Menu

Nowy przegląd naukowy potwierdza, że ​​wysoka dawka witaminy C jest obiecującym środkiem w leczeniu raka

1 stycznia, 2022 - Nowotwór, Rak
Nowy przegląd naukowy potwierdza, że ​​wysoka dawka witaminy C jest obiecującym środkiem w leczeniu raka

Nowy przegląd opublikowany w Journal of Experimental & Clinical Cancer Research opisuje, że coraz więcej dowodów potwierdza, że ​​witamina C może być silnym środkiem przeciwnowotworowym, gdy jest podawana dożylnie w dużych dawkach. Autorami pracy są naukowcy z Departamentu Onkologii Medycznej University Medical Center w Amsterdamie, w Holandii, którzy zauważają, że badania kliniczne potwierdziły bezpieczeństwo i wskazały na skuteczność dożylnej witaminy C w eliminowaniu komórek nowotworowych różnych typów. Stwierdzając, że wdrożenie wysokiej dawki witaminy C może być przełomem w leczeniu pacjentów z nowotworami o złym rokowaniu, naukowcy dochodzą do wniosku, że dalsze badania kliniczne tej obiecującej i nietoksycznej metody leczenia są nie tylko uzasadnione, ale też bardzo potrzebne.

W przeglądzie przeanalizowano badania przedkliniczne i kliniczne z zastosowaniem dożylnej witaminy C w wysokich dawkach jako środka przeciwnowotworowego. W przeciwieństwie do większości innych zwierząt, ludzie nie są w stanie syntetyzować witaminy C w swoich organizmach i dlatego są uzależnieni od doustnego spożycia tego kluczowego mikroelementu. Koncepcja wykorzystania witaminy C jako środka terapeutycznego w leczeniu raka została po raz pierwszy wprowadzona przez dwukrotnego laureata Nagrody Nobla, chemika Linusa Paulinga i lekarza Ewana Camerona prawie 50 lat temu. Naukowcy opisują, w jaki sposób dożylna witamina C w wysokich dawkach dział, jako silny środek przeciwnowotworowy, z kilkoma badaniami klinicznymi wykazującymi wysoką tolerancję i bezpieczeństwo.

Naukowcy twierdzą, że badania potwierdzają, iż witamina C w dużych dawkach upośledza zarówno wzrost guza, jak i przerzuty w wielu różnych typach nowotworów. Co istotne, dodają, że wiele obiecujących opisów przypadków wykazało niespodziewanie długi czas przeżycia pacjentów, a w niektórych przypadkach doszło nawet do całkowitej regresji guza w zaawansowanej chorobie lub z przerzutami.

Chorzy na raka często cierpią na niedobór witaminy C

W przeglądzie podkreślono również, że w opiece paliatywnej witamina C w dużych dawkach zyskuje obecnie na popularności ze względu na jej wysoce bezpieczny i tolerowany profil. Naukowcy twierdzą, że wysokie dawki nie tylko łagodzą ból u pacjentów z nowotworami, ale również wiele dowodów klinicznych wskazuje na to, że mają one znaczący pozytywny wpływ na samopoczucie pacjentów. Artykuł sugeruje, że może to być spowodowane częstą hipowitaminozą i niedoborem witaminy C u pacjentów z nowotworami, które są powszechnie pogarszane przez leczenie farmakologiczne.

Z perspektywy medycyny komórkowej, najbardziej interesujące ze wszystkich cytowanych prac są wybrane badania przedkliniczne, w których witamina C była podawana w połączeniu z innymi niefarmakologicznymi terapiami. Naukowcy opisują, jak w kilku badaniach odnotowano synergię działania przeciwnowotworowego, gdy witamina K3 była połączona z witaminą C. Jedno z badań wykazało, że połączenie tych dwóch witamin zmniejszyło wzrost guza i przerzuty nowotworu płuc.

Życie w zmieniających się czasach

Jak wynika z artykułu opublikowanego przez amerykański Narodowy Instytut Raka (NCI) w styczniu 2020 roku, wydaje się prawdopodobne, że kolejny etap długiej podróży witaminy C w kierunku głównego nurtu walki z rakiem może obejmować sprzężenie jej z konwencjonalnymi metodami leczenia, takimi jak chemioterapia i radioterapia. W tym, co wyraźnie będzie postrzegane przez przemysł farmaceutyczny jako główne zagrożenie dla jego wielomiliardowego biznesu leków przeciwnowotworowych, autorzy artykułu NCI ocenili wysokodawkową terapię dożylnej witaminy C i doszli do wniosku, że „ biorąc pod uwagę obecne wysokie koszty finansowe nowych leków przeciwnowotworowych, wydaje się racjonalne, aby poprawić skuteczność obecnych terapii poprzez badanie ich interakcji klinicznych z witaminą C ”. Przewidywali, że „ wdrożenie tego paradygmatu leczenia może przynieść korzyści wielu chorym na raka.”

Stosowanie wysokich dawek witaminy C obok konwencjonalnych metod leczenia raka będzie ostatecznie tylko krokiem naprzód, jednak. Najnowocześniejsze badania przeprowadzone w Instytucie Badawczym Dr Ratha wykazały, że połączenie witaminy C z grupą innych specyficznych mikroelementów umożliwia zablokowanie wszystkich kluczowych mechanizmów, które sprawiają, że rak jest śmiertelną chorobą. Jak opisano w książce “Zwycięstwo nad rakiem“, autorstwa dr Ratha i dr Aleksandry Niedźwieckiej, obejmuje to blokowanie wydzielania enzymów trawiących kolagen, produkowanych przez komórki nowotworowe, hamowanie inwazji i przerzutów komórek nowotworowych, blokowanie wzrostu guzów i powstawania nowych naczyń krwionośnych zasilających je oraz indukowanie naturalnej śmierci komórek nowotworowych. Nie ma jednego istniejącego leku na raka lub innego konwencjonalnego leczenia, które skutecznie i bezpiecznie może osiągnąć wszystkie te rzeczy.

Artykuł Journal of Experimental & Clinical Cancer Research przypomina, że ​​żyjemy w zmieniających się czasach. Powoli, ale pewnie, oparte na nauce podejście do żywienia i medycyny komórkowej buduje świat, w którym rak stanie się chorobą, którą można opanować. Teraz nie jest już kwestią tego, czy tak się stanie, ale kiedy.

Polecam również artykuł: “Naturalne zwalczanie nowotworów.”

Źródło: https://www.dr-rath-foundation.org/2021/12/new-scientific-review-confirms-high-dose-vitamin-c-is-promising-agent-in-treatment-of-cancer/

Zarejestruj się tutaj, dowiedz się więcej i skorzystaj z wielu zalet. 
Rejestracja do niczego nie zobowiązu
je!

Spread the love
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x