Menu

Naturalny sposób leczenia cukrzycy

16 marca, 2019 - Cukrzyca
Naturalny sposób leczenia cukrzycy

Zaburzenia cukrzycowe dzielą się na dwa typy: typ 1 i typ 2. Cukrzyca typu 1 występuje, gdy układ odpornościowy organizmu niszczy specyficzne komórki trzustki. Trzeba pamiętać o tym, że trzustka jest narządem wytwarzającym insulinę. Cukrzyca typu 2 występuje głównie u dorosłych. Główna przyczyna została wykazana przez dr Ratha jako długoterminowy niedobór pewnych mikroelementów w komórkach trzustki, ale także ścian naczyń krwionośnych, wątroby i innych narządów. Ten artykuł skupia się na odmianie typu 2, którą ma około 90 procent pacjentów z cukrzycą. Naturalne leczenie jest jednak podobne dla obydwu typów cukrzycy.

Czym jest cukrzyca?

Cukrzyca charakteryzuje się podwyższonym poziomem glukozy we krwi (cukru we krwi). U zdrowych ludzi trzustka wytwarza insulinę, którą uwalnia w odpowiedzi na podwyższone poziomy glukozy we krwi. Obecność insuliny we krwi działa jak sygnał dla komórek, aby przyjmowały glukozę, która jest wykorzystywana do produkcji energii. Jednak w cukrzycy typu 2 organizm ma problem z wytwarzaniem insuliny i powoduje to wysoki poziom glukozy we krwi. Z czasem może powodować powszechne problemy, w tym uszkodzenie układu sercowo-naczyniowego, oczu, nerek, układu nerwowego, kończyn i stóp.

Typowe objawy cukrzycy obejmują zmęczenie, skrajne pragnienie, zwiększoną potrzebę oddawania moczu oraz zwiększoną podatność na infekcje. Wiele osób nie zawsze zauważa te objawy, a nawet je ignoruje. Pacjenci czasami żyją z nimi przez lata, zanim zostaną zdiagnozowani. Jak się jednak przekonamy, może to być bardzo niebezpieczne dla ich zdrowia.

Witamina C i glukoza są konkurentami

Struktury molekularne witaminy C i glukozy są bardzo podobne. Jak zobaczymy dalej, to podobieństwo może prowadzić do pewnego rodzaju „zamieszania” metabolicznego, które ma poważne konsekwencje. „Zamieszanie” wynika z faktu, że glukoza i witamina C rywalizują ze sobą o wchodzenie do komórek. Kiedy we krwi występuje wysokie stężenie glukozy, małe wyspecjalizowane pompy biologiczne w komórkach zostają przeciążone. W rezultacie komórki w ścianach naczyń krwionośnych zawierają nadmiar glukozy i niedostateczną ilość witaminy C. Z powodu braku witaminy C w ścianach naczyń krwionośnych gromadzą się osady miażdżycowe. Może to prowadzić do zawałów serca, udarów i innych poważnych problemów.

Aby obniżyć podwyższony poziom glukozy we krwi, konwencjonalna medycyna przepisuje insulinę i syntetyczne leki chemiczne. Niemniej jednak, nawet z tymi lekami, choroby układu krążenia i inne powikłania cukrzycowe mogą nadal występować.

Medycyna komórkowa skupia się na przyczynach, profilaktyce i leczeniu cukrzycy

Aby skutecznie zapobiegać cukrzycy typu 2 należy:

Badania naukowe dr Ratha i liczne niezależne badania kliniczne wyraźnie udokumentowały ważną rolę witaminy C, witaminy E, witamin z grupy B, magnezu i chromu w zapobieganiu cukrzycy i normalizacji poziomu cukru we krwi. W jednym szczególnie uderzającym przykładzie badanie opublikowane już w 1937 r. wykazało, że pacjenci z cukrzycą przyjmujący 300-500 mg witaminy C dziennie mogą znacznie poprawić równowagę glukozy. Możesz dowiedzieć się więcej o takich badaniach w rozdziale 7 książki dr Ratha „Dlaczego zwierzęta nie dostają zawałów serca … tylko my ludzie!”.

Źródło: https://www.dr-rath-foundation.org/2018/05/diabetes-and-its-natural-treatment

Zakres problemu: metabolizm węglowodanów

Podwyższony poziom cukru we krwi i ochrona naczyń krwionośnych

Po posiłku wzrasta poziom cukru we krwi. wtedy trzustka produkuje insulinę po to, aby glukoza mogła przedostać się do komórek. W przypadku zaburzenia tego procesu, u osób z cukrzycą wzrasta poziom cukru we krwi.

Cząsteczki glukozy i witaminy C mają podobną strukturę molekularną i wykorzystują ten sam mechanizm transportu do wnętrza komórki (biologiczne systemy pomp). W związku z tym w metabolizmie diabetyków, w wyniku zwiększonego poziomu cukru we krwi, dochodzi do gromadzenia się cukru w komórkach, przy jednoczesnym pobieraniu znacznie mniejszej ilości cząsteczek witaminy C.

Zwiększone dawki witaminy C pełnią decydującą rolę w wyrównaniu niedoboru mikroskładników odżywczych w komórkach ścian naczyń krwionośnych. Inne mikroskładniki odżywcze przyczyniają się do ogólnej poprawy ochrony komórek ścian naczyń krwionośnych. Optymalizują również funkcję trzustki, która jest odpowiedzialna za produkcję insuliny.

Zapisz się do naszego newslettera

Zalecenia przy przyjmowaniu komórkowych składników odżywczych

  1. etap:
    • Rozpocznij codzienne przyjmowanie mikroskładników odżywczych w celu ogólnego zaopatrzenia organizmu i optymalizacji metabolizmu komórkowego.
  2. etap:
    • W celu optymalizacji metabolizmu węglowodanów i ochrony komórek ścian naczyń krwionośnych, wskazane może być używanie dodatkowych mikroskładników odżywczych. Należy je stosować jako dodatek do zaopatrzenia podstawowego.

Etap 1 – podstawowe zaopatrzenie

 class=
 class=

Etap 2 – optymalizacja metabolizmu cukru

 class=

W zależności od indywidualnego metabolizmu organizmu zalecane może być dodanie kolejnych mikroskładników odżywczych. Następujące etapy mogą pomóc w optymalizacji pożądanego celu. Bazują one na poprzednich zaleceniach.

Dodatkowy etap – pokrycie wzmożonego zapotrzebowania na witaminę C

 class=

Zarejestruj się tutaj, dowiedz się więcej i skorzystaj z wielu zalet. 
Rejestracja do niczego nie zobowiązuje!

Poniżej zapraszam do dyskusji i zadawania pytań.

Spread the love
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments
Danuta
Danuta
3 lat temu

Witam.Mam pytanie.Czy suplementy na cukrzyce jak wyzej podane zazywa sie w kolejnosci?Czy z przerwami?
Jak Ja mam je stosowac.Dziekuje za odpowiedz.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x