Menu

WHO zatwierdza eksperymentalną szczepionkę Mpox Billa Gatesa dla milionów dzieci w Afryce

20 września, 2024 - Małpia ospa
WHO zatwierdza eksperymentalną szczepionkę Mpox Billa Gatesa dla milionów dzieci w Afryce

Miliony dzieci w Afryce będą zmuszone do przyjęcia nowej eksperymentalnej szczepionki Mpox Billa Gatesa, ogłosiła Światowa Organizacja Zdrowia.

Zatwierdzenie przez WHO finansowanej przez Gatesa szczepionki Bavarian Nordic pomoże rządom i agencjom międzynarodowym, takim jak Gavi, Vaccine Alliance i UNICEF, w jej zakupie, donosi MedicalXpress.

The Defender donosi: Szczepionka MVA-BN – skrót od „Modified Vaccinia Ankara-Bavarian Nordic” – jest szczepionką przeciwko ospie wietrznej / półpaścowi. Jest ona sprzedawana w USA pod nazwą Jynneos.

Zastępca dyrektora generalnego WHO Yukiko Nakatani powiedziała: „Decyzja ta może również pomóc krajowym organom regulacyjnym w szybkim zatwierdzaniu, ostatecznie zwiększając dostęp do wysokiej jakości szczepionek przeciwko małpiej ospie”.

Brian Hooker, dyrektor naukowy Children’s Health Defense (CHD), nazwał zatwierdzenie przez WHO szczepionki dla niemowląt i dzieci w Afryce „katastrofą kolejową”.

Hooker powiedział The Defender:

„Profil bezpieczeństwa jest fatalny u dorosłych (do 2,1% poważnych zdarzeń sercowych w badaniach klinicznych), a szczepionka nie została odpowiednio przetestowana pod kątem skuteczności lub bezpieczeństwa w populacjach pediatrycznych”.

„Innymi słowy, WHO nie ma pojęcia, czy szczepionka zadziała, ani nie wie, jak wiele szkód wyrządzi. WHO ponownie porzuciła dobre zasady zdrowia publicznego i machnęła magiczną szczepionkową różdżką na epidemię małpiej ospy”.

Dr David Bell, lekarz zdrowia publicznego i konsultant biotechnologiczny, również skrytykował WHO za nadmierne skupienie się na szczepionkach przeciwko ospie i zaniedbanie szerszych kwestii zdrowia publicznego w Afryce.

„Do tej pory w tym roku około 40 000 dzieci zmarło na malarię w samej Demokratycznej Republice Konga, a podobna liczba osób zmarła z powodu niedożywienia, gruźlicy i HIV/AIDS” – powiedział Bell.

Chociaż liczby te „oczywiście przyćmiewają” liczbę zgonów spowodowanych ospą, WHO przeznacza mniej zasobów na walkę z nimi.

Bell – który wcześniej pełnił funkcję oficera medycznego i naukowca w WHO – wyjaśnił, co widzi:

Staliśmy się znacznie lepsi w wykrywaniu znacznie rzadszych chorób, takich jak małpia ospa, a zajęcie się nimi jest z pewnością bardziej lukratywne dla rozwijającego się przemysłu, który karmi się dezinformacją WHO dotyczącą szybko rosnącego ryzyka pandemii”.

„Jest jednak jasne, że mieszkańcy DRK i Afryki w ogóle odnieśliby znacznie większe korzyści, gdyby WHO powróciła do skutecznego zdrowia publicznego. W ostatnich latach nastąpiło przejście do koncentracji na zwalczaniu objawów chorób ubóstwa (którymi jest ospa wietrzna) za pomocą towarów opracowanych na Zachodzie, zamiast zajmować się przyczynami leżącymi u ich podstaw.

Sygnalizuje to powrót do podejścia z czasów kolonializmu, a nie do zdrowia publicznego opartego na dowodach. Prawdopodobnie odzwierciedla to sposób, w jaki WHO jest obecnie finansowana, z rosnącą kontrolą ze strony sektora prywatnego i kilku dużych krajów zachodnich z dużym przemysłem farmaceutycznym”.

Brak badań klinicznych na dzieciach

W swoim komunikacie prasowym WHO stwierdziła, że szczepionka MVA-BN może być podawana dorosłym w wieku powyżej 18 lat w postaci dwóch dawek w odstępie czterech tygodni, ale może być również podawana jako pojedyncza dawka „w sytuacjach epidemii o ograniczonej podaży”.

„Chociaż MVA-BN nie jest obecnie licencjonowana dla osób poniżej 18 roku życia”, to »szczepionka ta może być stosowana« poza wskazaniami »u niemowląt, dzieci i młodzieży, a także u kobiet w ciąży i osób z obniżoną odpornością«.

WHO zaapelowała o więcej danych na temat bezpieczeństwa i skuteczności szczepionki w takich sytuacjach.

Szczepień – która dokonała przeglądu wszystkich dostępnych dowodów i zaleciła stosowanie szczepionki MVA-BN – zauważyła w swoim cotygodniowym raporcie epidemiologicznym, że „MVA-BN nie była specjalnie badana w badaniach klinicznych u dzieci”.

Jednakże, powiedzieli oni:

„Ten sam niereplikujący wektor wirusowy MVA jest wykorzystywany jako platforma dla innych szczepionek, w tym MVA-filo (Mvabea™) przeciwko chorobie wywołanej wirusem Ebola (EVD).

„Szczepionka EVD jest zatwierdzona przez UE dla dorosłych i dzieci w wieku 1 roku i starszych. Dane z 5 opublikowanych badań nad MVA-BN jako platformą wektora wirusowego do zapobiegania EVD, z łączną populacją 52 229 dzieci, potwierdzają korzystny profil bezpieczeństwa produktu”.

Autorzy nowego badania – opublikowanego 11 września w The BMJ – przedstawili wyniki dotyczące skuteczności MVA-BN u dorosłych mężczyzn, ale nie wspomnieli nic o dzieciach ani kobietach w ciąży.

W 2023 r. naukowcy finansowani przez brytyjską Agencję Bezpieczeństwa Zdrowia przyjrzeli się wynikom zdrowotnym 87 dzieci, które otrzymały pojedynczą dawkę MVA-BN.

Stwierdzili, że szczepionka była „dobrze tolerowana”, ale konieczne jest przeprowadzenie większych badań, aby w pełni ocenić bezpieczeństwo i skuteczność zastrzyku u dzieci.

The Defender poprosił Bavarian Nordic o informacje na temat szczepionki przeciwko małpiej ospie w populacjach pediatrycznych, ale nie otrzymał odpowiedzi w wyznaczonym terminie.

Proces przyznawania przez WHO zatwierdzenia „wstępnej kwalifikacji” leku do „wykazu zastosowań w nagłych wypadkach” wymaga od producentów leków „zobowiązania się do dalszego generowania brakujących informacji w celu spełnienia wymogów wstępnej kwalifikacji”.

„Gdy informacje te staną się dostępne”, stwierdziła WHO, »należy złożyć wniosek o PQ [wstępną kwalifikację], aby zakończyć pełny proces w celu uzyskania rekomendacji do międzynarodowego zaopatrzenia zarówno w sytuacjach nagłych, jak i innych«.

Nie jest jasne, ile pediatrycznych danych dotyczących bezpieczeństwa i skuteczności zebrała do tej pory firma Bavarian Nordic i co one wykazały.

Szczepionka Mpox zatwierdzona dla dzieci i nastolatków w USA od 2022 r.

Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) w 2022 r. wydała zezwolenie na stosowanie szczepionki w nagłych wypadkach „u osób w wieku poniżej 18 lat uznanych za narażone na wysokie ryzyko zakażenia małpią ospą”.

Szczepionka Jynneos jest dopuszczona do stosowania u dorosłych w USA od 2019 roku.

Na stronie internetowej Centers for Disease Prevention and Control (CDC) poświęconej szczepieniom przeciwko małpiej ospie podano, że chociaż nastolatki i dzieci zagrożone ospą wietrzną mogą otrzymać szczepionkę Jynneos, nie jest ona zalecana dla niemowląt w wieku poniżej 6 miesięcy.

CDC twierdzi również, że szczepionka Jynneos może być podawana kobietom w ciąży lub karmiącym piersią.

Chociaż nadal nie wiadomo, czy Jynneos może stanowić zagrożenie dla rozwijającego się płodu, jeśli zostanie przyjęty w czasie ciąży, badania na zwierzętach nie wykazały żadnych szkód dla rozwijających się płodów, gdy szczepionka została podana ciężarnym zwierzętom, podała agencja.

Źródło: https://thepeoplesvoice.tv/who-approves-bill-gates-experimental-mpox-jab-for-millions-of-babies-in-africa/

Rozpowszechniaj zdrowie
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Informacje zwrotne Inline
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Będę wdzięczny za opinie, proszę o komentarz.x