Menu

Witaminy zmniejszają ryzyko zachorowania na raka trzustki

19 marca, 2019 - Nowotwór, Rak
Witaminy zmniejszają ryzyko zachorowania na raka trzustki

Nowa metaanaliza opublikowana w czasopiśmie “Medicine” potwierdziła, że ​​spożycie witamin może zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka trzustki. Jest to jeden z najbardziej śmiertelnych nowotworów. Przy konsekwentnym niepowodzeniu leczenia raka trzustki chemioterapią. pilnie potrzebne są nowe podejścia zapobiegawcze. Co istotne, nowa metaanaliza wykazała, że ​​witaminy D i B12 mogą znacząco zmniejszyć częstość występowania tej zabójczej choroby.

Metaanaliza opublikowana przez naukowców z Chin przeanalizowała łącznie 25 badań, które obejmowały łącznie ponad 1,2 miliona osób. Analiza pokazała, że dzienne spożycie 10 mikrogramów witaminy D zmniejszyło częstość występowania raka trzustki o 25 procent. Natomiast spożycie 10 mikrogramów witaminy B12 zmniejszyło częstość występowania raka trzustki o 27 procent. Naukowcy zauważyli również pozytywne działanie innych witamin z grupy B, a także witamin A, C, E i K.

Podejście Medycyny Komórkowej do raka trzustki

Jedną z oczywistych słabości przedstawionej metaanalizy jest to, że wzięła ona pod uwagę tylko efekty zapobiegawcze każdej witaminy z osobna. Podejście Medycyny Komórkowej przy tej chorobie skupia się na synergii składników odżywczych, aby wykorzystać ich maksymalne korzyści. Dzięki odpowiedniej naukowej selekcji składników odżywczych i dawek podejście to umożliwia znaczne zwiększenie korzystnych właściwości każdego składnika w kombinacji.

Badanie opublikowane w 2005 r. przez naukowców z Instytutu Badawczego dr Ratha wykazało skuteczność tego synergistycznego podejścia. Wykorzystano kombinację witaminy C, aminokwasów lizyny, proliny, argininy oraz ekstraktu z zielonej herbaty. Naukowcy zaobserwowali, że ta grupa składników odżywczych stosowana razem, była w stanie zmniejszyć wzrost komórek trzustki o 62 procent. Ponadto stwierdzono, że kombinacja całkowicie zatrzymuje wydzielanie metaloproteinaz macierzy (MMP), rodzaju enzymu wytwarzanego przez komórki rakowe, który umożliwia im przecięcie drogi przez tkankę łączną otaczającą guzy. Wszystkie rodzaje raka wykorzystują ten specyficzny mechanizm w celu rozprzestrzeniania się. W rezultacie, im więcej metaloproteinaz macierzy produkuje rak, tym bardziej będzie on złośliwy i tym krótsza będzie długość życia pacjenta. Kombinacja składników odżywczych stosowana przez naukowców z Instytutu Badawczego dr Ratha przyczyniła się do zmniejszenia potencjału komórek raka trzustki do rozprzestrzeniania się nawet o 87%.

Statystyki pokazują, że w samym tylko 2012 r. zdiagnozowano raka trzustki u około 338 000 osób i że choroba powoduje ponad 331 000 zgonów rocznie. To sprawia, że ​​jest to dwunasty najczęstszy nowotwór na świecie i siódma wiodąca przyczyna śmiertelności z powodu raka. Rosnące dowody na to, że terapie żywieniowe i medycyny komórkowej są skuteczne, powinny dawać nadzieję zarówno milionom pacjentów, jak i ich lekarzom. Bez wątpienia, im wcześniej pacjenci będą mogli skorzystać z tych bezpiecznych i skutecznych metod, tym szybciej uratuje się im życie.

Zapisz się do naszego newslettera

Źródło: https://www.dr-rath-foundation.org/2018/04/new-meta-analysis-confirms-vitamins-dramatically-decrease-risk-of-deadly-pancreatic-cancer

Zarejestruj się tutaj, dowiedz się więcej i skorzystaj z wielu zalet. 
Rejestracja do niczego nie zobowiązuje!

Poniżej zapraszam do dyskusji i zadawania pytań.

Spread the love
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x