Menu

Zrozumienie autyzmu: dowody naukowe i naturalne strategie na rzecz zdrowego życia

3 października, 2019 - Autyzm
Zrozumienie autyzmu: dowody naukowe i naturalne strategie na rzecz zdrowego życia

Zespół zaburzeń ze spektrum autyzmu (ASD) jest otoczony licznymi kontrowersjami i argumentami zarówno wśród pracowników służby zdrowia, jak i rodziców. Kontrowersje dotyczą nie tylko leczenia tego schorzenia, ale także tego, czy należy go przede wszystkim uznać za zaburzenie psychiczne.

Zaburzenia ze spektrum autyzmu obejmują szeroki zakres warunków charakteryzujących się ograniczoną zdolnością podejmowania interakcji społecznych, powtarzalnym zachowaniem i ograniczeniem komunikacji werbalnej i niewerbalnej. Przykłady obejmują dziecięce zaburzenia dezintegracyjne, całościowe zaburzenia rozwojowe i zespół Aspergera.

Wiele popularnych książek na ten temat uczy rodziców, jak szkolić dziecko, aby mogło lepiej funkcjonować w interakcjach społecznych. Przeważnie jednak książki te nie wyjaśniają, jak poprawić podstawowe warunki ich życia. Mirja Holtrop i dr Aleksandra Niedzwiecki po przeanalizowaniu oryginalnych badań dotyczących roli mikroelementów w autyzmie, doszły do wniosku, że istnieje wiele rzetelnych badań naukowych wspierających naturalne, bezpieczne i skuteczne metody, które rodzice mogą wykorzystać, aby pomóc chorym dzieciom w poprawie stanu ich zdrowia.

Naturalne lekarstwa na zaburzenia ze spektrum autyzmu

Suplementy diety są bardzo ważne w autyzmie, ponieważ zapewniają kluczowe mikroelementy do wspierania określonych szlaków metabolicznych w komórkach organizmu. Suplementy można również przyjmować w dawkach, które rzadko są osiągalne poprzez samą dietę. Co istotne, badania pokazują, że mikroelementy mogą mieć głęboki wpływ na występujące objawy autystyczne.

Jak dotąd większość badań dotyczących mikroskładników odżywczych w autyzmie przeprowadzono z wykorzystaniem pojedynczych składników odżywczych. Jednak zgodnie z podejściem medycyny komórkowej najbardziej wyraźne i kompleksowe efekty zdrowotne osiąga się dzięki suplementom wieloskładnikowym. Kluczowe mikroelementy, dla których istnieją dowody naukowe na ich rolę w autyzmie, obejmują:

Witamina D

Niedobór witaminy D u matki może powodować autyzm u noworodków. Wykazano, że zachowania autystyczne znikają po terapii dużą dawką witaminy D. Wykazano również, że niedobór witaminy D podczas ciąży może predysponować dzieci do autyzmu.

Witamina A

Autyzm może również odnosić się do uszkodzenia białka G-alfa, białka receptorowego w siatkówce. Białko to ma kluczowe znaczenie dla przetwarzania mowy i uwagi. Dowody naukowe sugerują, że naturalna witamina A naprawia ten defekt białka u pacjentów z autyzmem.

Glutamina

Poziom tego aminokwasu w surowicy jest szczególnie niski u pacjentów z autyzmem. Glutamina działa jako prekursor neuroprzekaźników glutaminianu i kwasu gamma-aminomasłowego GABA. Wykazano, że glutamina pomaga zapobiegać zespołowi nieszczelnego jelita, które jest powszechne w autyzmie. Zespół nieszczelnego jelita jest zaburzeniem, w którym zarazki i toksyny mogą przenikać przez ścianę jelita.

Glutaminian

Nie może przekroczyć bariery krew-mózg i dlatego musi być syntetyzowany w komórkach neuronalnych z aminokwasami prekursorowymi. Glutaminian, najważniejszy neuroprzekaźnik dla prawidłowego funkcjonowania mózgu, bierze udział w uczeniu się i zapamiętywaniu. Glutaminian musi być zrównoważony za pomocą neuroprzekaźników GABA i glutaminy. Podwyższony poziom glutaminianu uwalnianego podczas uszkodzenia neuronów jest toksyczny dla neuronów. Nieprawidłowości w poziomie glutaminianu są uważane za główny mechanizm autyzmu. Pacjenci z autyzmem mają wysoki poziom glutaminianu, co może prowadzić do zachowań autostymulujących.

Kwas foliowy

Wiele danych z badań wskazuje na niski poziom kwasu foliowego u pacjentów z autyzmem. Suplementacja kwasu foliowego może w niektórych przypadkach rozwiązać objawy autyzmu, szczególnie u pacjentów ze zmianami genetycznymi, które wpływają na funkcję enzymów zależnych od kwasu foliowego.

Witamina C

Witamina C zmniejsza nasilenie objawów i poprawia wyniki sensoryczne u pacjentów z autyzmem, prawdopodobnie z powodu interakcji z syntezą dopaminy. Ma również silne działanie oszczędzające poziomy glutationu, ważnego przeciwutleniacza. Wystarczające spożycie witaminy C może skutkować zmniejszeniem stresu oksydacyjnego i zwiększoną produkcją bioenergii w komórkach.

Glutation i cysteina

Dowody wskazują, że pacjenci z autyzmem mają znacznie niższe poziomy aminokwasów przeciwutleniających – glutationu i cysteiny, w porównaniu do zdrowych osób. Niski poziom przeciwutleniaczy upośledza detoksykację i powoduje uszkodzenie oksydacyjne komórek. Jest to związane z objawami autystycznymi. Niedobory glutationu i cysteiny zaburzają procesy metylacji w komórkach i są powiązane z objawami neurologicznymi autyzmu.

Witamina B1

Niedobór tej witaminy jest związany z opóźnionym rozwojem mowy. Suplementacja witaminy B1 przynosi znaczne korzyści pacjentom z autyzmem.

Witamina B12

Niski poziom witaminy B12 zaburza proces metylacji, który jest ważny dla detoksykacji w komórkach. Niewystarczające spożycie witaminy B12 może powodować uszkodzenie neurologiczne. Niedobór witaminy B12 może powodować neuropatię wzrokową i utratę wzroku u pacjentów z autyzmem. Witamina B12 jest również ważna dla podniesienia poziomu glutationu i cysteiny.

Witamina B6

Poziom witaminy B6 jest niski u wielu pacjentów ze zdiagnozowanym autyzmem. Kiedy pacjenci otrzymują suplementy B6, wykazują lepszy kontakt wzrokowy, lepszą mowę i mniej zachowań autostymulujących. Witamina B6 w połączeniu z magnezem jest skutecznym sposobem leczenia pacjentów z autyzmem.

Magnez

Ten minerał jest ważny dla neuroprzekaźników odpowiedzialnych za interakcje społeczne i emocje. Pacjenci z autyzmem mają zazwyczaj niski poziom magnezu. Magnez poprawia efektywność terapii witaminą B6, więc te dwa składniki odżywcze powinny być wzięte razem.

Cynk

Cynk wiąże rtęć i usuwa ją z tkanki mózgowej. Poziom cynku i miedzi jest szczególnie często obniżony u dzieci autystycznych. Niski poziom cynku zaburza metalotioneinę, białko, które pomaga wydalać metale ciężkie z tkanek.

Karnityna

Karnityna transportuje kwasy tłuszczowe do komórek, aby mogły zostać spalone w celu uzyskania bioenergii. Badania pokazują, że niski poziom karnityny jest częstą cechą autyzmu i że upośledza zdolność organizmu do wykorzystywania kwasów tłuszczowych do nauki i rozwoju społecznego.

Kwasy tłuszczowe omega-3

Badania naukowe sugerują, że dzieci z autyzmem mają bardzo niski poziom kwasów tłuszczowych omega-3. Kwas dokozaheksaenowy (DHA) jest głównym składnikiem każdej komórki mózgowej. Kwasy tłuszczowe omega-3 mają silne właściwości przeciwzapalne. Poszukaj wegańskich kapsułek Omega-3 z olejem bogatym w DHA lub użyj kapsułek z olejem rybim. Najwyższej jakości kwasy tłuszczowe omega są „destylowane molekularnie”, co oznacza, że ​​nie zawierają rtęci.

Tyrozyna

Tyrozyna wspomaga produkcję dopaminy w komórkach mózgu. Niski poziom tyrozyny może prowadzić do niedoborów dopaminy w mózgu, co może powodować zaburzenia nastroju i zachowań autystycznych.

Tryptofan

Tryptofan jest naturalnym aminokwasem, który pomaga organizmowi wytwarzać serotoninę, neuroprzekaźnik o działaniu uspokajającym. Badania naukowe wyraźnie wskazują, że osoby z autyzmem mogą mieć uszkodzony metabolizm tryptofanu, przy obniżonym poziomie tego aminokwasu. Może to niekorzystnie wpływać na rozwój mózgu, aktywność neuroimmunologiczną i funkcję mitochondriów.

Źródło: https://www.dr-rath-foundation.org/2019/09/understanding-autism-scientific-evidence-natural-strategies-and-practical-steps-for-a-healthy-life

Print Friendly, PDF & Email
Rozpowszechniaj zdrowie
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne Inline
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Będę wdzięczny za opinie, proszę o komentarz.x