Menu

Witamina C obniża poziom cukru i ciśnienie krwi u pacjentów z cukrzycą

3 listopada, 2019 - Cukrzyca, Nadciśnienie
Witamina C obniża poziom cukru i ciśnienie krwi u pacjentów z cukrzycą

Badanie opublikowane przez naukowców z Australii i Holandii wykazało, że witamina C obniża ciśnienie krwi i poziom cukru we krwi u pacjentów z cukrzycą typu 2. Naukowcy doszli do wniosku, że witamina C może być wykorzystana, jako terapia wspomagająca leczenie w cukrzycy typu 2.

W badaniu wzięło udział 31 pacjentów, w tym 26 mężczyzn i 5 kobiet. Wszyscy pacjenci mieli cukrzycę typu 2. Naukowcy podzielili je na dwie grupy. Jednej grupie podawano 500 mg witaminy C dwa razy dziennie, a drugiej grupie placebo. Po czterech miesiącach naukowcy przeanalizowali wyniki i stwierdzili, że pacjenci przyjmujący witaminę C mieli 36-procentowy spadek poziomu cukru we krwi. Spowodowało to, że spędzali prawie 3 godziny dziennie mniej w stanie hiperglikemii.

Równie imponująco wyglądały wyniki w grupie osób, otrzymującej suplementy witaminy C, która wcześniej miała wysokie ciśnienie krwi . U połowy pacjentów z tej grupy, stwierdzono normalizację ciśnienia krwi. Był to znaczący wynik, ponieważ choroba sercowo-naczyniowa i jej powikłania występują bardzo często w cukrzycy. Powikłania występują nawet u pacjentów, u których poziom cukru we krwi jest skutecznie kontrolowany.

Witamina C zmniejsza dzienne zapotrzebowanie na insulinę

W książce „Dlaczego zwierzęta nie dostają zawałów serca …tylko my ludzie!”, dr Rath podsumowuje kliniczne studium przypadku ilustrujące, w jaki sposób pacjenci z cukrzycą mogą znacznie obniżyć swoje dzienne zapotrzebowanie na insulinę. A dokonać tego można poprzez zwiększenie spożycia witaminy C.

Na Uniwersytecie Stanforda w Kalifornii przeprowadzono obserwacje na dr J.F. Dice, który był również pacjentem z cukrzycą. Na początku badania dr Dice codziennie wstrzykiwał sobie 32 jednostki insuliny. W ciągu następnych trzech tygodni stopniowo zwiększał spożycie witaminy C, aż do 23 dnia osiągnął w sumie 11 gramów dziennie. W tym momencie dzienne zapotrzebowanie dr Dice na insulinę zmniejszyło się z 32 jednostek do 5 jednostek. Dr Dice odkrył, że na każdy dodatkowy gram witaminy C, można zaoszczędzić około 2,5 jednostek insuliny.

Inne badania potwierdziły, że cukrzyca może być kontrolowana przez suplementację witaminy C. Jednak dla optymalnego zapobiegania i kontroli cukrzycy, konieczne jest dodanie innych uzupełniających mikroelementów.

Podejście medycyny komórkowej do cukrzycy

Badania medycyny komórkowej wykazały, że główną przyczyną cukrzycy typu 2 jest przewlekły niedobór określonych mikroelementów w komórkach trzustki, ścianach naczyń krwionośnych, wątrobie i innych narządach ciała. To ważne odkrycie pokazuje, że poprzez uzupełnienie prawidłowymi mikroelementami, można zapobiegać chorobie i ją kontrolować.

Oprócz witaminy C zalecenia dr Ratha dla chorych na cukrzycę obejmują suplementację witaminy E; witaminy B1, B2, B3, B5, B6, B12, kwasu foliowego i biotyny; inozytolu i choliny oraz magnezu i chromu.

Naukowcy z Instytutu badań dr Ratha przeprowadzili pilotażowe badanie kliniczne z udziałem 10 pacjentów cierpiących na tę chorobę. Po okresie 6 miesięcy, podczas którego pacjenci otrzymywali mikroelementy, ich poziom cukru we krwi zmniejszył się ze średnio 155 mg/dl do średnio 120 mg/dl. Poprawiły się również inne kluczowe wartości krwi związane z cukrzycą.

Statystyki Światowej Organizacji Zdrowia pokazują, że około 422 milionów ludzi na całym świecie choruje na cukrzycę. Liczba ta gwałtownie wzrosła w ostatnich latach, a częstość występowania choroby wśród dorosłych w wieku 18 lat wzrosła z 4,7 procent w 1980 roku do 8,5 procent w 2014 roku. Ten wzrost jest wyraźnym znakiem, że medycyna konwencjonalna nie zrozumiała podstawowej przyczyny tej choroby. Jak jednak pokazują wyniki badań Instytutu dr Ratha, możliwe jest ostateczne wyeliminowanie cukrzycy typu 2 i jej niszczących powikłań sercowo-naczyniowych.

Więcej informacji o wpływie mikroskładników odżywczych na cukrzycę znajdziecie tutaj.

Źródło: https://www.dr-rath-foundation.org/2019/07/study-confirms-vitamin-c-lowers-blood-pressure-and-sugar-levels-in-diabetes

Zapisz się do naszego newslettera

Poniżej wysokiej jakości naturalne produkty, obniżające poziom cukru. Badania są podstawą opracowywania formuł produktów dr Ratha i ich jakości.

Zarejestruj się tutaj, dowiedz się więcej i skorzystaj z wielu zalet. Rejestracja do niczego nie zobowiązuje!

Spread the love
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x