Menu

Izraelski przywódca domaga się globalnych ograniczeń w mediach społecznościowych, aby “stłumić antysemityzm”

25 września, 2025 - Cenzura
Izraelski przywódca domaga się globalnych ograniczeń w mediach społecznościowych, aby “stłumić antysemityzm”
Listen to this article
0
(0)

Na konferencji Haaretz w Toronto, Yair Golan, lider opozycyjnej Izraelskiej Partii Demokratycznej, ujawnił dążenie elit do wprowadzenia globalnych ograniczeń w mediach społecznościowych w celu stłumienia “antysemityzmu”, dając jasno do zrozumienia, że tłumienie wypowiedzi online będzie jego głównym priorytetem, jeśli przejmie władzę.

Wśród listy proponowanych reform rządowych, Golan obiecał szybko podjąć działania w celu ograniczenia platform cyfrowych, sygnalizując despotyczne tłumienie wolności słowa pod pozorem ochrony.

Infowars.com donosi: “Następną rzeczą, którą zrobię, zrobimy, jest nałożenie ograniczeń na media społecznościowe w sposób, który nie pozwoli na brutalną propagandę w mediach społecznościowych”, stwierdził podczas swojego przemówienia, oprawiając ekspresję online jako zagrożenie dla demokratycznej stabilności.

Dodał, że “jest to problem ogólnoświatowy i powinien zostać zainicjowany przez Stany Zjednoczone Ameryki, miejsce, w którym mają siedzibę wszystkie duże firmy. Facebook, X i cała reszta. To poważny problem dla demokracji na całym świecie i musimy potraktować go poważnie. Możemy to zrobić”.

Uwagi Golana odzwierciedlają rosnący międzynarodowy trend wśród przywódców politycznych, którzy przedstawiają nieuregulowane wypowiedzi w mediach społecznościowych jako z natury niebezpieczne, jednocześnie wzywając do ściślejszej kontroli tego, co można powiedzieć i udostępnić online.

Jego propozycja, by zaangażować Stany Zjednoczone, w których znajduje się wiele głównych platform, w przewodzenie globalnym wysiłkom na rzecz cenzury, dodatkowo ilustruje trend w kierunku żądań skoordynowanej interwencji państwa w mowę online.

Pomysł, że rządy powinny być arbitrami tego, co stanowi “brutalną propagandę”, jest dokładnie tym, przed czym wielu zwolenników wolności słowa od dawna ostrzegało.

Zezwolenie państwom na definiowanie i tłumienie niepożądanych wypowiedzi na tak niejasnych warunkach otwiera drzwi do politycznych nadużyć i cenzury sprzeciwu.

Komentarze Golana pokazują rosnącą gotowość polityków do postrzegania otwartych platform nie jako narzędzi publicznego dyskursu, ale jako zagrożeń, które należy kontrolować.

Obecny premier Benjamin Netanjahu wezwał do inwestycji na dużą skalę w działania mające na celu wpływanie na media w celu zwalczania rosnącej międzynarodowej krytyki Izraela.

Przemawiając na konferencji w Ministerstwie Finansów, Netanjahu nakreślił to, co określił jako strategię komunikacyjną.

Twierdząc, że sankcje i pogarszające się nastroje na świecie są napędzane przez “antysyjonistyczną i skrajnie islamistyczną ideologię” pochodzącą z mniejszościowych grup w Europie, a także przez wpływy krajów takich jak Katar, Netanjahu wezwał do nowych operacji wpływu.

“Możemy wyjść z tej izolacji, ale musimy dużo inwestować w środki zaradcze, szczególnie w operacje wywierania wpływu w mediach i mediach społecznościowych” – powiedział Netanjahu.

Źródło: https://thepeoplesvoice.tv/israeli-leader-demands-global-social-media-restrictions-to-stomp-out-antisemitism/

Jak przydatny był ten artykuł?

Kliknij gwiazdkę, aby go ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten artykuł.

Rozpowszechniaj zdrowie
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Informacje zwrotne Inline
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Będę wdzięczny za opinie, proszę o komentarz.x