Menu

Naturalne zwalczanie chorób sercowo-naczyniowych

27 października, 2019 - serce
Naturalne zwalczanie chorób sercowo-naczyniowych

Co drugi mężczyzna i kobieta w uprzemysłowionym świecie umiera na skutek złogów miażdżycowych w tętnicach wieńcowych (prowadzących do zawału serca) lub w tętnicach dostarczających krew do mózgu (prowadzących do udaru). Rozprzestrzenianie się epidemii tych chorób sercowo-naczyniowych wynika w dużej mierze z faktu, że do tej pory prawdziwa przyczyna miażdżycy i choroby niedokrwiennej serca, nie była wystarczająco poznana.

Medycyna konwencjonalna ogranicza się głównie do leczenia objawów tej choroby. Antagoniści wapnia, beta-blokery, azotany i inne leki są przepisywane w celu złagodzenia bólu dławicy piersiowej. Zabiegi chirurgiczne stosowane są w celu mechanicznego poprawienia przepływu krwi. Medycyna konwencjonalna nie zajmuje się podstawowym problemem, czyli niestabilnością ściany naczyniowej, co powoduje rozwój złogów miażdżycowych.

Medycyna komórkowa stanowi przełom w naszym zrozumieniu przyczyn tych chorób i prowadzi do skutecznego zapobiegania i leczenia choroby niedokrwiennej serca. Podstawową przyczyną choroby niedokrwiennej serca i innych form choroby miażdżycowej, jest przewlekły niedobór witamin i innych niezbędnych składników odżywczych, w milionach komórek ścian naczyń krwionośnych. Prowadzi to do niestabilności ścian naczyń, czyli ich uszkodzeń i pęknięć, czego konsekwencją są zawały serca lub udary. Codzienne optymalne przyjmowanie tych niezbędnych składników odżywczych jest podstawowym środkiem zapobiegającym miażdżycy naczyń krwionośnych. Dzieje się tak dlatego, gdyż składniki odżywcze pomagają naprawić uszkodzone ściany tętnicy.

Miliony ludzi umiera co roku na zawał serca, bo medycyna konwencjonalna nie posiada skutecznych metod leczenia choroby niedokrwiennej serca. Jednak badania naukowe i badania kliniczne Instytutu dr Ratha udokumentowały szczególną wartość witaminy C, witaminy E, beta-karotenu, lizyny, proliny i innych składników w zapobieganiu chorobom sercowo-naczyniowym. Ponadto analiza badań wskazała, że witaminy i inne składniki odżywcze mogą zatrzymać i odwrócić chorobę wieńcową serca.

Ultraszybka tomografia komputerowa

Instytut badawczy Dr Ratha skoncentrował się na kluczowym problemie choroby sercowo-naczyniowej, czyli złogach miażdżycowych wewnątrz ścian tętnic wieńcowych. Pojawiła się bowiem nowa fascynująca technika diagnostyczna: ultraszybka tomografia komputerowa (Ultrafast CT).

Ultrafast CT mierzy powierzchnię i gęstość złóż wapnia bez użycia igieł lub barwnika radioaktywnego. Komputer automatycznie oblicza ich rozmiar, określając wynik skanowania tętnicy wieńcowej (CAS). Im wyższy wynik CAS, tym więcej nagromadzonego wapnia, co wskazuje na bardziej zaawansowaną chorobę wieńcową serca.

W porównaniu z angiografią i testami na bieżni, Ultrafast CT jest najbardziej precyzyjną obecnie techniką diagnostyczną do wykrywania choroby niedokrwiennej serca. Ten test diagnostyczny pozwala wykryć złogi w tętnicach wieńcowych na długo zanim pacjent zauważy dusznicę bolesną lub inne objawy. Ponadto Ultrafast CT jest znacznie lepszym wskaźnikiem ryzyka sercowo-naczyniowego niż pomiary cholesterolu lub innych czynników ryzyka we krwi.

U pacjenta rozwinęły się złogi miażdżycowe w ścianach lewej tętnicy wieńcowej (białe kółko na lewym zdjęciu), przed zastosowaniem zaleceń medycyny komórkowej dotyczącej suplementacji witaminowej. Poniższe skany są powiększeniami skanu serca wykonanego za pomocą Ultrafast CT.

Instytut dr Ratha przebadał 55 pacjentów z różnym stopniem choroby niedokrwiennej serca. Zmiany wielkości zwapnień w tętnicach wieńcowych u każdego pacjenta mierzono średnio przez okres jednego roku bez suplementacji witaminowej, a następnie przez rok z zaleceniami suplementacji. Dzięki temu skany serca tej samej osoby można było porównać przed i po programie witaminowym.

Wyniki tego badania zostały opublikowane w “Journal of Applied Nutrition”. Badanie to po raz pierwszy zmierzyło postęp agresywnej choroby niedokrwiennej serca do czasu wystąpienia zawału serca. Bez zastosowania zaleceń medycyny komórkowej, zwapnienia tętnic rosły w bardzo szybkim tempie, ze średnim wzrostem wynoszącym 44% każdego roku.

Medycyna Komórkowa skupia się na naprawie ścian naczyń krwionośnych

U pacjentów, którzy stosowali się do zaleceń medycyny komórkowej dotyczących suplementacji witamin, tendencja ta została odwrócona. Co najważniejsze, u pacjentów z wczesnymi stadiami choroby niedokrwiennej serca, zatrzymał się dalszy jej postęp w ciągu jednego roku. To badanie dostarcza nam również cennych informacji, na temat czasu potrzebnego do uzyskania efektu naprawy ścian naczyń krwionośnych.

Przez pierwsze sześć miesięcy stosowania programu komórkowego, nadal postępował wzrost zwapnienia tętnic, choć w zmniejszonym tempie. Dopiero w okresie drugich sześciu miesięcy, wzrost ten został całkowicie zatrzymany. Nie jest to jednak zaskakujące, bo złogi miażdżycowe rozwijają się przez wiele lat lub dziesięcioleci. Dlatego opanowanie tej agresywnej choroby i rozpoczęcie procesu gojenia zajmuje kilka miesięcy.

Instytut dr Ratha udokumentował przypadki pacjentów, u których nastąpiło naturalne odwrócenie i całkowite zniknięcie wczesnego stadium złogów miażdżycowych, w ciągu około jednego roku.

Całkowite zniknięcie złogów miażdżycowych, jest potwierdzeniem skuteczności stosowania programu witaminowego, który prowadzi do naturalnego procesu gojenia ścian naczyń krwionośnych.

U pacjentów z wczesną chorobą wieńcową, naprawienie ścian tętnicy może doprowadzić do całkowitego, naturalnego zniknięcia złogów miażdżycowych.

U pacjentów z zaawansowaną chorobą wieńcową, stosowanie suplementacji witaminowej może ustabilizować ściany tętnic, zatrzymać dalszy wzrost złogów miażdżycowych i przynajmniej częściowo je odwrócić, co przyczyni się do zapobiegania zawałom serca.

Więcej informacji o chorobach sercowo-naczyniowych znajdziecie tutaj.

Źródło: https://www.dr-rath-foundation.org/2017/06/natural-eradication-of-cardiovascular-disease

Zapisz się do naszego newslettera

Poniżej wysokiej jakości naturalne produkty, wspomagające ochronę i prawidłową funkcję układu sercowo-naczyniowego. Badania są podstawą opracowywania formuł produktów dr Ratha i ich jakości.

Zarejestruj się tutaj, dowiedz się więcej i skorzystaj z wielu zalet. Rejestracja do niczego nie zobowiązuje!

Poniżej zapraszam do dyskusji i zadawania pytań.

Spread the love
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x