Menu

Jedna trzecia ziem uprawnych na świecie ma poziom pestycydów 1000 razy wyższy, niż poziom uznawany za bezpieczny

23 maja, 2021 - Pestycydy
Jedna trzecia ziem uprawnych na świecie ma poziom pestycydów 1000 razy wyższy, niż poziom uznawany za bezpieczny

„Według nowego raportu, prawie jedna trzecia gruntów uprawnych na całym świecie jest narażona na wysokie ryzyko zanieczyszczenia pestycydami”. [ Źródło: dailymail.co.uk ]

Pestycydy mają coraz bardziej szkodliwy wpływ na środowisko. Raport opublikowany w 2020 roku wykazał, że ich użycie wzrosło pięciokrotnie od roku 1950. Obecnie na całym świecie stosuje się ich ponad 4 miliony ton rocznie. Skutki tego powszechnego zatrucia powodują spadek liczby owadów na całym świecie.

We Francji populacja ptaków spadła o ponad jedną trzecią – a w niektórych przypadkach o dwie trzecie – w ciągu ostatnich 15 lat. Ich spadek jest bezpośrednim skutkiem zniknięcia owadów, którymi się żywią. Naukowcy badający załamanie się łowisk w Japonii twierdzą, że pestycydy zabijają owady wodne, powodując głód ryb.

Co istotne, wiele z pestycydów napędzających tę ekologiczną zapaść jest produkowanych przez te same firmy farmaceutyczne i chemiczne, które chcą zakazać nieopatentowanych suplementów witaminowych i wcisnąć na nasze talerze żywność modyfikowaną genetycznie. Podobnie jak w przypadku syntetycznych leków farmaceutycznych i nasion GMO, prawdziwym powodem istnienia tych pestycydów jest możliwość ich opatentowania. Patenty na pestycydy i wynikające z nich wielomiliardowe zyski oraz kontrola rynku, stanowią potężną zachętę dla ich producentów, aby przedkładali zyski nad ochronę życia i środowiska.

Polecam również artykuł: “Badania naukowe potwierdzają korzyści zdrowotne żywności ekologicznej.”

Źródło: https://www.dr-rath-foundation.org/2021/04/third-of-the-planets-farmland-has-pesticide-levels-1000-times-higher-than-whats-considered-safe

Zarejestruj się tutaj, dowiedz się więcej i skorzystaj z wielu zalet. 
Rejestracja do niczego nie zobowiązuje!

Spread the love
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x