i ukrywała powtarzające się ostrzeżenia, że ​​jej lek talidomid może uszkodzić nienarodzone dzieci.

Uważa się, że ponad 10 000 dzieci w 46 krajach na całym świecie urodziło się z deformacjami, które były bezpośrednią konsekwencją przepisania matkom talidomidu na nudności i poranne mdłości w czasie ciąży. Zadziwiające jest więc to, że pomimo globalnej tragedii, jaka wynikła ze stosowania talidomidu, lek ten jest nadal przepisywany w leczeniu szpiczaka mnogiego – rodzaju nowotworu. Jest to kolejny dowód na to, że przemysł farmaceutyczny nadal stawia interesy swoich akcjonariuszy ponad interesami zdrowia ludzkiego.

Aby dowiedzieć się więcej o historii skandalu z talidomidem, przeczytaj ten artykuł na stronie brytyjskiego Muzeum Nauki.

Polecam również artykuł: “Brytyjskie czasopismo medyczne przyznaje, że przemysł farmaceutyczny skorumpował medycynę.”

Źródło: https://www.dr-rath-foundation.org/2022/04/drug-that-harmed-20000-babies-still-being-prescribed-to-pregnant-women-without-warnings/

Spread the love
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x