Menu

Witamina B2 pomaga w zwalczaniu migreny

9 marca, 2019 - Migrena
Witamina B2 pomaga w zwalczaniu migreny

Nowy przegląd naukowy potwierdza, że witamina B2 (ryboflawina) jest bezpieczną i skuteczną terapią, w zwalczaniu migreny u dorosłych. Opublikowane to zostało w czasopiśmie Journal of Clinical Pharmacy and Therapeutics (JCPT). Opisuje w nim ryboflawinę jako “obiecujący środek terapeutyczny w zapobieganiu migrenowym bólom głowy”. Naukowcy twierdzą, że należy przeprowadzić dalsze badania w celu “udoskonalenia jej optymalnej pozycji terapeutycznej.

Migrena jest stosunkowo powszechną, wyniszczającą chorobą, która kosztuje amerykański system opieki zdrowotnej ponad 78 miliardów dolarów rocznie. Charakteryzuje się bolesnymi bólami głowy związanymi z nudnościami, wymiotami i nadwrażliwością na bodźce wzrokowe, słuchowe i inne. Obecne leczenie migreny oparte jest na lekach o ograniczonej skuteczności i niosącej ze sobą znaczne ryzyko wystąpienia działań niepożądanych.

Witamina B2 wykazała skuteczność przeciwko migrenie już w 1946 roku

Nieznane dla wielu cierpiących, kliniczne dowody skuteczności witaminy B2 przeciwko migrenowym bólom głowy, dostępne są od co najmniej 1946 roku. W fascynującym krótkim artykule opublikowanym w Canadian Medical Association Journal w czerwcu 1946 roku, Clifford B. Smith M. D. opisali, jak skutecznie leczyli witaminą B2 19 pacjentów z migreną. Spośród tych osób 3 cierpiały na tę chorobę przez okres od 2 do 5 lat, 4 osoby od 5 do 10 lat i 12 osób od co najmniej 10 lat. Imponujące było to, że podawanie witaminy B2 spowodowało u większości z tych pacjentów, całkowite ustanie ataków migrenowych.

Koncepcja medycyny komórkowej dr Ratha zakłada, że pierwotną przyczyną chorób przewlekłych jest długotrwały niedobór mikroskładników odżywczych. I tak samo jest w przypadku migreny.

Pacjenci cierpiący na migrenę, powinni się zastanowić, dlaczego nie powiedziano im o dowodach skuteczności ryboflawiny jako leku na ich schorzenie. Nie muszą jednak daleko szukać, bo leki przeciwbólowe są obecnie trzecią co do wielkości klasą leków na rynku farmaceutycznym. W samym 2015 roku przyniosły zysk wynoszący ponad 56 miliardów dolarów. Ze względu na to, że witaminy B2 nie można opatentować, dla firm farmaceutycznych postrzegana jest jako zagrożenie dla swojego modelu biznesowego.

Ku prawdziwej wolności wyboru w opiece zdrowotnej

Od ponad wieku branża farmaceutyczna jest zaangażowana w celową próbę skierowania pacjentów do bezużytecznych metod leczenia. To, w jakim stopniu odniosła sukces, znajduje odzwierciedlenie w ogromnym wpływie, jaki ma obecnie na media, organy regulacyjne i polityków, a także na medycynę kliniczną i badania.

Nasza Fundacja mocno wierzy, że pacjenci zasługują na coś lepszego. Obecnie, gdy pacjenci dowiadują się o naturalnych podejściach do opieki zdrowotnej i odwiedzają gabinet lekarski, zazwyczaj zdarza się, że lekarz o tym nic nie wie. Niedopuszczalne jest to, że w XXI wieku system opieki zdrowotnej nic o tym nie wie.

Możliwość wyboru naturalnego podejścia do opieki zdrowotnej musi stać się prawem człowieka. Pacjenci powinni mieć pełną kontrolę nad swoimi możliwościami leczenia i powinni mieć możliwość samodzielnego decydowania o tym, co jest najlepsze dla ich zdrowia. Większość z nas zna już pojęcie wolności wyboru w innych dziedzinach naszego życia. To samo trzeba zrobić z naszym systemem opieki zdrowotnej. Ludzie muszą mieć prawo decydowania o tym, w jaki sposób chcą się opiekować własnym ciałem.

Źródło: https://www.dr-rath-foundation.org/2017/06/over-70-years-of-studies-show-vitamin-b2-helps-control-migraine-why-are-patients-still-being-kept-in-the-dark

Print Friendly, PDF & Email
Rozpowszechniaj zdrowie
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Informacje zwrotne Inline
Wyświetl wszystkie komentarze
Lucjan
Lucjan
3 lat temu

Witam
mam klujacy ból głowy wraz z kaszlem (świst podczas oddechu w tchawicy)
Ból jest bardzo tępy najczęściej nad ranem przebudza mnie

1
0
Będę wdzięczny za opinie, proszę o komentarz.x