Menu

Infekcje wirusowe

Pierwsza na świecie opatentowana technologia zdrowotna, która pomaga naturalnie zwalczać niektóre infekcje wirusowe

Wirusy to mikroskopijne organizmy zakaźne, które mogą się rozwijać i rozmnażać tylko po dostaniu się do komórek innej żywej istoty. Ludzie są szczególnie podatni na infekcje wirusowe, ponieważ ogólnie niski poziom witamin osłabia nasze „bariery cielesne” (skóra, płuca, jelita, itp.) , co ułatwia wnikanie wirusów, oraz nasz system odpornościowy potrzebny w walce i eliminacji tych intruzów.

Nie jest więc zaskoczeniem, że pandemia koronawirusa (COVID-19) jest zasadniczo pandemią specyficzną dla człowieka. Zwierzęta mogą się zarazić, ale nie chorują pow a ż n i e ani nie umierają z powodu tej infekcji w proporcjach pandemicznych.

Od samego początku pandemii, badania w Badawczym Instytucie dr Ratha nie koncentrowały się na opracowaniu szczepionek przeciwko jednej lub drugiej mutacji koronawirusa.

Zamiast tego zespół badawczy przyjął inne i znacznie szersze podejście, oparte na następującej analizie naukowej:

  1. Wszystkie koronawirusy wykorzystują tę samą molekularną „bramę” (receptor ACE2) do wnikania do komórek płuc i innych narządów w celu zakażenia organizmu człowieka.
  2. Każda terapia, która znacząco osłabia te „bramy”- poprzez zmniejszenie produkcji/ekspresji tych receptorów ACE2 w naszym organizmie – musi prowadzić do znaczącej ochrony przed infekcjami COVID-19.
  3. Ponieważ wszystkie mutacje koronawirusa używają tego samego mechanizmu wejścia do komórki, takie podejście oznaczałoby również duży krok w kierunku skutecznego zapobiegania wszystkim przyszłym mutacjom koronawirusa SARS-CoV-2 – warunek konieczny do zakończenia pandemii COVID-19.
  4. Całkowite zablokowanie tych „bram”, np. za pomocą strategii szczepionki przeciwciała skierowanej przeciwko receptorom ACE2, mogłoby prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych, ponieważ minimalny poziom tych receptorów jest niezbędny dla zdrowia.
  5. Zrozumienie, jak obniżyć do minimum te „bramy”, jest krytycznym krokiem w kierunku opracowania skutecznych strategii zdrowia publicznego, które mogą chronić zarówno przed zakażeniami obecnymi koronawirusami, jak i przyszłymi, nieznanymi jeszcze mutacjami.

Instytut Badawczy dr Ratha badał wiele kombinacji witamin i innych mikroelementów pod kątem ich najlepszej skuteczności w hamowaniu nie tylko pierwszych etapów infekcji, czyli wnikania koronawirusa do ludzkich komórek, ale wszystkich kluczowych mechanizmów infekcji koronawirusowych.

Wyniki badań stały się podstawą opatentowanej technologii pomagającej w naturalny sposób zwalczać różne mutacje infekcji koronawirusowych. Mechanizmy infekcji hamowane przez opatentowaną kombinację badanych mikroelementów obejmowały (patrz wykres):

  1. Hamowanie wiązania koronawirusa z ludzkimi komórkami płuc i naczyń krwionośnych.
  2. Zahamowanie wnikania koronawirusa do komórek organizmu człowieka.
  3. Zahamowanie wszystkich kluczowych enzymów niezbędnych do namnażania się koronawirusa wewnątrz ludzkich komórek.
  4. Zahamowanie opuszczania komórek przez namnożone koronawirusy.

Ponadto opatentowana kombinacja mikroelementów jest w stanie zahamować niebezpieczną „burzę cytokinową” związaną z infekcją, która powoduje stan zapalny i uszkodzenia narządów.

Na podstawie wyników badań uzyskanych z tą kompozycją mikroelementów Urząd Patentowy dopuścił następujące stwierdzenia związane z COVID-19 i zakażeniami koronawirusowymi.

Dopuszczone zastrzeżenia patentowe (fragmenty):

“Kompozycja mikroelementów do leczenia zakażenia wirusem SARS-CoV-2 poprzez hamowanie przyłączania się do receptora kognatycznego, wnikania komórkowego, replikacji i wychodzenia komórkowego wirusa SARS- -CoV-2 u ssaka’ – co obejmuje istoty ludzkie.”

Badania wspierane przez laureata Nagrody Nobla torują drogę do prewencyjnej opieki zdrowotnej

Badawczy Instytut dr Ratha jest światowym liderem w dziedzinie zdrowia naturalnego opartego na nauce. Już trzy dekady temu dr Matthias Rath – wraz z dwukrotnym laureatem Nagrody Nobla dr Linusem Paulingiem (1901-1994) – publikował przełomowe odkrycia dotyczące znaczenia witamin w walce z chorobami układu krążenia.

W ciągu kolejnych dziesięcioleci zespół badawczy Instytutu pod kierownictwem dr Aleksandry Niedźwiecki rozszerzył te ratujące życie badania o naturalną profilaktykę nowotworów, cukrzycy, infekcji wirusowych i bakteryjnych oraz wielu innych chorób.

Zatwierdzenie tych prewencyjnych badań przez urzędy patentowe na całym świecie, stanowi naukową podstawę dla skutecznych strategii profilaktyki zdrowotnej na całym świecie. Pacjenci, terapeuci, rządy, a przede wszystkim miliony ludzi mają teraz do dyspozycji skuteczne, bezpieczne, naturalne podejścia do zdrowia, które pomagają zapobiegać powszechnym chorobom.

Oparte na nauce zdrowie naturalne jest podstawą nowoczesnej, profilaktycznej opieki zdrowotnej. Czas na jej budowanie nadszedł teraz!

Dr med. Matthias Rath

Co oznacza ten patent

Ta konkretna technologia zdrowotna jest:

Czym się różni od patentu na lek farmaceutyczny?

Farmaceutyczny biznes inwestycyjnyWspólnota zdrowia
naturalnego
Rynki doceloweZarządzanie chorobamiZapobieganie chorobom
Cel patentówNarzędzia prawne zapewniające zwrot z inwestycji (ROI)Uznanie naukowe
Konsekwencje dla zdrowiaUtrwalanie się chorób jako rynków globalnychZapobieganie chorobom i ich potencjalna eliminacja
Konsekwencje dla gospodarek narodowychEksplodujące koszty opieki zdrowotnejMniej chorób = niższe koszty opieki zdrowotnej

Dodatkowe badania

Połączenie mikroelementów zmniejsza aktywność wirusa Covid-19

Działanie hamujące specyficznej kombinacji substancji naturalnych na wszystkie warianty COVID-19

Hamowanie infekcji COVID-19 przez specyficzną kombinację substancji roślinnych

Fenole hamują proces infekcji wirusem COVID-19

Zmniejszenie receptorów ACE2 przez (połączenie) witaminy C i różnych innych substancji naturalnych

Połączenie mikroelementów hamuje zakażenie koronawirusem

Naukowe uzasadnienie zastosowania mikroskładników odżywczych jako skutecznej, bezpiecznej i przystępnej cenowo globalnej strategii ochrony zdrowia, mającej pomóc w opanowaniu pandemii koronawirusa

Rozpowszechniaj zdrowie