Menu

Izraelskie badanie wykazało, że szczepionki przeciw COVID-19 wiążą się ze zwiększoną liczbą nagłych zdarzeń sercowo-naczyniowych

12 maja, 2022 - Szczepionki
Izraelskie badanie wykazało, że szczepionki przeciw COVID-19 wiążą się ze zwiększoną liczbą nagłych zdarzeń sercowo-naczyniowych

W nowym, odkrywczym badaniu z Izraela przeanalizowano związek między szczepieniami COVID-19, wskaźnikami zakażeń a liczbą wezwań służb ratownictwa medycznego z powodu zdarzeń sercowo-naczyniowych u osób w wieku 16-39 lat. Badanie opublikowane w czasopiśmie Nature Scientific Reports, jednym z najbardziej wpływowych czasopism naukowych na świecie wykazało, że podczas wprowadzenia w Izraelu szczepionki COVID-19 w okresie od stycznia do maja 2021 r. nastąpił zaskakujący, ponad 25-procentowy wzrost liczby wezwań do zatrzymania akcji serca i ostrego zespołu wieńcowego.

Analiza danych wykazała, że ​​liczba połączeń alarmowych dotyczących zdarzeń sercowo-naczyniowych była istotnie związana z częstością podania pierwszej i drugiej dawki szczepionki, ale nie z częstością zakażenia wirusem COVID-19. Naukowcy twierdzą, że ich wyniki budzą obawy dotyczące poważnych działań niepożądanych ze strony układu sercowo-naczyniowego wywołanych przez szczepionki, dodając, że podkreślają one ustalony już związek przyczynowy między szczepionkami a zapaleniem mięśnia sercowego, które jest częstą przyczyną nieoczekiwanego zatrzymania krążenia u młodych ludzi.

Międzynarodowe uznanie związku z zapaleniem mięśnia sercowego

W badaniu zwrócono uwagę, że dane z systemu zgłaszania niepożądanych zdarzeń poszczepiennych (VAERS) w Stanach Zjednoczonych, systemu zgłaszania żółtych kart w Wielkiej Brytanii oraz systemu EudraVigilance w Europie już wiążą zapalenie mięśnia sercowego i inne działania niepożądane ze strony układu krążenia ze szczepionkami COVID-19. Ponadto w badaniach przeprowadzonych przez Ministerstwo Zdrowia w Izraelu – kraju o jednym z najwyższych wskaźników wyszczepialności na świecie – oceniono, że ryzyko wystąpienia zapalenia mięśnia sercowego po otrzymaniu drugiej dawki szczepionki COVID-19 wynosi 1 przypadek na 3000 mężczyzn w wieku od 16 do 24 lat. Oznacza to, że na każdy milion drugich dawek szczepionki COVID-19 podanych mężczyznom w tej grupie wiekowej można spodziewać się do 333 przypadków zapalenia mięśnia sercowego.

Izraelscy naukowcy doszli do wniosku, że wyniki ich badania podkreślają potrzebę dokładnego zbadania związku między szczepionkami COVID-19 a niekorzystnymi skutkami sercowo-naczyniowymi u młodych dorosłych, dodając, że miałoby to kluczowe znaczenie dla kształtowania polityki zdrowia publicznego i zapobiegania potencjalnie możliwym do uniknięcia szkodom u pacjentów.

Rosnące zaniepokojenie zagrożeniami zdrowotnymi związanymi ze szczepionkami przeciwko COVID-19

Publikacja najnowszych badań przypada na okres, w którym narastają obawy dotyczące ryzyka zdrowotnego związanego ze szczepionkami przeciwko COVID-19. Poprzednie badania potwierdziły, że szczepionki mRNA stosowane przeciwko wirusowi SARS-CoV-2, wraz ze stanem zapalnym mogą powodować poważne uszkodzenie wątroby , bardzo niską liczbę płytek krwi  (małopłytkowość),  wysokie wskaźniki ciężkich, potencjalnie zagrażające życiu reakcji alergicznych (anafilaksja),  zakrzepy krwi (zakrzepica), a nawet śmierćBiorąc pod uwagę poważny charakter tych zagrożeń, dr Matthias Rath zażądał natychmiastowego wstrzymania stosowania szczepionki przeciwko COVID-19 opartych na RNA i DNA.

W przeciwieństwie do udowodnionych zagrożeń związanych z eksperymentalnymi szczepionkami COVID-19, badania przeprowadzone w Instytucie Badawczym Dr Ratha w Kalifornii wykazały, że obecnie istnieją skuteczne, całkowicie bezpieczne alternatywne terapie zwiększające odporność. W najnowszym przykładzie tych badań stwierdzono, że specyficzna kombinacja naturalnych ekstraktów roślinnych i mikroelementów jest wysoce skuteczna w zwalczaniu pierwotnego wirusa SARS-CoV-2 oraz jego wariantów Alpha, Beta, Gamma, Delta, Kappa i Mu. Wraz z niedawno uzyskanymi klinicznymi dowodami na to, że witamina C w dużych dawkach może skutecznie zwalczać COVID-19, nawet w jego zaawansowanym stadium, nadszedł czas, aby stosowanie tych opartych na naukowych podstawach naturalnych terapii zdrowotnych stało się standardową praktyką medyczną.

Polecam również artykuł: “Nowo ujawnione dokumenty firmy Pfizer potwierdzają zagrożenia związane ze szczepionkami.”

Źródło: https://www.dr-rath-foundation.org/2022/05/israeli-study-shows-covid-19-vaccines-are-associated-with-an-increase-in-emergency-cardiovascular-events/

Spread the love
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x