Menu

Naturalne zwalczanie nieregularnego bicia serca

1 października, 2019 - serce
Naturalne zwalczanie nieregularnego bicia serca

Na całym świecie ponad 100 milionów ludzi cierpi na nieregularne bicie serca. Stan ten spowodowany jest zaburzeniem w wytwarzaniu lub przewodzeniu impulsu elektrycznego odpowiedzialnego za regularne bicie serca. W niektórych przypadkach zaburzenia te są spowodowane uszkodzonym obszarem mięśnia sercowego, na przykład po zawale. Podręczniki medycyny akademickiej przyznają jednak, że w większości przypadków przyczyny nieregularnego bicia serca pozostają nieznane. Nic dziwnego, że choroba ta jest rosnącą epidemią na skalę światową.

Medycyna konwencjonalna wynalazła własny termin diagnostyczny nieregularnego bicie serca jako „napadowa arytmia”. Medycyna ta jednak nie zna przyczyny większości arytmii. Konsekwencją tego są możliwości terapeutyczne konwencjonalnej medycyny ograniczające się do leczenia objawów tej choroby. Leki betaadrenolityczne, blokery kanałów wapniowych i inne leki przeciwarytmiczne są podawane pacjentom w nadziei, że zmniejszą częstość nieregularnego bicia serca.

Jednak najczęstszym znanym działaniem niepożądanym tych leków jest zwiększone ryzyko nowych arytmii! Powolne formy arytmii z długimi przerwami między uderzeniami serca, rozwiązywane są poprzez wszczepienie rozrusznika. W innych przypadkach tkanka mięśnia sercowego, która wytwarza lub przewodzi nieskoordynowane impulsy elektryczne, jest kauteryzowana (zabieg medyczny) i eliminowana jako ognisko zaburzeń elektrycznych w mięśniu sercowym. Ze względu na brak zrozumienia podstawowej przyczyny tej choroby, podejścia terapeutyczne konwencjonalnej medycyny często zawodzą.

Podejście Medycyny Komórkowej

Współczesna Medycyna Komórkowa stanowi obecnie przełom w naszym rozumieniu przyczyn, zapobiegania i leczenia nieregularnego bicia serca. Najczęstszą przyczyną tej choroby jest chroniczny niedobór witamin i innych niezbędnych składników odżywczych w milionach „elektrycznych” komórek mięśnia sercowego. Komórki te wytwarzają i przewodzą impuls elektryczny, odpowiedzialny za normalne bicie serca. Długotrwałe niedobory niezbędnych składników odżywczych w tych komórkach powodują zaburzenia w tworzeniu lub przewodzeniu impulsów elektrycznych i wywoływaniu arytmii. Podstawową metodą zapobiegania i korygowania nieregularnego bicia serca jest optymalne dostarczanie określonych witamin i innych komórkowych składników odżywczych.

Badania naukowe i badania kliniczne udokumentowały już wartość magnezu, karnityny, koenzymu Q-10 i innych ważnych składników moich zaleceń dotyczących zdrowia komórkowego, pomagając w normalizacji różnych form nieregularnego bicia serca i poprawiając jakość życia pacjentów.

Badanie kliniczne z podwójnie ślepą próbą i kontrolowane placebo potwierdza, że ​​witaminy i inne suplementy diety mogą zmniejszyć nieregularne bicie serca.

Do dziś medycyna konwencjonalna nie uznała podstawowego zrozumienia, że ​​ta choroba spowodowana jest niedoborem składników odżywczych.

Badanie kliniczne Instytutu Badawczego Dr Ratha

Instytut Badawczy Matthiasa Ratha, przeprowadził pierwsze niezależne badanie kliniczne składników odżywczych na komórkach u pacjentów z nieregularnym biciem serca. Wartość naukowa i wiarygodność wyników tych badań nie budzi żadnych wątpliwości, ponieważ przeprowadzono je jako badanie z podwójnie ślepą próbą i kontrolowane placebo. Jest to ten sam rodzaj badań, które firmy farmaceutyczne muszą przeprowadzić, aby uzyskać akceptację swoich leków.

W badaniu wzięło udział stu trzydziestu jeden pacjentów cierpiących na arytmię przedsionkową. Zostali oni podzieleni na dwie grupy. Jedna grupa przestrzegała programu żywieniowego dla układu sercowo-naczyniowego, a druga grupa otrzymała nieskuteczną tabletkę placebo. Obie grupy kontynuowały plan farmaceutyczny zgodnie z zaleceniami lekarzy. Badanie przeprowadzono przez okres sześciu miesięcy.

Wyniki wykazały, że składniki odżywcze były w stanie:

Więcej informacji o naturalnym zapobieganiu i korygowaniu nieregularnego bicia serca znajdziecie tutaj.

Polecam również artykuł “Internetowy dostęp do książki “Dlaczego zwierzęta nie dostają zawałów serca …tylko my ludzie”.

Źródło: https://www.dr-rath-foundation.org/2017/06/natural-eradication-of-irregular-heartbeat

Zapisz się do naszego newslettera

Zarejestruj się tutaj, dowiedz się więcej i skorzystaj z wielu zalet. Rejestracja do niczego nie zobowiązuje!

Spread the love
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x