Menu

Miliardy masek i rękawic jednorazowych zanieczyszczają środowisko

30 sierpnia, 2020 - Zanieczyszczenie powietrza
Miliardy masek i rękawic jednorazowych zanieczyszczają środowisko

To ironia losu, że dążąc do opanowania “pandemii” koronawirusa, polityka zdrowia publicznego przyjęta przez nasze rządy pogarsza problem zanieczyszczenia środowiska. Chociaż kryzys związany z odpadami plastikowymi był poważny już przed rozpoczęciem “pandemii”, to coraz częstsze stosowanie jednorazowych środków ochrony osobistej (PPE) na całym świecie jeszcze bardziej pogłębia ten problem. Międzynarodowa grupa obrony środowiska Ocean Conservancy szacuje, że obecnie co miesiąc utylizowanych jest 129 miliardów masek ochronnych oraz 65 miliardów rękawic jednorazowych.

Co gorsza, nawet przed “pandemią”, inne aspekty naszego obecnego podejścia do opieki zdrowotnej były już szkodliwe dla naszej planety. Na całym świecie firmy farmaceutyczne od dziesięcioleci zanieczyszczają środowisko naturalne, w wyniku czego zasoby wody pitnej i środowisko naturalne są zanieczyszczone niebezpiecznymi lekami chemicznymi.

Dlatego teraz ważna jest zmiana podejścia światowej opieki zdrowotnej w kierunku prawdziwie prewencyjnego systemu, który wykorzystuje bezpieczne, nietoksyczne, oparte na naukowych podstawach naturalne podejście do zdrowia. Zanieczyszczenia spowodowane przez przemysł farmaceutyczny stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia środowiskowego i powinien być pilnie rozwiązany zarówno przez krajowe, regionalne, jak i globalne władze zdrowotne.

Zapisz się do naszego newslettera

Polecam również artykuł: “Maski nie są ani skuteczne, ani bezpieczne.”

Źródło: https://www.dr-rath-foundation.org/2020/07/billions-of-disposable-masks-and-gloves-ending-up-in-sea-during-coronavirus-pandemic

Swobodny dostęp do zdrowia naturalnego musi stać się prawem człowieka!

Wraz ze złożeniem mojego podpisu domagam się od mojego własnego rządu oraz rządów wszystkich krajów świata:

Zarejestruj się tutaj, dowiedz się więcej i skorzystaj z wielu zalet. 
Rejestracja do niczego nie zobowiązuje!

Spread the love
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x