Menu

Suplementy diety znacznie zmniejszają śmiertelność dzieci

16 grudnia, 2019 - Zdrowie dzieci
Suplementy diety znacznie zmniejszają śmiertelność dzieci

Naukowcy podają, że kiedy dzieci otrzymują suplementy diety bogate w witaminy, minerały i niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, ich śmiertelność znacznie spada. Ponad połowa zgonów dzieci na całym świecie wynika z niekorzystnych skutków niedożywienia.

Nowe badanie, opublikowane w “American Journal of Clinical Nutrition” pokazuje, że suplementy mogą zmniejszyć śmiertelność nawet o 27%, wśród dzieci w wieku 6-24 miesięcy, w krajach o niskim i średnim dochodzie.

Codzienna dieta dziecka zawierająca suplementy

Suplementy diety zazwyczaj składają się z mieszanki roślin strączkowych – orzeszków ziemnych, soczewicy lub pasty z ciecierzycy. Ponadto z mleka w proszku i pełnego zestawu witamin i minerałów potrzebnych dzieciom.

Profesor nadzwyczajny w dziale żywienia na Uniwersytecie Kalifornijskim w Davis – Christine Stewart, potwierdził, że masło orzechowe rozsmarowane na jednym kawałku chleba lub zmieszane z innymi produktami spożywczymi, zalecane jest z myślą o dodawaniu do codziennej diety dziecka, gdy przechodzi są z karmienia piersią na pokarm uzupełniający.

Aby ocenić ryzyko śmiertelności wśród dzieci, naukowcy zidentyfikowali 18 badań przeprowadzonych w 11 krajach. Dokonali oni analizy dzieci, które otrzymywały suplementy diety w porównaniu do dzieci, które ich nie otrzymały. W pierwotnej analizie wykorzystano dane z 13 badań obejmujących 34 051 dzieci.

Z analizy tej wynika, że spośród 227 dzieci, które otrzymywały suplementy diety przez okres co najmniej sześciu miesięcy, udawało się zapobiec śmierci jednego dziecka. Stwierdzono, że niedożywienie jest podstawową przyczyną umieralności dzieci. To badanie naprawdę to potwierdza. Częstymi przyczynami śmierci jest biegunka i infekcja dróg oddechowych. Choroby te rzadko kończą się śmiercią w miejscach takich jak Stany Zjednoczone, ponieważ dzieci tam są dobrze odżywione – stwierdza Stewart.

Współautorka badania – profesor Kathryn Dewey, wraz z innymi kolegami opracowała stosowanie niewielkich ilości suplementów odżywczych na bazie lipidów. Interwencja ta może zmniejszyć liczbę zgonów dzieci po 6-tym miesiącu życia.

Polecam również artykuł “Antybiotyki mają negatywny wpływ na zdrowie dzieci.”

Źródło: https://medicalxpress.com/news/2019-11-nutrient-supplements-significantly-child-deaths.html

Zapisz się do naszego newslettera

Poniżej rewelacyjne produkty dr Ratha dla dzieci. Badania są podstawą opracowywania formuł tych produktów i ich jakości.

Zarejestruj się tutaj, dowiedz się więcej i skorzystaj z wielu zalet. Rejestracja do niczego nie zobowiązuje!

Spread the love
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x