Menu

ONZ ma nadzieję, że pakt przyjęty za niecałe dwa tygodnie spowoduje utworzenie Jednego Światowego Rządu; Oto, co możesz zrobić

15 września, 2024 - Niewolnictwo
ONZ ma nadzieję, że pakt przyjęty za niecałe dwa tygodnie spowoduje utworzenie Jednego Światowego Rządu; Oto, co możesz zrobić

Poprzez pakty, które Organizacja Narodów Zjednoczonych ma nadzieję przyjąć za niecałe dwa tygodnie na „Szczycie Przyszłości”, ONZ ustanawia Jeden Światowy Rząd poprzez monopol suwerenności narodowej.

Nie ma jednak zgodnego z prawem upoważnienia dla delegatów do głosowania nad „Paktem dla Przyszłości”, „Deklaracją dla Przyszłych Pokoleń”, „Globalnym Paktem Cyfrowym” i „Naszą Wspólną Agendą” António Guterresa.

Przekaż to zawiadomienie i deklarację Organizacji Narodów Zjednoczonych, przedstawicielowi swojego rządu w ONZ i swojemu rządowi. Zażądaj, aby Twój głos został wysłuchany przed ekskluzywnym Szczytem Przyszłości, który odbędzie się w dniach 20-23 września 2024 r.

Szczyt Przyszłości to wydarzenie wysokiego szczebla Organizacji Narodów Zjednoczonych („ONZ”) zaplanowane na 22 i 23 września 2024 r., z „dniami akcji” w dniach 20 i 21 września. Szczyt zakończy się przyjęciem „Paktu dla przyszłości”.

Przywódcy państw członkowskich ONZ wezmą udział w szczycie, aby potwierdzić istniejące zobowiązania, w tym Cele Zrównoważonego Rozwoju („SDG”) i Kartę Narodów Zjednoczonych, oraz przejść w kierunku „ożywionego systemu wielostronnego”.

Oczekuje się, że wśród pozostałych uczestników szczytu znajdą się przedstawiciele różnych agencji ONZ, wybrane organizacje pozarządowe, wybrane przedsiębiorstwa i branże sektora prywatnego, wybrani przedstawiciele uniwersytetów i instytucji badawczych, wybrane gminy, samorządy regionalne i władze lokalne, a także dystopijnie i złowieszczo brzmiący „przedstawiciele przyszłych pokoleń”.

Projekt Paktu Przyszłości zawiera dwa rozdziały: rozdział poświęcony nauce, technologii, innowacjom i współpracy cyfrowej oraz rozdział poświęcony młodzieży i przyszłym pokoleniom. Projekt rozdziału dotyczącego młodzieży i przyszłych pokoleń opiera się na „Deklaracji UNESCO w sprawie odpowiedzialności wobec przyszłych pokoleń” z 1997 r. i rozszerza perspektywę przyszłych pokoleń.

Przyszłe pokolenia są zdefiniowane w „Deklaracji w sprawie przyszłych pokoleń” – ONZ odnosi się również do tego dokumentu jako „Deklaracji dla przyszłych pokoleń”, która jest załączona do Paktu na rzecz przyszłości – jako „wszystkie te pokolenia, które jeszcze nie istnieją i które odziedziczą tę planetę”.

Z definicji przyszłe pokolenia zawsze będą „jeszcze nie istnieć”. Za 100 lat przyszłe pokolenia w tym czasie nie będą jeszcze istnieć. Za 1000 lat to samo; przyszłe pokolenia nie będą jeszcze istnieć. Koncepcja „przyszłych pokoleń” jest po prostu kiepską wymówką dla wybranych nielicznych – „przedstawicieli przyszłych pokoleń” – do tworzenia zasad, których przestrzegania oczekują od miliardów ludzi, którzy już istnieją, i tak w nieskończoność.

Kim są „przedstawiciele przyszłych pokoleń”, ilu ich jest i kto ich wybiera? Jak zwykle w przypadku ONZ i jej agencji, dokument, który państwa członkowskie mają przyjąć, jest skąpy w tak ważne szczegóły; być może dlatego, że nie chcą, aby państwa członkowskie wiedziały, kim są ci nieliczni, którzy zostali wybrani do rządzenia światem.

Jedyne szczegóły dotyczące tego, kim są wybrani władcy, znajdują się w Deklaracji w sprawie przyszłych pokoleń. Stwierdza ona jedynie, że państwa członkowskie zgadzają się na propozycję Sekretarza Generalnego ONZ dotyczącą powołania „specjalnego wysłannika ONZ ds. przyszłych pokoleń”, który, jak zakładamy, może odegrać kluczową rolę po jego powołaniu. Ale jeśli chodzi o negocjacje i reprezentowanie przyszłych pokoleń na szczycie, Światowa Rada Przyszłości („WFC”) odgrywa wiodącą rolę, a przynajmniej tak twierdzą:

Światowa Rada Przyszłości jest dobrze przygotowana do odgrywania wiodącej roli w Szczycie Przyszłości, koncentrując się na prawach przyszłych pokoleń jako swoim głównym zadaniu od czasu jej powstania 15 lat temu.

WFC od dawna apeluje o ustanowienie Przedstawicieli / Opiekunów Przyszłych Pokoleń na szczeblu międzynarodowym, krajowym i lokalnym, z uprawnieniami do kontrolowania i proponowania polityk w celu ochrony ich interesów, w tym prawa do pokoju, sprawiedliwości międzypokoleniowej i zdrowego, zrównoważonego środowiska.

Od samego początku Światowa Rada Przyszłości jest głównie zaangażowana w przygotowania do Szczytu i jego proces przygotowawczy.

Jest prawie nieistotne, kto i ile osób jest zaangażowanych w małą klikę dyktującą, co ludzie, którzy istnieją, powinni robić dla ludzi, którzy „jeszcze nie istnieją”. Sama koncepcja „przyszłych pokoleń” dyktujących nasze życie, podobnie jak w przypadku całego Paktu dla Przyszłości, jest wystarczająca, aby całkowicie ją odrzucić, zanim jeszcze dojdzie do etapu mianowania przez ONZ „specjalnego wysłannika ds. przyszłych pokoleń”.

W tym celu Shabnam Palesa Mohamed przygotowała zawiadomienie dla każdego z dowolnego kraju, aby mógł służyć przedstawicielowi swojego kraju w ONZ przed szczytem. Dołączyła również listę stałych przedstawicieli i obserwatorów przy ONZ, aby obywatele mogli łatwo znaleźć, komu należy doręczyć zawiadomienie.

Przerwać milczenie: Zawiadomienie i deklaracja ONZ w sprawie udziału społeczeństwa

Poniższe informacje zostały streszczone i sparafrazowane z zawiadomienia dla przedstawiciela ONZ i/lub obserwatorów z danego kraju. Pełne zawiadomienie można przeczytać i pobrać w pliku załączonym powyżej lub na stronie Substack Mohamed TUTAJ.

Dokument Mohamed zawiera trzy zawiadomienia w jednym:

  • Zawiadomienie o pilnym oświadczeniu o nieważności Szczytu Przyszłości, Paktu dla Przyszłości i załączników z powodu braku wiedzy publicznej, uczestnictwa i świadomej zgody.
  • Zawiadomienie o pilnym oświadczeniu o sporze w sprawie stałego organu, który Organizacja Narodów Zjednoczonych bezprawnie przywłaszcza sobie w celu zarządzania rzeczywistymi lub zaprojektowanymi sytuacjami kryzysowymi, określonymi we „Wspólnej Agendzie”.
  • Zawiadomienie o pilnym sprzeciwie wobec deklaracji ONZ, deklaracji politycznej w sprawie pandemii, ogłoszonej na Zgromadzeniu Ogólnym ONZ 78, która zignorowała ponad 11 krajów, które przerwały milczenie na piśmie

Dokument został podzielony na pięć sekcji:

  • Praworządność + Prawo międzynarodowe
  • Podsumowanie i wezwanie do działania
  • Udział społeczeństwa
  • Rozstrzyganie sporów (ta sekcja zawiera trzy zawiadomienia wspomniane powyżej: „Oświadczenie o nieważności”, „Oświadczenie o sporze” i „Sprzeciw wobec deklaracji politycznej w sprawie pandemii”)
  • Zakończenie z odwołaniem

System ONZ ma działać zgodnie z zasadą praworządności, jak określono w oficjalnej dokumentacji ONZ. Celem tej zasady jest zapewnienie przejrzystości, odpowiedzialności i poszanowania praw człowieka we wszystkich działaniach i procesach decyzyjnych ONZ. Jednak podczas pandemii ONZ była w pełni świadoma łamania praw człowieka na całym świecie. Obejmuje to drakońskie blokady, przemoc państwową, ubóstwo i destrukcyjny kryzys społeczny.

Ponadto, zanim jakikolwiek rząd będzie mógł ogłosić stan wyjątkowy, musi wykazać, że domniemany kryzys zdrowia publicznego „zagraża życiu narodu” zgodnie z określonymi kryteriami. Kryteria te nie zostały spełnione w przypadku COVID; prawo międzynarodowe zostało świadomie naruszone.

Nieufność do ONZ pogłębia jej bezczynność i milczenie wobec tych, którzy zastraszyli delegatów na 77. Światowym Zgromadzeniu Zdrowia, aby zgodzili się na poprawki do Międzynarodowych Przepisów Zdrowotnych z 2005 roku.

Ze względu na brak kompleksowego udziału społeczeństwa w odniesieniu do dokumentu Sekretarza Generalnego ONZ „Nasza wspólna agenda” oraz „Paktu dla przyszłości” – wraz z załącznikami „Global Digital Compact” i „Deklaracją w sprawie przyszłych pokoleń” – My, Naród, nalegamy, aby w dyskusjach i raporcie na temat Szczytu Przyszłości uwzględniono następujące kwestie:

  • nasze Oświadczenie o Nieważności,
  • nasze Oświadczenie o Sporze, oraz
  • nasz pilny sprzeciw

Żądamy, aby zarówno Pakt dla Przyszłości, jak i Nasza Wspólna Agenda zostały wycofane na nadchodzącym Szczycie dla Przyszłości. Jeśli tak się nie stanie, delegaci państw członkowskich, którzy odpowiadają przed obywatelami krajów, które reprezentują, muszą całkowicie odrzucić te dokumenty. Nie mogą być za to zastraszani, jak miało to miejsce na Światowym Zgromadzeniu Zdrowia WHO w maju tego roku w sprawie Międzynarodowych Przepisów Zdrowotnych 2005.

Wyjaśnienie: ONZ stosuje „procedurę milczenia”. Jest to sytuacja, w której propozycja lub tekst jest rozpowszechniany wśród uczestników, często z terminem na komentarze lub poprawki. Jeśli przed upływem tego terminu nie zostaną zgłoszone żadne zastrzeżenia, tekst uznaje się za przyjęty przez wszystkich uczestników. Jeśli uczestnik nadal ma zasadnicze wątpliwości co do tekstu, może „przerwać ciszę”, zgłaszając sprzeciw przed upływem terminu. Pozwala to na dalsze negocjacje lub zmiany.

W zawiadomieniu przygotowanym przez Mohamed zauważono, że procedura milczenia w sprawie Deklaracji w sprawie przyszłych pokoleń została przerwana. Jednak ONZ nie ujawniła, które kraje wyraziły sprzeciw wobec tej deklaracji. „Społeczeństwo obywatelskie ma prawo wiedzieć, które kraje wyraziły sprzeciw” – czytamy w oświadczeniu Mohamed.

Organizacja Narodów Zjednoczonych spotyka się z uzasadnioną krytyką za konsekwentne niespełnianie uzasadnionych oczekiwań i żądań, które zostały ogłoszone w dokumentach ONZ i przez jej pracowników. Obejmuje to trwające tajne negocjacje w sprawie Paktu dla Przyszłości i Naszej Wspólnej Agendy. Udział społeczeństwa na poziomie ONZ i państw członkowskich był niewielki lub żaden. W związku z tym rośnie międzynarodowy opór.

ONZ jest również krytykowana m.in. za odgórne podejście oraz wpływy polityczne i gospodarcze.

W 2020 r. sekretarz generalny ONZ António Guterres przedstawił wizję praw człowieka zatytułowaną „The Highest Aspiration: Wezwanie do działania na rzecz praw człowieka”. Podkreślono w niej „trzy P”: uczestnictwo, ochronę i promocję. Zobowiązania te nie zostały zrealizowane przez ONZ. ONZ nie dotrzymała swoich zobowiązań w ogóle, a w szczególności w odniesieniu do Paktu dla Przyszłości, Deklaracji w sprawie przyszłych pokoleń, Global Digital Compact i Naszej Wspólnej Agendy.

ONZ jest w pełni świadoma, że tylko wybrana grupa organizacji społeczeństwa obywatelskiego współpracuje z ONZ lub zasiada przy stole obrad. Nawet te organizacje nadal narzekają na brak integracji, przejrzystości i szacunku ze strony ONZ i jej agencji, w tym Światowej Organizacji Zdrowia („WHO”) i MFW.

Organizacje pozarządowe społeczeństwa obywatelskiego („NGO”) wyraziły niezadowolenie z przejrzystości ONZ i braku integracji, szczególnie w procesie akredytacji dla organizacji pozarządowych ubiegających się o status konsultanta ONZ. Kluczowe kwestie obejmują stronniczość w Komitecie ECOSOC, brak przejrzystości w podejmowaniu decyzji, restrykcyjne kryteria i ograniczoną reprezentację.

We wrześniu 2023 r. 11 delegatów państw członkowskich wysłało list do przewodniczącego Zgromadzenia Ogólnego ONZ Dennisa Francisa i sekretarza generalnego ONZ Antonio Guterresa. Państwa członkowskie sprzeciwiały się jednostronnym środkom przymusu oraz naruszeniom praw człowieka i prawa międzynarodowego w związku z przyjęciem deklaracji politycznej wysokiego szczebla w sprawie zapobiegania pandemii, gotowości i reagowania na nią.

ONZ jest w pełni świadoma, że tylko wybrana grupa organizacji społeczeństwa obywatelskiego współpracuje z ONZ lub zasiada przy stole obrad. Nawet te organizacje nadal narzekają na brak integracji, przejrzystości i szacunku ze strony ONZ i jej agencji, w tym Światowej Organizacji Zdrowia („WHO”) i MFW.

Organizacje pozarządowe społeczeństwa obywatelskiego („NGO”) wyraziły niezadowolenie z przejrzystości ONZ i braku integracji, szczególnie w procesie akredytacji dla organizacji pozarządowych ubiegających się o status konsultanta ONZ. Kluczowe kwestie obejmują stronniczość w Komitecie ECOSOC, brak przejrzystości w podejmowaniu decyzji, restrykcyjne kryteria i ograniczoną reprezentację.

We wrześniu 2023 r. 11 delegatów państw członkowskich wysłało list do przewodniczącego Zgromadzenia Ogólnego ONZ Dennisa Francisa i sekretarza generalnego ONZ Antonio Guterresa. Państwa członkowskie sprzeciwiały się jednostronnym środkom przymusu oraz naruszeniom praw człowieka i prawa międzynarodowego w związku z przyjęciem deklaracji politycznej wysokiego szczebla w sprawie zapobiegania pandemii, gotowości i reagowania na nią.

Deklaracja polityczna została przyjęta przy użyciu „procedury milczenia”. Zarówno dyrektor generalny WHO Adhanom Tedros Ghebreyesus, jak i sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres zignorowali ten list od 11 państw członkowskich i oświadczyli, że wszystkie 193 państwa członkowskie ONZ zatwierdziły deklarację polityczną w sprawie zapobiegania pandemii, gotowości i reagowania.

Poprzez Pakt dla Przyszłości, Naszą Wspólną Agendę i Platformę Kryzysową, ONZ ustanawia Jeden Rząd Światowy poprzez monopol suwerenności narodowej.

Nie ma zgodnego z prawem upoważnienia do głosowania nad Paktem dla Przyszłości, Deklaracją dla Przyszłych Pokoleń, Globalnym Paktem Cyfrowym i Naszą Wspólną Agendą.

Źródło: https://expose-news.com/2024/09/11/un-is-hoping-to-establish-one-world-government/

Rozpowszechniaj zdrowie
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Informacje zwrotne Inline
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Będę wdzięczny za opinie, proszę o komentarz.x