Menu

Nowe badanie krwi „może wykryć ponad 50 rodzajów raka”

14 maja, 2020 - Nowotwór, Rak
Nowe badanie krwi „może wykryć ponad 50 rodzajów raka”

Naukowcy twierdzą, że proste badanie krwi może wykryć ponad 50 rodzajów raka, często przed jakimikolwiek objawami.

Zespół badawczy twierdzi, że ponad 99% pozytywnych wyników jest prawidłowych, ale potrzebna jest większa ilość badań.

Jak to działa?

Test szuka znaczących zmian chemicznych we fragmentach kodu genetycznego – DNA bezkomórkowego – wyciekających z nowotworów do krwioobiegu.

Naukowcy z Zakładu Biologii Nowotworów Instytutu Dana Farber przy Szkole Medycznej Harvarda w Bostonie, współpracujący z brytyjskimi kolegami z Instytutu Francisa Cricka w University College London, przetestowali ponad 4000 próbek od pacjentów.

Uwzględniono ponad 50 rodzajów raka, takich jak m.in rak jelita, płuc i jajników.

W 96% próbek test dokładnie wykrył rodzaj raka.

Co mówią eksperci?

Jeden z wiodących badaczy, prof. Geoff Oxnard, powiedział: „Wydaje się, że to badanie krwi ma wszystkie cechy potrzebne do zastosowania w populacji, jako test przesiewowy na wiele nowotworów.”

„Wszyscy pytają, kiedy taki test będzie gotowy do użycia.”

„Ale przed rutynowym użyciem tego badania krwi prawdopodobnie będziemy musieli zobaczyć wyniki badań klinicznych, aby w pełni zrozumieć wyniki testu.”

Dr David Crosby, dyrektor ds. wczesnego wykrywania raka w Wielkiej Brytanii, powiedział: „Wykrywanie nowotworów na ich najwcześniejszych etapach, kiedy są mniej agresywne i łatwiejsze do wyleczenia, ma ogromny potencjał ratowania życia i bardzo potrzebujemy innowacji technologicznych, które mogą przekształcić ten potencjał w rzeczywistość.”

„Chociaż ten test jest wciąż na wczesnym etapie opracowywania, wstępne wyniki są obiecujące.”

„Potrzebne są jednak dalsze badania, aby poprawić zdolność testu do wykrywania nowotworów we wczesnym etapie.”

Podejście Medycyny Komórkowej

Te nowe badanie krwi może być dla pacjentów użyteczne, tylko w przypadku połączenia go z naukowymi naturalnymi metodami leczenia, które zajmują się pierwotną przyczyną raka. Niestety, obecne terapie stosowane u pacjentów z rakiem w medycynie konwencjonalnej są toksyczne, nieskuteczne i potencjalnie śmiertelne. Nic też nie jest robione, aby zapobiec wystąpieniu choroby.

Ponadto badanie opublikowane w 2016 r. wykazało, że w niektórych szpitalach chemioterapia zabijała wielu pacjentów z rakiem, w ciągu 30 dni od rozpoczęcia leczenia.

Inne badania opublikowane w 2019 r. potwierdziły ponadto, że powszechnie stosowane leki chemioterapeutyczne sprzyjają rozprzestrzenianiu się raka.

Aby dowiedzieć się o naturalnych podejściach zdrowotnych, które, jak wykazano, blokują wszystkie kluczowe mechanizmy rozprzestrzeniania się raka, przeczytaj książkę autorstwa dr Ratha z dr Aleksandrą Niedzwieckim “Zwycięstwo nad rakiem!“.

Zapisz się do naszego newslettera

Źródła:

  1. https://www.dr-rath-foundation.org/2020/04/new-blood-test-can-check-for-more-than-50-types-of-cancer
  2. https://www.bbc.com/news/health-52090359

Zarejestruj się tutaj, dowiedz się więcej i skorzystaj z wielu zalet.Rejestracja do niczego nie zobowiązuje!

Spread the love
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x