Menu

Powiązanie niedoboru witamin B z depresją

3 marca, 2019 - Depresja
Powiązanie niedoboru witamin B z depresją

Wyniki nowego przeglądu naukowego przyczyniły się do zwiększenia dowodów łączących niedobory witaminy B z depresją. Opublikowany przegląd zwraca uwagę, że niskie poziomy witamin B są powszechne u pacjentów z depresją. Zgodnie z kluczową zasadą medycyny komórkowej, główną przyczyną dzisiejszych najczęstszych chorób przewlekłych jest długotrwały niedobór witamin i innych specyficznych składników odżywczych. Przegląd pomaga wskazać drogę do bezpiecznego, naturalnego podejścia do kontrolowania tego powszechnego stanu psychicznego.

Do przeprowadzenia analizy, naukowcy poszukiwali badań nad witaminami grupy B. Skupili się oni na badaniach nad związkiem między witaminami grupy B, układem odpornościowym i depresją. Istnieje bowiem wyraźny związek między tymi czynnikami oraz między stanem zapalnym a depresją. Sugerują, że komórki układu immunologicznego zmieniają się w obecności witamin grupy B. Ta sugestia może poprawić zrozumienie tego, że zmiany immunologiczne mogą korelować z depresją.

Witaminy z grupy B to nie jedyne składniki odżywcze zwalczające depresję

Witaminy z grupy B nie są jedynymi składnikami odżywczymi, które okazały się pomocne w depresji. Metaanaliza opublikowana w 2016 r. wykazała, że kwasy tłuszczowe omega-3 mogą zmniejszać objawy nawet dużych zaburzeń depresyjnych. Badając 13 randomizowanych badań kontrolowanych placebo z udziałem 1233 uczestników cierpiących na tę chorobę, naukowcy zauważyli, że szczególnie korzystne są wyższe dawki kwasu eikozapentaenowego (EPA).

Badanie opublikowane w 2014 r. dostarczyło dowodów klinicznych, że kurkumina, może być stosowana jako bezpieczne i skuteczne leczenie w leczeniu pacjentów z ciężkimi zaburzeniami depresyjnymi.

Inne badania wykazały, że korygowanie niedoboru witaminy D u pacjentów z depresją może poprawić ich stan. W badaniu opublikowanym w 2013 r. Irańscy naukowcy odkryli, że pojedyncze wstrzyknięcie 300 000 IU witaminy D było skuteczne w poprawie depresji u pacjentów z niedoborem witaminy D.

Dodatkowe przykłady składników odżywczych, które okazały się skuteczne w zwalczaniu depresji, obejmują witaminę C i acetylo-L-karnitynę.

Farmaceutyczny biznes a choroby psychiczne

Zgromadzone dowody łączące niedobory witaminy B z depresją wyraźnie potwierdzają odkrycie dr Ratha. Jego zdaniem przyczyną dzisiejszych chorób przewlekłych jest długotrwały niedobór witamin i innych składników odżywczych. Przemysł farmaceutyczny warty biliony dolarów, nieuchronnie dostrzeże naturalne podejście do poprawy zaburzeń zdrowia psychicznego jako zagrożenie dla opatentowanych leków chemicznych.

Leki na choroby psychiczne zgarnęły w przemyśle farmaceutycznym prawie 35 miliardów dolarów w 2015 roku. To spowodowało, że w 2015 roku zajęły one ósme miejsce w rankingu najbardziej dochodowych terapii na świecie.

Print Friendly, PDF & Email
Rozpowszechniaj zdrowie
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne Inline
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Będę wdzięczny za opinie, proszę o komentarz.x