Menu

Niech wszystkie Twoje lekarstwa będą zielone

29 października, 2021 - Zdrowie naturalne
Niech wszystkie Twoje lekarstwa będą zielone

Hipokrates – ojciec medycyny – powiedział: „Niechaj pożywienie będzie Twoim lekarstwem, a lekarstwo pożywieniem”. Według Hipokratesa lekarstwa są częścią żywności. Czym są dzisiaj leki? Co to jest żywność?

Żywność jest naturalna. Pochodzi z natury. Żywność to rzeczy, które żyją i rosną. Produkty niespożywcze nie żyją i nie rosną w naturze. Kiedy skoncentrujemy nasze pokarmy, lub ich specyficzne aspekty, mogą one stać się lekarstwami i leczyć nasze choroby. Jak to działa? Hipokrates żył w 400 r. p. n. e. Medycyna była w powijakach, ale on coś wiedział na jej temat. Każda choroba jest spowodowana niedoborem lub nadmiarem. Jeśli masz niedobór jakiegoś składnika odżywczego – przyjmowanie skoncentrowanych pokarmów może pomóc lub wyleczyć Twoją chorobę. Jest to lek, który rzeczywiście zajmuje się przyczyną choroby – wszystkie inne są fałszywymi lekami.

Uwaga:  Choroba może być spowodowana wieloma rodzajami niedoboru lub nadmiaru, nie tylko żywności.  Możesz cierpieć z powodu niedoborów lub nadmiaru toksyn, ćwiczeń, wzrostu, układu odpornościowego itp. 

Kiedy masz niedobór składników odżywczych, spożywanie większej ilości lub koncentracja odpowiednich pokarmów koryguje nierównowagę. Kiedy masz nadmiar, możesz pomyśleć, że jedynym rozwiązaniem jest zaprzestanie spożywania nadmiaru danego mikroskładnika, ale możesz również leczyć nadmiar poprzez spożywanie większej ilości innych pokarmów – które wypierają nadmiar.

Hipokrates również wiedział coś o toksycznych lekach. Zawsze byli ludzie, którzy leczyli choroby truciznami. Trucizny przywracają równowagę nie przez budowanie słabych stron, ale przez rozbijanie silnych. Jeśli cierpisz na bóle stawów – trucizna, która odczula Twoją zdolność odczuwania bólu, może sprawić, że poczujesz się lepiej, mimo że Twoje zdrowie będzie w rzeczywistości gorsze. Wiedział, że żywność jest najlepszym lekarstwem, a po trucizny sięga się tylko wtedy, gdy naturalne podejście zawodzi. Leki patentowe są lekami toksycznymi. To nie są rzeczy, które rosną. Są to rzeczy stworzone przez człowieka, aby próbować „oszukać” nasze ciała, aby odczuwały “brak choroby”. Leki patentowe to nie żywność. Według Hipokratesa – nie są to właściwe leki.

Interesy komercyjne chcą odrzucić leki naturalne, udawać, że nie istnieją lub nie mają znaczenia. Wiele osób nazywa naturalne leki „lekami alternatywnymi”, jakby były czymś nowym, dziwnym.  W rzeczywistości opatentowane leki to nowa, dziwna rzecz. Zawsze mają skutki uboczne, ponieważ nie są żywnością.

Istnieje wiele chorób, więcej niż nam wiadomo, które można TYLKO skutecznie wyleczyć za pomocą leków naturalnych. Nie wymaga to żadnych “badań klinicznych”, wystarczy zdrowy rozsądek. Każda choroba, która wynika z niedoboru – może być leczona tylko naturalnym lekarstwem, pożywieniem. Każda choroba, która wynika z toksyn w diecie, nie poddaje się działaniu patentowych leków. Jedynym rozwiązaniem jest zaprzestanie spożywania tej toksyny. Leki naturalne to zielone leki. Leki naturalne są oryginalnymi lekami i podobnie jak oryginalna żywność, są najzdrowsze.

Gdyby medycyna była jak sport, gdzie liczy się wynik, Medycyna Naturalna często wygrywałaby mecz. Ale w dzisiejszych studiach medycznych nikt nie patrzy na wynik. Niektóre rządy uchwaliły nawet pewne prawa, które w sposób szczególny chronią “leki patentowe” przed pozwami sądowymi w przypadku niepowodzenia lub śmierci.

Jeśli masz raka i bierzesz leki patentowe – chemioterapię , radioterapię i operację – ale umierasz, to jest to normalne. Spodziewano się, że i tak umrzesz. Jeśli 30 procent pacjentów z rakiem, którzy przyjmują leki patentowe, żyje 5 lat – to jest to sukces. Jest tak mało przypadków, kiedy patentowa medycyna rzeczywiście “leczy” raka, że nie są one po prostu liczone. Sukcesem jest przeżycie 5 lat po leczeniu. Dopiero teraz zaczynamy się dowiadywać, że smutne, długotrwałe skutki chemioterapii i radioterapii trwają znacznie dłużej niż 5 lat.

Jeśli masz raka i bierzesz leki naturalne – i jesteś wyleczony – to się nie liczy. Istnieją setki, a może tysiące ludzi, którzy „wyleczyli” raka, szczególnie unikając opatentowanych leków. Ale to tylko „dowody anegdotyczne”. Nie przeprowadzono żadnych badań klinicznych – takie zdarzają się tylko w przypadku leków patentowych. Jeśli weźmiesz naturalny lek i umrzesz, to była to twoja wina, bo nie brałeś leków patentowych.

A co z “badaniami klinicznymi”? Czy nie są one prawdziwym standardem, którego używamy do pomiaru naszych leków?

Większość badań klinicznych jest, po prostu, narzędziem marketingowym. Zaprojektowane specjalnie przez firmy farmaceutyczne w celu uzyskania zgody na opatentowany produkt. W 2005 roku John Ioannidis, epidemiolog z University of Ioannina School of Medicine w Grecji wykazał, że większość badań naukowych jest fałszywa – i zwrócił uwagę na przyczyny większych niepowodzeń w dziedzinach medycznych. Nikt poważnie nie podważył jego ustaleń. I nic się nie zmieniło.

Badania kliniczne są zazwyczaj krótkie (ponieważ są drogie) i mają na celu przetestowanie pojedynczego „leku patentowego” w porównaniu z placebo. Firmy farmaceutyczne nie mają odwagi przeprowadzać testów pod kątem „obecnie najlepszych metod leczenia”, ponieważ chcą sprzedawać „nowe, opatentowane leki”, a nie „najlepsze terapie”. Najlepsze metody leczenia nie są śledzone. Mimo że badania kliniczne są krótkie – rzekomo w celu obniżenia kosztów i wprowadzenia produktu na rynek – nie są one śledzone, gdy „badanie kliniczne” jest udostępniane opinii publicznej. W rezultacie usunięcie zabójczego leku z rynku może zająć lata, i spowodować wiele zgonów.

Jeśli naprawdę chcemy dążyć do zdrowia, musimy śledzić każdą diagnozę, każdą terapię, każde wyleczenie i każdą porażkę. Jest to szczególnie ważne w przypadku chorób, których nasze najlepsze leki “nie są w stanie wyleczyć”, takich jak nowotwory, stwardnienie rozsiane, zapalenie stawów, choroba Parkinsona, choroba Alzheimera, itp.

Nadszedł czas, abyśmy zaczęli uczciwie przyglądać się medycynie i lekom. Wszystkim lekom.

Leki powinny być oceniane pod kątem ich skuteczności i bezpieczeństwa. W wielu przypadkach leki naturalne okazały się skuteczne i bardzo bezpieczne. W końcu to głównie żywność. Leki patentowe mogą być bardziej skuteczne w określonych przypadkach, ale są bardziej niebezpieczne, mniej bezpieczne. W większości przypadków są to toksyczne, małe, białe tabletki lub przezroczyste zastrzyki. Używamy lekarzy i leków patentowych do zabijania ludzi. Jeżeli mamy zabijać ludzi, to może powinniśmy być bardziej uczciwi w tej kwestii, a nie udawać, że ich “leczymy”.

Wszystkie leki patentowe mają skutki uboczne, ponieważ z natury są nienaturalne i toksyczne. Leki patentowe mają swoje podstawy w antybiotykach, zaprojektowanych do zabijania komórek. Czasami zabijają one właściwe komórki, czasami nie. Według Grega Critsera, redaktora w Generation RX, istnieje epidemia niewydolności wątroby z powodu leków patentowych – a wiele leków jest wydawanych z ostrzeżeniami, że lekarz musi monitorować wątrobę. W przypadku jednoczesnego stosowania więcej niż jednego leku patentowego ryzyko to znacznie wzrasta.

Medycyna naturalna nie jest “alternatywna”, jest zielona. Jest to medycyna oparta na uczciwości, zdrowiu i prozdrowotności.

Zielone leki mają wpływ na zdrowie. Są one, ze swej natury, żywnością, i dlatego są prozdrowotne.

Nadszedł czas, abyśmy zaczęli mierzyć wszystkie leki poważnymi pytaniami:

– czy zajmują się przyczyną choroby? czy tylko zwalczają objawy?
– jakie aspekty zdrowotności zwiększają?
– jakie aspekty zdrowotności zmniejszają?
– jak to się ma do „obecnie najlepszego” złotego standardu?
– czy rzeczywiście leczą chorobę i ułatwiają powrót do zdrowia?
– jakie jest ryzyko związane z przepisaną dawką?
– jakie jest ryzyko przedawkowania?
– jakie jest ryzyko interakcji z innymi lekami?

Istnieją tysiące badań klinicznych, które mierzą efekty medyczne naturalnych leków. Niestety, lekarz raczej nie przepisze tych zielonych leków, bez względu na to, jak dobrze się sprawdzają. A w wielu przypadkach, gdyby spróbował, przekonałby się, że są one po prostu niedostępne – lub w wielu przypadkach nielegalne. Jeśli chcesz je zdobyć, możesz jedynie złamać prawo.

Każdy ma prawo do życia, wolności i dążenia do zdrowia. Każdy ma prawo do zielonych leków. Każdy ma prawo do leków prozdrowotnych. 

Niech wszystkie twoje leki będą zielone.

Polecam również artykuł: “Deklaracja z Barletty – Naturalna ochrona zdrowia jest prawem człowieka.”

Źródło: https://www.greenmedinfo.com/blog/may-all-your-medicines-be-green-1

Zarejestruj się tutaj, dowiedz się więcej i skorzystaj z wielu zalet. 
Rejestracja do niczego nie zobowiązuje!

Spread the love
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x