Menu

Witamina D w leczeniu stanów zapalnych jelit

21 lutego, 2019 - Jelita
Witamina D w leczeniu stanów zapalnych jelit

Naukowcy w Chinach na bazie przeprowadzonych badań zalecają stosowanie witaminy D w leczeniu stanów zapalnych jelit, takich jak choroba Leśniowskiego-Crohna i wrzodziejące zapalenie jelita grubego. Publikacja opublikowana w czasopiśmie “Medicine” analizuje w sumie 18 randomizowanych kontrolowanych badań z udziałem 908 pacjentów. Biorąc pod uwagę, że niedobór witaminy D występuje u pacjentów z nieswoistymi zapaleniami jelit, naukowcy powołują się na niedawne badania wskazujące, że suplementacja tym mikroelementem może wywołać i utrzymać remisję.

Choroby zapalne jelit sięgają coraz więcej ludzi na całym świecie i obecnie dotyczą około 3 miliona osób w Europie i 1,5 miliona w Stanach Zjednoczonych. Znane czynniki ryzyka związane z tymi stanami obejmują zmienioną florę jelitową, pokarmy bogate w węglowodany i tłuszcze oraz stosowanie doustnych środków antykoncepcyjnych i życie w obszarach miejskich. Uważa się, że stresujący styl życia zaostrza problem. Biorąc pod uwagę fakt, że medycyna farmaceutyczna nie oferuje żadnego skutecznego leczenia, naukowcy stwierdzili, że niezwykle ważne jest zalecanie pacjentom witaminy D.

Medycyna komórkowa – podejście do stanów zapalnych jelit

Komórki jelit i układ trawienny podlegają ciągłej odnowie. Aby zapewnić ich zdrowie, niezbędna jest odpowiednia podaż określonych mikroelementów. Podejście dr Ratha do problemów jelit i układu trawiennego koncentruje się zatem na optymalizacji utrzymania i funkcjonowania komórek poprzez połączenie właściwych uzupełniających mikroskładników odżywczych w dokładnie zrównoważonych ilościach.

Oprócz podstawowych zaleceń dotyczących zdrowia komórkowego, które obejmuje suplementację witaminą D, dr Rath zaleca pacjentom przyjmowanie w wyższych dawkach następujących naturalnych składników odżywczych:

Witamina C

Wykonuje wielu funkcji w metabolizmie organizmu. Jest niezbędna do dobrego trawienia i przetwarzania składników odżywczych. Bierze udział w rozkładaniu cholesterolu, tworząc kwasy żółciowe. Przyczynia się również do prawidłowego metabolizmu energetycznego. Ponadto chroni komórki przed stresem oksydacyjnym i zwiększa przyswajanie przez organizm żelaza.

Witamina B6

Ważna dla prawidłowego wchłaniania i wykorzystania aminokwasów, węglowodanów i tłuszczów przez komórki organizmu. Przyczynia się również do prawidłowego metabolizmu energetycznego.

Witamina B12

Potrzebna wszystkim komórkom organizmu jako kofaktor enzymów biorących udział w metabolizmie tłuszczów i węglowodanów. Pomaga również w tworzeniu białek, podziałowi komórek i przyczynia się do prawidłowego metabolizmu energetycznego.

Kwas foliowy

Wspomaga podział komórek, w tym wewnętrzną warstwę komórkową przewodu pokarmowego. Badania sugerują, że zapalna choroba jelit może być związana z niedoborem kwasu foliowego.

Ekstrakt z mięty pieprzowej

Badania wykazały, że mięta pieprzowa jest bezpieczna i skuteczna w leczeniu zespołu jelita drażliwego.

Imbir

Badania pokazują, że imbir ma działanie antyoksydacyjne i przeciwzapalne. Jest użyteczny w leczeniu niestrawności, problemów ze spożyciem i innych problemów związanych z jelitami.

Betaina

Badania wykazują, że betaina poprawia funkcje jelit poprzez zwiększenie aktywności enzymów trawiennych.

L-glutamina

Stosowana przez komórki błony śluzowej jelita jako główny dostawca energii do ich metabolizmu. Badania wykazały, że aminokwas l-glutamina jest przydatna w leczeniu zespołu jelita drażliwego i innych problemów żołądkowo-jelitowych.

Papaina

Enzym proteolityczny (rozszczepiający białko) wyekstrahowany z surowego owocu rośliny papai. Badania wykazują, że papaina jest przydatna w leczeniu problemów trawiennych.

Bromelaina

Enzym proteolityczny (rozszczepiający białko) otrzymany z łodygi, owoców i soku z rośliny ananasa. Jest użyteczna w leczeniu stanów zapalnych i problemów trawiennych.

Źródło: https://www.dr-rath-foundation.org/2018/12/new-meta-analysis-recommends-vitamin-d-in-treatment-of-inflammatory-bowel-disease

Polecam również artykuł “Zdrowie zaczyna się w jelicie.”

Poniżej wysokiej jakości naturalne produkty, na stany zapalne jelit. Badania są podstawą opracowywania formuł produktów dr Ratha i ich jakości.

Zarejestruj się tutaj, dowiedz się więcej i skorzystaj z wielu zalet.
Rejestracja do niczego nie zobowiązuje!

Spread the love
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x