Menu

Szczepionki, fitoskładniki i koronawirusy

28 grudnia, 2020 - Koronawirus
Szczepionki, fitoskładniki i koronawirusy

Ponieważ światowe nadzieje na zakończenie obecnej “pandemii” opierają się na nowych szczepionkach, nadal istnieje wiele problemów dotyczących długoterminowego bezpieczeństwa eksperymentalnej technologii szczepionek opartych na genach. Obecnie obie dostępne szczepionki firmy Pfizer/BioNTech i Moderna, opierają się na wprowadzeniu do komórek wirusowego RNA (mRNA). Szczepionki te wykorzystują syntetyczną wersję mRNA, którą wirus wykorzystuje do budowy swoich białek zakaźnych. Komórki ludzkie odczytują RNA jako instrukcje do budowy tych białek wirusa, które następnie są wykrywane przez system immunologiczny i wywołują odpowiedź immunologiczną przeciwko wirusowi. Z drugiej strony, szczepionki DNA (niektóre z nich są jeszcze na etapie badań klinicznych) wykorzystują osłabione wirusy np. zmodyfikowane adenowirusy szympansa. Przykładami szczepionek DNA opartych na adenowirusach są szczepionki Johnsons & Johnson i rosyjska szczepionka Sputnik.

Koronawirus ma na swojej powierzchni kolce, które służą do przyczepiania się do komórek i zakażania ich. Te białka kolczaste odgrywają krytyczną rolę w zakaźności koronawirusa, rozpoznając i wiążąc się z określonym miejscem na powierzchni komórki – enzymem konwertującym angiotensynę 2 (ACE2) w celu uzyskania dostępu do komórki.

Podczas gdy szczepionki na bazie kwasu nukleinowego (DNA i RNA) do innych zakażeń wirusowych, takich jak HIV lub Ebola, były badane przez ponad dekadę, to mimo to nie zatwierdzono do tej pory ani jednej takiej szczepionki ze względów bezpieczeństwa. Dzięki pośpiesznym decyzjom podjętym w związku z obecną “pandemią”, w badaniach klinicznych można było uwzględnić jedynie krótkoterminowe aspekty bezpieczeństwa. W rezultacie setki milionów zaszczepionych ludzi na całym świecie stają się królikami doświadczalnymi dla tej nie w pełni przetestowanej technologii.

Należy kontynuować wysiłki na rzecz znalezienia innych bezpiecznych i skutecznych metod walki z koronawirusem. Nasze badania wykazały, że specyficzna kombinacja mikroelementów zawierających witaminę C, niektóre minerały, aminokwasy i ekstrakty roślinne, była skuteczna w hamowaniu ekspresji receptora (ACE2) odpowiedzialnego za wejście koronawirusa do komórki. Kluczowymi typami komórek są komórki nabłonka dróg oddechowych oraz komórki śródbłonka. W badaniu uzupełniającym przetestowaliśmy wpływ innej kombinacji składników odżywczych i ekstraktów roślinnych (fitoskładników) na kluczowe etapy infekcji koronawirusem. Etapy te obejmowały blokowanie interakcji pomiędzy miejscem wiązania koronawirusa a jego punktem zaczepienia w komórce, receptorem ACE2. Wykorzystując metody naukowe i najnowocześniejsze techniki stosowane w badaniach nad koronawirusami, udało nam się wykazać, że mikroelementy mogą hamować interakcję miejsca wiązania koronawirusa i specyficznego receptora komórkowego (ACE2) o 97%. Oznacza to, że mikroelementy mogłyby prawie całkowicie zapobiec ryzyku infekcji wirusowej. Ponadto, ten sam skład mikroskładników odżywczych hamował ekspresję receptorów ACE2 na ludzkich komórkach nabłonka oddechowego w pęcherzykach płucnych nawet o 92%.

Przy obecnym wyłącznym skupieniu się na szczepionkach, ważne jest nie tylko zwiększenie naszego zrozumienia tej genetycznej technologii szczepionek, ale także wykorzystanie badań opartych na sprawdzonych, bezpiecznych i skutecznych naturalnych metodach.

Źródło: https://www.drrathresearch.org/latest-news/item/144-vaccines-phytonutrients-and-coronavirus

Print Friendly, PDF & Email
Rozpowszechniaj zdrowie
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne Inline
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Będę wdzięczny za opinie, proszę o komentarz.x