Menu

Synergia mikroelementów najskuteczniejszym podejściem do zdrowia!

26 stycznia, 2020 - Mikroskładniki odżywcze
Synergia mikroelementów najskuteczniejszym podejściem do zdrowia!

Wybór najbardziej efektywnej suplementacji nie jest łatwym zadaniem. Zwłaszcza, że większość suplementów diety, które można znaleźć na półkach sklepowych, to albo pojedyncze związki, albo losowo dobrane składniki, często wybierane zgodnie z trendami marketingowymi. Nasze badania wprowadziły do nowoczesnego żywienia nową zasadę, która opiera się na właściwym doborze i prawidłowym łączeniu mikroskładników odżywczych, maksymalizując ich pożądane działanie biologiczne. Nazywamy to synergią mikroskładników odżywczych.

Witaminy, minerały i inne mikroelementy są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu i nie działają pojedynczo. Wszystkie składniki odżywcze uczestniczą w złożonych procesach metabolicznych w naszym organizmie i współdziałają z innymi składnikami odżywczymi. Ich optymalna interakcja i równowaga komórkowa jest podstawą zdrowia.

Uzupełnienie bardzo dużej dawki jednego składnika odżywczego może pogłębić niedobór innych, a stosowanie przypadkowych kombinacji składników odżywczych może z czasem doprowadzić do zaburzenia równowagi metabolicznej w organizmie.

Odpowiednio dobrana synergia mikroskładników

Nasze wieloletnie badania naukowe potwierdziły, że najskuteczniejszą suplementację mikroskładników można osiągnąć poprzez zastosowanie specyficznych i odpowiednio dobranych kombinacji mikroskładników odżywczych, działających w synergii biologicznej. Takie kombinacje mikroelementów mogą:

Zaobserwowaliśmy, że witamina C, lizyna, prolina i ekstrakt z zielonej herbaty, stosowane indywidualnie, były w stanie zmniejszyć wzrost komórek nowotworowych o 26% każdy. Te składniki odżywcze stosowane razem mogą jednak zmniejszyć wzrost komórek nowotworowych nawet o 65%, jednak całkowite zahamowanie wzrostu komórek nowotworowych (100%) można osiągnąć poprzez włączenie niewielkich ilości kilku innych mikroskładników odżywczych. Ten pożądany efekt został osiągnięty bez zwiększania poszczególnych dawek składników odżywczych zastosowanych w odpowiedniej kombinacji.

Synergia składników odżywczych umożliwia oddziaływanie na wiele celów biologicznych. Wykazaliśmy, że takie połączenie synergiczne może jednocześnie wpływać na kluczowe mechanizmy nowotworowe, poprawiać funkcje wielu narządów, a także ma wiele innych korzyści.

Krótko mówiąc, synergia oznacza “więcej za mniej!”. Ważne jest, aby pamiętać, że żaden pojedynczy składnik odżywczy nie działa samodzielnie w organizmie i każdy pojedynczy składnik odżywczy, lub ich losowe kombinacje, mogą powodować zaburzenia równowagi biochemicznej w naszym organizmie. Synergia mikroelementów jest odpowiedzią na optymalne zdrowie!

Polecam również artykuł “Niedobór mikroelementów globalnym problemem ludności.”

Źródło: https://www.drrathresearch.org/latest-news/item/21-micronutrient-synergy-the-most-effective-approach-to-health

Zapisz się do naszego newslettera

Zarejestruj się tutaj, dowiedz się więcej i skorzystaj z wielu zalet. 
Rejestracja do niczego nie zobowiązuje!

Spread the love
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments
trackback
Zatrzymajmy Wirusa: List Otwarty dr Matthiasa Ratha do Ludzi i Rządów na Całym Świecie - Karol Kudra
2 lat temu

[…] N-acetylocysteiną, selenem i niektórymi pierwiastkami śladowymi, aby skorzystać z efektu synergii, jaki […]

trackback
Zatrzymajmy wirusa! Zakończmy histerię! | Medycyna Komórkowa
3 miesięcy temu

[…] N-acetylocysteiną, selenem i niektórymi pierwiastkami śladowymi, aby skorzystać z efektu synergii, jaki […]

trackback
Czy otrzymujesz w diecie wystarczająco dużo siarki | Medycyna Komórkowa
2 miesięcy temu

[…] Polecam również artykuł: “Synergia mikroelementów najskuteczniejszym podejściem do zdrowia!“ […]

3
0
Would love your thoughts, please comment.x