Menu

WHO: Fundacja Gatesów drugim największym fundatorem, po rządzie USA

10 sierpnia, 2020 - WHO
WHO: Fundacja Gatesów drugim największym fundatorem, po rządzie USA

Dokument z posiedzenia Światowego Zgromadzenia Zdrowia (WHA) z 2018 r., organu decyzyjnego WHO, przedstawia dowód, że niezależność Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) została poważnie naruszona. Dokument ten ujawnia szczegóły dotyczące tego, skąd pochodzi finansowanie tej organizacji. W 2017 roku całkowita kwota pieniędzy przekazanych WHO przez państwa została przekroczona o kwotę pochodzącą od podmiotów prywatnych, w tym od przemysłu farmaceutycznego. Fundacja Billa i Melindy Gatesów przekazała prawie 327 milionów dolarów na rzecz Funduszy Generalnych i powierniczych WHO, co czyni ją drugim co do wielkości darczyńcą ogółem. Jedynie darowizny, na rzecz tych funduszy, pochodzące od rządu Stanów Zjednoczonych, były wyższe od tych przekazanych przez Fundację Gatesa.

Pieniądze przekazane przez kraje na rzecz Funduszy Generalnych i Powierniczych WHO wyniosły w 2017 roku 1,06 miliarda dolarów. Było to mniej niż wpłaty od podmiotów prywatnych, które wyniosły 1,08 miliarda dolarów. Wraz z Fundacją Gatesa, inne znaczące źródła finansowania to Komisja Europejska w Brukseli, która przekazała ponad 84 mln USD, “Globalny Fundusz na rzecz Walki z AIDS, Gruźlicą i Malarią”, organizacja promująca stosowanie leków antyretrowirusowych i innych metod farmaceutycznych, która przekazała ponad 16 mln USD oraz UNITAID, inna organizacja promująca stosowanie leków, która przekazała prawie 30 mln USD.

Darowizny przemysłu farmaceutycznego i chemicznego na rzecz WHO

Wielonarodowy przemysł farmaceutyczny i chemiczny oraz ich inwestorzy zajmują ważne miejsce na listach darczyńców WHO. Pieniądze przekazane przez te źródła na Fundusz Ogólny WHO w 2017 r. obejmowały następujące podmioty:

Wśród innych ważnych darczyńców WHO w 2017 roku znalazły się banki, prywatne fundacje związane z przemysłem farmaceutycznym oraz George Soros Open Society Institute.

Gates traktowany przez WHO jak głowa państwa

Wkład wnoszony do WHO przez Fundację Gatesa, który przekracza obecnie wkład każdego państwa na świecie, z wyjątkiem Stanów Zjednoczonych, spowodował, że WHO nie ma już żadnej niezależności w dziedzinie zdrowia i nie można ufać jej poradom w zakresie zapobiegania chorobom i ich kontroli.

Pieniądze przekazane przez Gatesa powodują, że jest traktowany jako głowa państwa w WHO. Potwierdza to zdjęcie na górze tego artykułu, które pokazuje go siedzącego obok Margaret Chan, dyrektor generalnej WHO w latach 2007-2017, na konferencji prasowej w Genewie. Bill Gates zyskał władzę nad WHO podczas kadencji Chan, co doprowadziło do tego, że niektórzy określają go jako “najpotężniejszego lekarza świata”.

W tej sytuacji nietrudno sobie wyobrazić, że jeśli Gates kiedykolwiek zagroziłby wycofaniem swoich gigantycznych funduszy, WHO nieuchronnie naginałaby swoją politykę, aby dostosować ją do jego woli. Rzeczywiście, mówi się, że mianowanie w 2017 roku Tedrosa Adhanoma Ghebreyesusa na nowego dyrektora generalnego WHO zostało dokonane przy wsparciu Gatesa.

Oczywiście, sprzedawszy swoją duszę firmie Gates i innym darczyńcom biznesowym, WHO nie reprezentuje już interesów pacjentów. Nadszedł zatem czas, aby zastąpić ją nowym globalnym organem, którego zadaniem będzie uczynienie naturalnego zdrowia prewencyjnego prawem człowieka. Osiągnięcie tego celu będzie wymagało stworzenia organizacji, która będzie naprawdę niezależna.

Polecam również artykuł: “Tylko edukacja w zakresie naturalnej ochrony zdrowia może naprawić system opieki zdrowotnej.”

Źródło: https://www.dr-rath-foundation.org/2019/01/world-health-organization-gates-foundation-now-second-largest-funder-after-u-s-government

Swobodny dostęp do zdrowia naturalnego musi stać się prawem człowieka!

Wraz ze złożeniem mojego podpisu domagam się od mojego własnego rządu oraz rządów wszystkich krajów świata:

Zarejestruj się tutaj, dowiedz się więcej i skorzystaj z wielu zalet. 
Rejestracja do niczego nie zobowiązuje!

Spread the love
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x