Menu

Witaminy grupy B zmniejszają objawy schizofrenii

7 kwietnia, 2019 - Schizofrenia
Witaminy grupy B zmniejszają objawy schizofrenii

Naukowy przegląd światowych badań wykazał, że dodatkowa terapia wysokimi dawkami witamin grupy B może znacznie zmniejszyć objawy schizofrenii. O wiele bardziej niż standardowo stosowane leki. Suplementacja wyższych dawek witamin grupy B okazała się skuteczna w zmniejszaniu objawów psychicznych. Małe dawki były natomiast nieskuteczne.

Naukowcy przeanalizowali 18 randomizowanych kontrolowanych badań klinicznych obejmujących łącznie 832 pacjentów ze schizofrenią. Potwierdzają oni , że mikroskładniki odżywcze są skuteczne. Przywracają niedobory żywieniowe, zmniejszają stres oksydacyjny i modulują szlaki neurologiczne.

Wyniki badań potwierdzają podejście medycyny komórkowej.

Wyniki badań skomentował Jerome Sarris, profesor integracyjnego zdrowia psychicznego w Western Sydney University. Stwierdził, że odkrycia zespołu „pasują do naszych najnowszych badań pokazujących, w jaki sposób leczenie za pomocą wielu składników odżywczych może zmniejszyć depresję i inne zaburzenia”. Istotne jest odejście od terapii opartych na pojedynczych składnikach odżywczych w kierunku terapii opartych na wielu składnikach odżywczych. Kierunek tych badań odzwierciedla podejście synergii składników odżywczych, zapoczątkowanych przez naukowców z Instytutu Badawczego dr Ratha.

Jeśli potrzeby żywieniowe mózgu nie zostaną zaspokojone, nie będzie on działać optymalnie

Interesująca jest również propozycja naukowców, aby suplementować się odpowiednimi mikroelementami. To wyraźnie pokazuje, że niedobory mikroskładników odżywczych są główną przyczyną dzisiejszych najczęstszych chorób przewlekłych.

Obecnie psychiatria ignoruje taką możliwość, że zaburzenia zdrowia psychicznego mogą mieć przyczyny żywieniowe. Faktem jest jednak, że mózg jest organem fizycznym i należy go odżywiać, tak jak wszystkie inne organy ciała. Logiczne jest więc, że jeśli potrzeby żywieniowe mózgu nie zostaną zaspokojone, nie będzie on działać optymalnie.

Terapie witaminowe na choroby psychiczne zagrażają branży farmaceutycznej

Idea, że ​​metody żywieniowe są skuteczne w leczeniu zaburzeń psychicznych, nie jest nowa. Badanie opublikowane w British Journal of Psychiatry w 1963 r. wykazało, że przewlekli pacjenci psychiatryczni mieli niezwykle wysokie zapotrzebowanie na witaminę C. Uzyskanie nasycenia witaminą C u takich pacjentów okazało się znacząco poprawiać depresję, kompleksy maniakalne i paranoidalne. W 1968 r. dwukrotny laureat Nagrody Nobla Linus Pauling był przekonany, że choroba psychiczna może być leczona niacyną (witamina B3).

W 2015 r. sprzedaż opatentowanych leków chemicznych w leczeniu zaburzeń psychicznych przyniosła przemysłowi farmaceutycznemu ponad 34 miliardy dolarów zysku. Firmy farmaceutyczne postrzegają naturalne, nie podlegające patentowi, podejście do kontrolowania chorób psychicznych jako bezpośrednie zagrożenie dla ich dochodów. Tym bardziej, że jest coraz więcej dowodów naukowych, które dowodzą, że podejścia oparte na mikroelementach są skuteczne w leczeniu nawet poważnych problemów ze zdrowiem psychicznym, takich jak schizofrenia i poważna depresja. Zyski, jakie przemysł farmaceutyczny generuje z powodu tych niepokojących zaburzeń, będą coraz bardziej zagrożone.

Do 1968 r. dwukrotny laureat Nagrody Nobla Linus Pauling był przekonany, że choroba psychiczna może być leczona substancjami odżywczymi, takimi jak niacyną (witamina B3)

Źródło: https://www.dr-rath-foundation.org/2017/02/worldwide-studies-show-high-dose-b-vitamins-reduce-schizophrenia-symptoms

Print Friendly, PDF & Email
Rozpowszechniaj zdrowie
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne Inline
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Będę wdzięczny za opinie, proszę o komentarz.x