Menu

Miesiąc (nie)świadomości raka piersi

2 listopada, 2022 - Nowotwór, Rak
Miesiąc (nie)świadomości raka piersi

 „Miesiąc Świadomości Raka Piersi zostało założone w 1985 roku jako partnerstwo pomiędzy American Cancer Society i farmaceutycznym oddziałem Imperial Chemical Industries (obecnie część AstraZeneca, producenta kilku leków przeciw nowotworowi piersi). Celem Miesiąca Świadomości Raka Piersi od samego początku było promowanie mammografii jako najskuteczniejszej broni w walce z rakiem piersi.”~ Wikipedia

AstraZeneca, producent leków przeciw nowotworowi piersi, Tamoxifen i Arimidex, powstała w wyniku połączenia Astra AB i Zeneca Group (farmaceutycznej filii Imperial Chemical Industries) w 1999 roku. Niepokojące jest to, że Tamoxifen jest faktycznie sklasyfikowany przez Międzynarodową Agencję Badań nad Rakiem jako znany czynnik rakotwórczy u ludzi! Imperial Chemical Industries, międzynarodowa korporacja odpowiedzialna za produkcję rakotwórczych pochodnych petrochemicznych, takich jak chlorek winylu i pestycydy, założył Narodowy Miesiąc Świadomości Raka Piersi w 1985 roku, we współpracy z Amerykańskim Stowarzyszeniem Walki z Rakiem, w celu promowania powszechnego stosowania mammografii rentgenowskiej.

Oznacza to, że ta sama korporacja, która znacząco przyczyniła się do przyspieszenia epidemii raka piersi, również skorzystała i nadal czerpie korzyści z nowych diagnoz raka piersi i ich leczenia.

Niestety, Miesiąc Świadomości Raka Piersi to czas zwiększania świadomości nie na temat możliwych do uniknięcia przyczyn raka piersi, ale nienasyconej potrzeby przemysłu raka piersi, zarówno zbierania pieniędzy na badania nad lekiem farmaceutycznym, jak i promowania swojego podstawowego środka “zapobiegawczego”: wczesnego wykrywania za pomocą mammografii rentgenowskiej.

Pod efektownym pokazem urządzeń diagnostycznych współczesnej medycyny, heroicznych procedur „ratowania życia” i arsenału egzotycznych leków o dziwnym pochodzeniu i mocy, za pozorne sukcesy medycyny zawsze odpowiada zdolność organizmu do samoleczenia. Zbyt często, pomimo tego, co robi medycyna, aby “leczyć” lub “ratować” ciało, to właśnie ono, wbrew inwazyjnym chemicznym i chirurgicznym interwencjom medycznym, po cichu leczy i ratuje siebie.

Gdyby nie cudowne zdolności ciała do samoleczenia i nieustanny proces samonaprawy, który zachodzi w każdej chwili w każdej komórce, nasze ciała zginęłyby w ciągu kilku minut. Tajemnica nie polega na tym, jak nasze ciało ulega nowotworowi. Tajemnica raczej polega na tym, jak po latach, a nawet dekadach narażenia na chemikalia i pozbawienia składników odżywczych, nasze ciała tak długo zwyciężają z rakiem.

Główne przyczyny raka piersi: niedobory żywieniowe, narażenie na toksyczność środowiskową, stany zapalne, dominacja estrogenów i wynikające z tego załamanie integralności genetycznej i nadzoru immunologicznego.

Miliardy dolarów są zbierane i przeznaczane na badania nad lekami, kiedy skromna roślina kurkuma, skromna kapusta i niepozorna miska zupy miso mogą oferować znacznie więcej nadziei w zapobieganiu i leczeniu raka piersi niż wszystkie toksyczno-molekularne leki razem wzięte na rynku.

Jeśli chodzi o nacisk przemysłu raka piersi na utożsamianie „zapobiegania” z „wczesnym wykrywaniem” za pomocą mammografii rentgenowskiej, nigdzie nie widać wyraźniej patologicznej ideologii medycyny konwencjonalnej. Nie tylko samo promieniowanie jonizujące używane do wykrywania patologicznych zmian w tkance piersi jest jednym z czynników ryzyka rozwoju raka piersi, ale utożsamianie słowa “zapobieganie” z “wczesnym wykrywaniem” jest nieszczerym sposobem mówienia, że wszystko, co możemy zrobić, aby zapobiec nowotworowi piersi, to wykryć jego nieuchronną obecność wcześniej, niż byłoby to możliwe bez tej technologii.

Jeśli kobiety poddadzą się idei, że profilaktyka nie robi nic poza czekaniem na wykrycie choroby, wiele z nich odkryje, że obłąkana logika się spełni i “leczenie” będzie wymagane. „Leczenie”, jeśli nie jest ściśle chirurgiczne, polega na zastosowaniu bardzo silnych środków chemicznych i wysokich dawek promieniowania jonizującego, które „zatruwają” komórki rakowe.

Oczywistym problemem związanym z tym podejściem jest to, że w dłuższej perspektywie wiele kobiet umiera prędzej z powodu skutków ubocznych toksyczno-molekularnej “terapii” niż z powodu samego raka. Dlaczego nigdy nie zadaje się oczywistego pytania: jeśli narażenie na genotoksyczne i niszczące układ odpornościowy działanie chemikaliów i promieniowania jest przyczyną raka piersi, to dlaczego nafaszerowanie organizmu jeszcze bardziej trującymi chemikaliami i promieniowaniem jest uważane za rozsądne leczenie?

Odpowiedź na to pytanie ma znacznie więcej wspólnego z niewiedzą niż z celową chęcią wyrządzenia krzywdy. Ale skutki są takie same: niepotrzebny ból, cierpienie i śmierć.

W obliczu sytuacji, w której średniowieczne pojęcia profilaktyki i leczenia raka piersi są normą, nic dziwnego, że ponad 40% ankietowanych kobiet uważa, że ​​kiedyś w życiu zachoruje na raka piersi. W końcu, czy którejkolwiek z nich dano do zrozumienia, że jest coś, co mogą zrobić, aby rzeczywiście zapobiec chorobie, poza “czujnym czekaniem”?

Prawdę mówiąc, Miesiąc Świadomości Raka Piersi powinien zostać przemianowany na Miesiąc Nieświadomości Raka Piersi, ponieważ ma bardzo niewiele wspólnego z budowaniem świadomości na temat prawdziwych przyczyn i rozwiązań epidemii raka piersi.

Zamiast identyfikować i zająć się znanymi przyczynami raka piersi, którymi są produkty do pielęgnacji ciała, GMO i przetworzona żywność, a także nasze zanieczyszczone środowisko, misją Miesiąca Świadomości Raka Piersi jest przekonanie ludzi, że najlepszym sposobem na zapobieganie nowotworowi piersi jest „jego wczesne wykrycie”.

Poddając swoje piersi badaniom diagnostycznym opartym na promieniowaniu, o którym wiemy, że faktycznie powoduje raka piersi i które w ciągu ostatnich 30 lat doprowadziło do ponad miliona przypadków fałszywie zdiagnozowanych i niepotrzebnie leczonych nowotworów piersi u kobiet w Stanach Zjednoczonych. W jednym z ostatnich przeglądów na temat mammografii stwierdzono, że są one szkodliwe i należy ich unikać, a mimo to w październiku słyszyszymy niezliczoną ilość wiadomości, że badania przesiewowe piersi są bezpieczne i skuteczne w zmniejszaniu śmiertelności z powodu raka piersi – technicznie rzecz biorąc, jest to kłamstwo. 

Istnieją dosłownie tysiące możliwych i znanych czynników rakotwórczych zidentyfikowanych w różnych publicznych bazach danych, takich jak Toxnet.gov. Na przykład herbicyd Roundup został niedawno przeklasyfikowany przez Światową Organizację Zdrowia jako prawdopodobny czynnik rakotwórczy. Jeśli celem jest naprawdę ochrona kobiet i zmniejszenie zachorowalności i umieralności na raka piersi, czy Miesiąc Świadomości Raka Piersi nie powinien koncentrować się na identyfikacji i zmniejszeniu narażenia na prawdopodobne i/lub znane czynniki rakotwórcze? Niezastosowanie się do tego jest równoznaczne z oszustwem.

Polecam również artykuł: “Witamina D w synergii z mikroelementami przynosi korzyści w leczeniu raka piersi.”

Źródła:

Spread the love
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x