Menu

Dziesięciopunktowy program Dr Ratha w optymalizacji zdrowia układu krążenia

8 września, 2019 - serce
Dziesięciopunktowy program Dr Ratha w optymalizacji zdrowia układu krążenia

W książce Dr Ratha “Dlaczego zwierzęta nie dostają zawałów serca, tylko my ludzie” opisany został medyczny przełom i jego udokumentowane wyniki w optymalizacji zdrowia układu krążenia.

Zrozum jak działa Twój układ krążenia

Długość naczyń krwionośnych: żył, tętnic i naczyń włosowatych w Twoim układzie krążenia wynosi ponad 100 000 kilometrów a ich powierzchnia porównywalna jest z dużym stadionem piłkarskim. Jest to największy organ w Twoim organizmie. Twoje serce uderza 100 000 razy każdego dnia, wykonując największy wysiłek spośród wszystkich organów. Musisz zdać sobie sprawę z tego, że zdrowie całego organizmu jest nierozerwalnie związane ze zdrowym układem krążenia a Twój wiek jest odzwierciedleniem stanu Twoich naczyń krwionośnych i serca.

Wzmocnij ściany swoich naczyń krwionośnych. Niestabilność i uszkodzenia występujące w ścianach naczyń krwionośnych są głównymi przyczynami powstawania złogów miażdżycowych, prowadzących do choroby sercowo–naczyniowej. Naturalnym „cementem” stabilizującym ściany naczyń krwionośnych jest witamina C. My, w przeciwieństwie do zwierząt, produkujących w swoich wątrobach optymalną ilość endogennej witaminy C, zatraciliśmy tą zdolność w procesie ewolucji a nasza dzienna dieta nie zawiera wystarczającej ilości tej najważniejszej witaminy. Jakie są tego konsekwencje? Wystarczy spojrzeć na statystyki światowe – wzrastająca liczba zachorowań na arteriosklerozę, zawały serce, udary mózgu – to nieuchronny skutek niedoboru witaminy C w diecie! Zwierzęta nie cierpią na choroby serca, ponieważ do ochrony naczyń krwionośnych produkują własną witaminę C! U ludzi, pozbawionych tej zdolności, w ścianach naczyń powstają złogi miażdżycowe – przyczyna zawałów i udarów.

Usuń w sposób naturalny złogi zalegające w Twoich arteriach

Cholesterol i cząsteczki tłuszczu odkładają się wewnątrz ścian naczyń krwionośnych za pomocą biologicznych „przylepców”. Proces ten może być odwracalny i można mu zapobiec, przez zastosowanie naturalnych substancji „teflonowych”, z których najważniejsze to aminokwasy: lizyna i prolina. Te składniki wraz z witaminą C pomagają usunąć w sposób naturalny istniejące złogi miażdżycowe.

Rozluźnij ściany swoich naczyń krwionośnych

Złogi miażdżycowe i skurcze ścian naczyń krwionośnych są głównymi przyczynami nadciśnienia tętniczego. Optymalny dzienny suplement magnezu (naturalnego antagonisty wapnia) oraz witaminy C zapobiega spazmom ścian naczyń krwionośnych i normalizuje poziom ciśnienia krwi. Dodatkowe korzyści przynieść może zastosowanie w diecie naturalnego aminokwasu – argininy.

Wyreguluj pracę swojego serca

Serce jest silnikiem układu krążenia, każde jego uderzenie to ogromnie istotna i skoordynowana praca milionów komórek. Tak jak silnik Twojego samochodu, tak też do prawidłowego działania miliony komórek mięśnia sercowego potrzebują stałego dopływu „paliwa”. Na biologiczne „paliwo komórkowe” składają się: karnityna, koenzym Q-10, witaminy grupy B oraz wiele minerałów i pierwiastków śladowych. Optymalna dzienna dawka tych składników optymalizuje prace serca jako pompy i wpływa na prawidłowe funkcjonowanie elektrycznych komórek serca, odpowiedzialnych za regularny rym pracy serca.

Chroń swoje naczynia krwionośne przed korozją

Biologiczna korozja, czyli utlenianie, niszczy Twój układ krążenia i przyspiesza proces starzenia. Do najważniejszych naturalnych przeciwutleniaczy zaliczyć można: witaminę C, witaminę E, beta-karoten i selen. Optymalne dzienne ich spożycie zapewnia skuteczną ochronę przed biologiczną „korozją”. Nie pal, ponieważ składniki dymu z papierosów przyspieszają ponad normę proces utleniania ścian Twoich naczyń krwionośnych!

Regularnie uprawiaj ćwiczenia fizyczne

Aktywność fizyczna jest podstawą zdrowia układu krążenia. Systematyczne uprawianie takich dyscyplin sportu jak: chodzenie, pływanie czy jazda na rowerze są idealne dla nas wszystkich, bez względu na wiek.

Stosuj zdrową dietę

Dieta naszych przodków sprzed tysięcy lat obfitowała w pokarm roślinny zawierający: błonnik i witaminy. Te preferencje dietetyczne ukształtowały dzisiejszy metabolizm naszych organizmów. Dieta bogata w owoce i warzywa, zawierająca małe ilości tłuszczów i cukrów sprzyja zdrowiu układu krążenia.

Znajdź czas na relaks

Stres fizyczny i emocjonalny stanowi znany czynnik ryzyka dla układu krążenia. Zaplanuj czas na relaks, podobnie jak planujesz Twoje terminy związane z wykonywanym zawodem. Miej świadomość, że do produkcji adrenaliny, hormonu stresu, zużywana jest w Twoim organizmie witamina C. Długotrwały stres fizyczny lub emocjonalny wyczerpuje zapasy witamin oraz innych składników odżywczych w organizmie i wymaga ich uzupełnienia w diecie.

Zacznij od razu

Miażdżyca nie jest problemem wieku dojrzałego. Zdaj sobie sprawę z tego, że proces odkładania się złogów w naczyniach krwionośnych rozpoczyna się, jak dowodzą badania naukowe, nawet u dzieci, po przekroczeniu dziesięciu lat. Zacznij już dzisiaj chronić Twój układ krążenia! Nie zwlekaj – im szybciej wprowadzisz „Dziesięciopunktowy program optymalizacji zdrowia i funkcji układu krążenia” tym masz większe szanse na długie i zdrowe życie!

Polecam również artykuł “Badania naukowe dowodzą, że terapie ziołowe są skuteczne.”

Źródło: Fragment książki Dr. Ratha ” Dlaczego zwierzęta nie dostają zawałów serca …tylko my ludzie”.

Zapisz się do naszego newslettera

Zarejestruj się tutaj, dowiedz się więcej i skorzystaj z wielu zalet. 
Rejestracja do niczego nie zobowiązuje!

Poniżej zapraszam do dyskusji i zadawania pytań.

Spread the love
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x