Menu

Szef WHO oskarżony o udział w ludobójstwie! Dlaczego ta informacja została zamieciona pod dywan?

14 maja, 2022 - WHO
Szef WHO oskarżony o udział w ludobójstwie! Dlaczego ta informacja została zamieciona pod dywan?

W grudniu 2020 r., gdy pierwszy rok pandemii COVID-19 zbliżał się ku końcowi, rodziny na całym świecie przygotowywały się do spędzenia nadchodzących świąt w zamknięciu. Zmęczeni ciągłym karmieniem przez główne media opowieściami o strachu przed koronawirusem, wielu bez wątpienia czekało na kilka dni spędzonych z dala od najnowszych nagłówków wiadomości. Jednak, jak wie każdy szef mediów, rozproszona uwaga społeczeństwa często stanowi idealną okazję, aby po cichu ukryć niepokojące informacje. Przykładem tego może być oskarżenie szefa WHO z grudnia 2020 r., przez Davida Steinmanaamerykańskiego ekonomistę nominowanego do Pokojowej Nagrody Nobla. Tedros Adhanom Ghebreyesus rzekomo pomagał w ludobójstwie w swojej rodzinnej Etiopii.

Steinman, nominowany do pokojowej nagrody Nobla w 2019 roku, oskarżył Tedrosa o bycie “kluczowym decydentem”, który kierował działaniami etiopskich sił bezpieczeństwa w latach 2013-2015. Według Steinmana, Tedros był jednym z trzech urzędników odpowiedzialnych za służby bezpieczeństwa kraju w tym czasie, gdy dochodziło do powszechnych zabójstw, arbitralnych zatrzymań i torturowania Etiopczyków. Tedros, wysoki rangą polityk etiopski, oficjalnie pełnił w tych latach funkcję ministra spraw zagranicznych, a wcześniej był ministrem zdrowia kraju.

Skarga do Międzynarodowego Trybunału Karnego

W obszernej skardze złożonej do Międzynarodowego Trybunału Karnego (MTK) na początku grudnia 2020 r. Steinman twierdzi, że Tedros nadzorował „zabijanie i powodowanie poważnych obrażeń cielesnych i psychicznych członków plemion Amhara, Konso, Oromo i Somalii z zamiarem zniszczenia tych plemion w całości lub w części”. W skardze stwierdza się ponadto, że ​​„czteroletni okres, w którym Tedros współrządził rządem Etiopii, charakteryzował się powszechnymi lub systematycznymi zbrodniami przeciwko ludzkości popełnianymi przez podwładnych”. 

Co niepokojące, Steinman w szczególności oskarża podwładnych Tedrosa o “zastraszanie kandydatów i zwolenników opozycji”, “bezprawne więzienie” dzieci w “okrutnych i nieludzkich warunkach”, “przymusową sterylizację kobiet plemion Amhara” oraz “zaginięcia osób porwanych lub zamordowanych przez siły bezpieczeństwa lub paramilitarne”.

Biorąc pod uwagę szokujący charakter przedstawionych dowodów, Steinman zwrócił się do Międzynarodowego Trybunału Karnego (MTK) o zbadanie, wydanie nakazu aresztowania i oskarżenie Tedrosa, a także jego prokuratora o zwrócenie się do etiopskiego rządu o skierowanie sprawy do MTK. Co ciekawe, media głównego nurtu prawie nie wspomniały o tej historii. Pomijając godne uwagi artykuły w The Times of London i brytyjskim Daily Mail, wiadomość o skardze Steinmana do Międzynarodowego Trybunału Karnego (MTK) została w zasadzie przemilczana.

Traktat pandemiczny, który starają się chronić

Chociaż pandemia COVID-19 już spowodowała dramatyczną eskalację wpływów WHO, pod przewodnictwem Tedrosa powstają plany dalszego zwiększenia jej uprawnień. Za kulisami przygotowywany jest tak zwanyTraktat pandemiczny”, który mógłby prawnie zobowiązać kraje świata do przestrzegania instrukcji WHO w przypadku przyszłej pandemii. Zagraża on wolnościom osobistym i autonomii cielesnej całej światowej populacji, a jego uprawnienia mogłyby potencjalnie obejmować wprowadzenie restrykcyjnych zamknięć, obowiązkowych szczepień, paszportów szczepionkowych, ograniczeń w podróżowaniu i wielu innych. Obecnie oczekuje się, że traktat wejdzie w życie w 2024 roku.

Patrząc w tym świetle, łatwo zrozumieć, dlaczego skarga Davida Steinmana przeciwko Tedrosowi została zamieciona pod dywan. Gdyby ta historia znalazła się choćby w głównym nurcie mediów, mogłaby fatalnie podważyć wiarygodność WHO, a tym samym pokrzyżować plany traktatu pandemicznego. W takiej sytuacji przemysł farmaceutyczny i inni korporacyjni beneficjenci traktatu mogliby stracić setki miliardów dolarów potencjalnych zysków.

Tedros ma oczywiście prawo uważać się za niewinnego, dopóki nie udowodni mu się winy. Jednak biorąc pod uwagę poważny charakter oskarżeń Davida Steinmana oraz jego rolę jako Dyrektora Generalnego i publicznego wizerunku WHO, ludzie na całym świecie mają prawo poznać fakty. Tymczasem milczenie mediów głównego nurtu w tej sprawie jest bardzo wymowne.

Polecam również artykuł: “Historia kartelu farmaceutycznego.

Źródło: https://www.dr-rath-foundation.org/2022/05/who-chief-accused-by-nobel-peace-prize-nominee-of-aiding-genocide-was-this-news-buried/

Spread the love
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x