Menu

Białaczka i chłoniak – publikacje naukowe

28 maja, 2020 - Nowotwór, Rak
Białaczka i chłoniak – publikacje naukowe

Krytycznym procesem wzrostu i progresji nowotworów litych i hematologicznych jest stan zapalny i angiogeneza (tworzenie nowych naczyń krwionośnych z istniejących). Indukowalny enzym COX-2 jest ważnym mediatorem zarówno angiogenezy, jak i wzrostu guza. Nadekspresję COX-2 odnotowano w różnych hematologicznych modelach raka, takich jak chłoniak Burkitta (RAJI) i ostry model białaczki promonocytowej (U937). W tym badaniu Instytut wykazał, że ekspresja COX-2 może być skutecznie hamowana przez mikroelementy w sposób zależny od dawki. Więcej informacji tutaj.

Wyniki te stanowią dalsze potwierdzenie uniwersalnego działania mikroskładników odżywczych w kontrolowaniu kluczowych mechanizmów raka.

Poniżej wyniki badań naukowych, opartych na naturalnych terapiach zdrowotnych

Ochronny wpływ koenzymu Q10 na czynność serca podczas chemioterapii

Ochronny wpływ koenzymu Q10 na kardiotoksyczność antracyklin: badanie kontrolne u dzieci z ostrą białaczką limfoblastyczną i chłoniakiem nieziarniczym.

W tym badaniu oceniano wpływ koenzymu Q10 u dzieci z białaczką lub chłoniakiem i leczonych antracyklinami (leki stosowane w chemioterapii). Dzieci podzielono na dwie grupy: grupę I, składającą się z 10 pacjentów z koenzymem Q10; grupa II, składająca się z 10 pacjentów bez leczenia koenzymem Q10. Wyniki wykazały ochronny wpływ koenzymu Q10 na czynność serca podczas chemioterapii.

Witamina C zmniejsza wzrost komórek białaczki

Kwas askorbinowy indukuje apoptozę u dorosłych białaczek z limfocytów T

W tym badaniu oceniano wpływ witaminy C (kwasu askorbinowego) na białaczkę. Eksperymenty wykazały, że witamina C zmniejsza wzrost komórek białaczkowych i stwierdzono, że witamina C jest skuteczna przeciwko białaczce.

Matczyne prenatalne stosowanie witamin i kwasu foliowego zmniejsza ryzyko wystąpienia białaczki u potomstwa

Suplementacja matki kwasem foliowym i innymi witaminami oraz ryzyko wystąpienia białaczki u potomstwa: międzynarodowe badanie konsorcjum białaczki dziecięcej.

W pracy przeanalizowano wpływ matczynej prenatalnej suplementacji kwasem foliowym i innymi witaminami na białaczkę dziecięcą. Dane dotyczące prenatalnego stosowania kwasu foliowego i witamin uzyskano z 12 badań, w tym ponad 7 000 dzieci z białaczką i 11 635 bez białaczki. Wyniki sugerują, że matczyne prenatalne stosowanie witamin i kwasu foliowego zmniejsza ryzyko wystąpienia białaczki u potomstwa.

Mikroskładniki odżywcze zmniejszają stan zapalny i hamują wzrost komórek białaczkowych

Hamowanie wzrostu i ekspresji mediatorów stanu zapalnego w ludzkiej linii białaczkowej u-937 przez mieszaninę składników odżywczych

W badaniu oceniano wpływ mieszaniny odżywczej zawierającej kwas askorbinowy, lizynę, prolinę i zieloną herbatę na białaczkę. Eksperymenty przeprowadzono z komórkami ludzkimi. Wyniki wykazały, że ta specjalna mieszanka składników odżywczych zmniejszała stan zapalny i hamowała wzrost komórek białaczkowych.

Lizyna przeciwdziała progresji białaczki

Mechanistyczne aspekty indukcji apoptozy przez L-lizynę zarówno w linii komórkowej HTLV-1-dodatniej, jak i -negatywnej

W tym badaniu oceniano wpływ lizyny aminokwasowej na białaczkę. Przeprowadzono różne analizy, w tym analizy komórek. Stwierdzono, że lizyna była zdolna do indukowania śmierci złośliwych komórek i zmniejszenia metaloproteinaz (MMP). MMP to substancje wytwarzane przez złośliwe komórki w celu trawienia otaczających tkanek i rozprzestrzeniania się w organizmie. Podsumowując, wyniki pokazały, że aminokwas lizyna przeciwdziała progresji białaczki.

Suplementacja oleju rybnego wywołuje pozytywny efekt u dzieci chorych na białaczkę

Suplementacja oleju rybnego korzystnie wpływa na kaloryczność, apetyt i obwód mięśnia środkowo-ramiennego u dzieci chorych na białaczkę.

Badanie to określiło wpływ suplementacji oleju rybnego u dzieci chorych na białaczkę. 51 dzieci przydzielono do 2 grup i podano suplementy oleju z ryb lub bez leczenia. W porównaniu z dziećmi, które nie otrzymały suplementacji, dzieci spożywające olej z ryb miały znaczny pozytywny wpływ na apetyt, kaloryczność i obwód mięśnia górnego ramienia.

Mikroskładniki odżywcze są skuteczne przeciwko białaczce

Indukcja apoptozy przez Epican Forte w HTLV-1 dodatnich i ujemnych złośliwych limfocytach T

W badaniu tym zbadano wpływ mieszaniny składników odżywczych (lizyny, proliny, kwasu askorbinowego i wyciągu z zielonej herbaty) na białaczkę. Eksperymenty przeprowadzono z komórkami ludzkimi i stwierdzono, że ta specjalna mieszanina składników odżywczych hamuje wzrost komórek białaczkowych.

Suplementacja kwasu foliowego podczas ciąży zmniejsza ryzyko wystąpienia białaczki u dziecka

Suplementacja folacyną w ciąży i ochrona przed ostrą białaczką limfoblastyczną
w dzieciństwie: badanie kliniczno-kontrolne.

W badaniu oceniano czynniki ryzyka związane z białaczką u dzieci. Przeprowadzono wywiady z matkami 83 dzieci chorych na białaczkę i 166 dzieci bez choroby, a ojcowie zostali poproszeni o wypełnienie kwestionariusza. Wyniki sugerują, że suplementacja kwasu foliowego w czasie ciąży zmniejsza ryzyko wystąpienia białaczki u dziecka.

Lizyna zmniejsza wzrost guza

Przeciwnowotworowy wpływ lizyno-izopeptydów

Niniejsze badanie przeprowadzono w celu oceny działania biologicznego naturalnej lizyny aminokwasu (tj. Jej izopeptydów) na wzrost guza. W tym celu związek testowano na komórkach ludzkiej białaczki (in vitro) i na guzach białaczki u myszy (in vivo). Stwierdzono, że lizyna hamuje wzrost komórek rakowych (proliferację) zarówno w komórkach ludzkiej białaczki, jak iw guzach zwierzęcych. U myszy efekt ten towarzyszył znacznie wyższemu wskaźnikowi przeżywalności w porównaniu ze zwierzętami kontrolnymi oraz zmniejszeniu liczby i wielkości przerzutów do wątroby i płuc.

Żeń-szeń amerykański jest korzystny w przypadku zmęczenia związanego z rakiem

Badanie pilotażowe Panax quinquefolius (amerykański żeń-szeń) w celu poprawy zmęczenia związanego z rakiem: randomizowana, podwójnie ślepa, ocena ustalania dawki: badanie NCCTG N03CA.

To pilotażowe badanie zostało przeprowadzone przez Mayo Clinic / Foundation w Minnesocie, USA, w celu zbadania wpływu amerykańskiego żeń-szenia, rośliny rosnącej na podłogach leśnych we wschodniej części Ameryki Północnej, na zmęczenie związane z rakiem. W ciągu 8 tygodni nieokreślona liczba dorosłych z historią zmęczenia związanego
z rakiem otrzymywała żeń-szeń amerykański w dawkach 750, 1000 lub 2000 mg / dobę lub placebo w dawkowaniu dwa razy na dobę. Pod koniec badania okazało się, że dwa razy więcej pacjentów na żeń-szeń dostrzegło korzyść w porównaniu z pacjentami otrzymującymi placebo. Autorzy doszli do wniosku, że amerykański żeń-szeń wydaje się być skuteczny w walce ze zmęczeniem związanym z rakiem przy dawkach 1000-2000 mg / dobę.

Rak: działanie ochronne owoców i warzyw

Warzywa, owoce i rak. Epidemiologia.

W tym artykule przeglądowym przeanalizowano 137 badań dotyczących związku między spożyciem owoców i warzyw a rakiem. W badaniach tych spożycie większych ilości owoców i warzyw wiązało się ze zmniejszonym ryzykiem zachorowania na raka. To skojarzenie stwierdzono dla szerokiej gamy warzyw i owoców. Ponadto efekty ochronne były bardziej spójne dla surowych form owoców i warzyw.

Korzyści zdrowotne z mikroelementów

Warzywa, owoce i rak. Mechanizmy.

W niniejszym przeglądzie oceniono badania nad rolą związków naturalnych i mikroelementów w zapobieganiu nowotworom. Karotenoidy (tj. Beta-karoten, prekursor witaminy A), witaminy C i E, selen i inne związki pochodzące z roślin (ditioltioniany, glukozynolany, indole, izotiocyjaniany, flawonoidy, fenole, inhibitory proteazy, sterole roślinne, związki allii i limonen) stwierdzono działanie przeciwnowotworowe. Dlatego też dieta bogata w warzywa i owoce była uważana za niezbędną w zapobieganiu chorobom.

Witamina D może zmniejszyć ryzyko wystąpienia chłoniaka nieziarniczego

Prospektywne badanie 25-hydroksywitaminy D w surowicy i ryzyko wystąpienia nowotworów limfoidalnych.

W badaniu naukowym, przeprowadzonym w latach 1985-2002 z udziałem 29 1333 palących mężczyzn w Finlandii, zbadano zależność między 25-hydroksywitaminą D w surowicy (25 (OH) D) a częstością występowania chłoniaka nieziarniczego. Stwierdzono, że krążące 25 (OH) D może zapewniać działanie ochronne w rozwoju chłoniaków nieziarniczych.

Zapisz się do naszego newslettera

Polecam również artykuł: “Zwycięstwo nad rakiem! – internetowy dostęp do książki.”

Źródło: http://www.healthlibrary.info/en/i-was-diagnosed-with/cancer-2/leukemia-and-lymphoma

Zarejestruj się tutaj, dowiedz się więcej i skorzystaj z wielu zalet.Rejestracja do niczego nie zobowiązuje!

Spread the love
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x