Menu

Opatentowana technologia zdrowotna wspierająca w naturalny sposób prawidłowe funkcjonowanie oczu

23 marca, 2023 - Wzrok
Opatentowana technologia zdrowotna wspierająca w naturalny sposób prawidłowe funkcjonowanie oczu

Problemy z oczami mogą pojawić się na wszystkich etapach życia, przy czym szczególnie dotknięte są nimi dzieci i osoby starsze. Na całym świecie ponad dwa miliardy ludzi ma problemy ze wzrokiem, przy czym ponad połowie z nich można zapobiec poprzez lepsze zrozumienie ich przyczyn. Choroby oczu, takie jak zaćma, jaskra, retinopatia cukrzycowa, zwyrodnienie plamki związane z wiekiem i inne, wiążą się z podwyższonym ryzykiem wystąpienia ślepoty.

Medycyna konwencjonalna w dużej mierze ogranicza się do leczenia objawów chorób oczu, ale często wiąże się to z poważnymi skutkami ubocznymi. Na przykład beta-blokery stosowane w leczeniu jaskry mogą spowalniać pracę serca, obniżać ciśnienie krwi, powodować ataki astmy i dezorientację. Zastrzyki do oka mogą powodować urazy, infekcje, a w najgorszym przypadku nawet ślepotę.  

Zgodnie z opatentowanym rozumieniem komórkowych przyczyn chorób oczu, główną przyczyną problemów z widzeniem jest często długotrwały niedobór witamin i innych mikroelementów. W porównaniu z innymi organami, oko jest szczególnie podatne na uszkodzenia oksydacyjne ze względu na ekspozycję na światło i szybki metabolizm. W tej sytuacji pomagają antyoksydanty, które zapewniają naturalną ochronę struktur biologicznych i funkcji naszych oczu. Szczególnie ważne są niektóre witaminy i inne mikroelementy, takie jak witaminy C, A, E, karotenoidy: luteina, zeaksantyna i beta-karoten oraz cynk i pewne polifenole.  

Opatentowane połączenie mikroelementów pomaga zapobiegać uszkodzeniom oczu związanym z utlenianiem

Instytut badał skuteczność samej witaminy C oraz witaminy C w połączeniu z innymi mikroelementami, pod kątem ich skuteczności w ochronie komórek oka przed uszkodzeniami oksydacyjnymi. Podstawę uzyskania patentu stanowią kompleksowe wyniki badań. Wykazują one, że sama witamina C oraz w połączeniu z wybranymi mikroelementami wpływa na ochronę komórek siatkówki i rogówki oka przed uszkodzeniami wywołanymi końcowymi produktami glikacji tzw.  AGEs, spowodowanymi wysokim poziomem cukru.

Pod wpływem witaminy C wzrasta przeżywalność zarówno komórek rogówki jak i siatkówki, mimo że są one narażone na silny stres oksydacyjny. Największą ochronę obu typów komórek oka zapewnia jednakże połączenie wybranych mikroelementów – przeżywa wtedy około 90% komórek oka.

Instytut Badawczy dr Ratha opracował specyficzną formułę witamin i innych mikroelementów, które skutecznie wpływają na te obydwa mechanizmy. Formuła ta zawiera następujące mikroskładniki: 

Witamina C
Witamina A
Witamina E
Cynk
Ekstrakt z pestek winogron
L-arginina
Ekstrakt z borówek
L-cysteina
Kwas alfa-liponowy
Likopen
Luteina
Ekstrakt z kory sosny
Ekstrakt szafranu
Zeaksantyna
Mieszanka karotenoidów

Na podstawie wyników badań uzyskanych przy tej specyficznej formule mikroelementów, Urząd Patentowy uznał następujące stwierdzenia związane ze zdrowiem oczu.

Stwierdzenie dopuszczone przez Urząd Patentowy (fragment):

Formuła mikroelementów, która … chroni nabłonek barwnikowy siatkówki i rogówkę ssaka (w tym człowieka) przed wystąpieniem uszkodzeń oksydacyjnych“.

Zapisz się do naszego newslettera

Spread the love
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x