Menu

Trądzik: częsty problem skórny, który można naturalnie leczyć

19 czerwca, 2021 - Trądzik
Trądzik: częsty problem skórny, który można naturalnie leczyć

Chociaż trądzik uważany jest za problem dotykający tylko nastolatków,  może dotyczyć osób w każdym wieku.  Osoby dotknięte tą chorobą często cierpią z powodu znacznego stresu emocjonalnego. Na szczęście, podobnie jak w przypadku wielu innych powszechnych obecnie problemów zdrowotnych, terapie oparte na mikroskładnikach odżywczych mogą pomóc w skutecznym i bezpiecznym leczeniu trądziku.

Chociaż badania sugerują, że skłonność do trądziku może być dziedziczna, nie ma wątpliwości, że dieta i styl życia odgrywają ważną rolę. Badania pokazują, że istnieje ścisły związek między wzorcami żywieniowymi a stanami skóry. U niektórych osób istnieją dowody na to, że spożywanie produktów mlecznych może przyczyniać się do trądziku. Wykazano również silną korelację między trądzikiem a paleniem. Dla każdego, kto boryka się z tym powszechnym problemem skórnym, zapewnienie zdrowej diety i stylu życia jest niezbędne.

Konwencjonalne leczenie trądziku

Konwencjonalne metody leczenia trądziku obejmują stosowanie kremów do skóry i antybiotyków. U kobiet czasami podaje się również hormonalne środki antykoncepcyjne. Takie metody mogą przynieść poprawę, ale nie są lekarstwem, a w przypadku zaprzestania leczenia trądzik u pacjenta niezmiennie się pogarsza. Ponadto długotrwałe stosowanie antybiotyków zaburza mikroflorę jelitową organizmu, co ma negatywny wpływ na odporność, metabolizm i ogólny stan zdrowia. Badania wykazały również związek między długotrwałym stosowaniem antybiotyków a rozwojem nowotworu jelita. Hormonalne leki antykoncepcyjne również niosą ze sobą zagrożenia, w tym ryzyko groźnych dla życia zakrzepów krwi.

Naturalne leczenie trądziku

Zapewnienie co najmniej 7 godzin dobrej jakości snu każdej nocy, 2 do 3 litrów wody niegazowanej dziennie, organiczna dieta bogata w błonnik i mikroelementy oraz regularne codzienne ćwiczenia są ważne dla skutecznej profilaktyki i leczenia trądziku. Spożywanie optymalnych dziennych ilości odpowiednich mikroelementów jest niezbędne. Mikroskładniki odżywcze, które są szczególnie korzystne na stan skóry, obejmują witaminę A, witaminy z grupy B, witaminę C, witaminę D, witaminę E, minerały selen i cynk, kwasy tłuszczowe omega-3 oraz galusan epigallokatechiny z ekstraktu z zielonej herbaty (EGCG). Pomocne okazały się również probiotyki.

Zgodnie z naukową koncepcją medycyny komórkowej dr Ratha , badania pokazują, że u pacjentów z trądzikiem powszechne są niedobory mikroskładników odżywczych. Badania opublikowane w 2014 roku w czasopiśmie Toksykologia skórno-oczna znaleziono niedobory witaminy A, witaminy E i cynku.  Badanie opublikowane w 2016 roku w czasopiśmie PLOS ONE wykazało, że u pacjentów często występuje niedobór witaminy D.

Wykazano, że łączenie mikroelementów w celu wykorzystania ich synergicznego działania ma wyraźnie pozytywny wpływ na trądzik. W badaniu opublikowanym w 2008 roku w czasopiśmie Lipidy w zdrowiu i chorobie, obserwowano pacjentów, którym codziennie podawano kombinację mikroelementów zawierających kwas eikozapentaenowy omega-3 (1000 mg), EGCG (200 mg), cynk (15 mg), selen (200 mcg) i chrom (200 mcg). Naukowcy odkryli, że oprócz zmniejszenia stanu zapalnego i zaczerwienienia zmian skórnych, mikroelementy przyczyniły się również do znacznej poprawy zdrowia psychicznego pacjentów.

Stosowanie synergicznych kombinacji mikroskładników odżywczych wykazało podobne korzyści w innych przewlekłych schorzeniach skóry. Instytut Badawczy Dr Ratha opublikował bardzo imponujący opis przypadku 36-letniej kobiety, która cierpiała na ciężką łuszczycę od 22 roku życia. Choroba była obecna wszędzie z wyjątkiem twarzy, a pacjentka stosowała kremy do stosowania miejscowego przez 14 lat bez znaczącej poprawy. Kontynuując zwykłe leczenie, pacjentka poprawiła swoje nawyki żywieniowe i zaczęła przyjmować specyficzną kombinację mikroelementów, która zawierała witaminę C, aminokwasy lizynę i prolinę oraz inne niezbędne mikroelementy. Pod koniec szóstego miesiąca zgłosiła całkowite wyleczenie.

Polecam również artykuł: “Korzyści z mikroelementów dla gojenia się ran i zdrowej skóry.

Źródło: https://www.dr-rath-foundation.org/2021/06/acne-a-common-skin-problem-that-can-be-prevented-and-treated-naturally

Zarejestruj się tutaj, dowiedz się więcej i skorzystaj z wielu zalet. 
Rejestr
acja do niczego nie zobowiązuje!

Spread the love
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x