
W oszałamiającym nagraniu, które wyciekło do sieci, dyrektor generalny AIPAC Elliot Brandt otwarcie chwali się tym, jak potężne proizraelskie lobby manipuluje kluczowymi postaciami w wewnętrznym kręgu bezpieczeństwa narodowego Donalda Trumpa, popychając ich do kolejnej kosztownej i niepopularnej wojny na Bliskim Wschodzie w imieniu Izraela.
Brandt wymienia w szczególności senatora Marco Rubio, byłego szefa wywiadu Johna Ratcliffe’a i kongresmena Mike’a Waltza, który został wcześniej przyłapany na szpiegostwie.
Nagranie wywołało oburzenie w Internecie, podsycając oskarżenia, że polityka zagraniczna USA jest dyktowana nie przez amerykańskie interesy, ale przez zagraniczną machinę lobbingową o niekontrolowanych wpływach. Krytycy twierdzą, że wyciek jest kolejnym dowodem na to, że Stany Zjednoczone są nie tylko skompromitowane – są okupowane.
Wyciekły materiał audio z AIPAC niepokojąco współgra z wcześniejszymi rewelacjami od osób na wysokim szczeblu, które od dawna ostrzegały przed izraelskimi wpływami głęboko w rdzeniu amerykańskich struktur władzy.
Jedne z najbardziej mrożących krew w żyłach relacji pochodzą od pułkownika Lawrence’a Wilkersona, byłego szefa sztabu sekretarza stanu Colina Powella, który opowiedział o swoich doświadczeniach z pierwszej ręki wewnątrz Pentagonu podczas przygotowań do wojny w Iraku.
„Widziałem, jak Mossad przejął Pentagon w 2002 roku” – powiedział Wilkerson w niedawnym wywiadzie.
“Nie potrzebowali żadnej identyfikacji, aby dostać się przez wejście rzeczne do budynku. Poszli na górę do Douglasa Feitha, podsekretarza obrony ds. polityki – trzeciego najpotężniejszego człowieka w Departamencie Obrony. Czasami udawali się do Paula Wolfowitza, zastępcy sekretarza obrony. Mieli kontrolę nad Pentagonem”.
Według Wilkersona, nawet Donald Rumsfeld, ówczesny Sekretarz Obrony, zażartował ponuro z Powella:
„Do diabła, to nie ja zarządzam moim budynkiem, tylko Mosad”.
To nie są teorie spiskowe. To przyznanie się człowieka, który stał w samym sercu amerykańskiej władzy podczas podejmowania najbardziej brzemiennych w skutki decyzji wojskowych pokolenia.
Obecność agentów obcego wywiadu swobodnie poruszających się po Departamencie Obrony – bez zezwolenia, nadzoru lub odpowiedzialności – rodzi pytania, których media głównego nurtu nie chcą zadać: Kto tak naprawdę kieruje polityką zagraniczną USA?
Teraz, gdy dyrektor generalny AIPAC został przyłapany na taśmie chwalącej się manipulowaniem prawodawcami i planistami wojennymi, takimi jak Rubio i Ratcliffe, wyłania się wyraźna linia – od korytarzy Pentagonu po redakcje wiadomości kablowych: Amerykańska machina wojenna jest sterowana przez interesy dalekie od amerykańskiej opinii publicznej.
Podczas gdy przeciętny obywatel zmaga się z zakupami spożywczymi lub opieką zdrowotną, lobbyści i agenci wywiadu popychają naszych przywódców w kierunku niekończącej się wojny, zmiany reżimu i zagranicznych uwikłań, które służą jednemu panu: nie Waszyngtonowi, ale Tel Awiwowi.
Źródło: https://thepeoplesvoice.tv/caught-on-tape-aipac-ceo-boasts-of-controlling-trumps-national-security-officials/
- Rosja ostrzega Ukrainę przed planowanym użyciem pocisków dalekiego zasięgu do ataku terrorystycznego “pod fałszywą flagą”
- Ukraina oskarżona o atak dronem na rosyjską elektrownię atomową
- Europejczycy negatywnie reagują na wojenną psychozę Brukseli – Peter Szijjarto
- Chińska symulacja potrójnej bomby atomowej wywołuje globalny alarm: Nowa era wojny nuklearnej?
- USA eskalują wojnę zastępczą z Rosją, podczas gdy sojusznicy z NATO naciskają na bezpośredni konflikt
- „Papierowy tygrys” czy podstęp? Trump nakłania Europę do przejęcia amerykańskiego kryzysu?
- Witamy w Departamencie Wojny. „Wojna to pokój”. „Gorąca wojna” dla „zapewnienia pokoju” według Hegsetha
- Rosyjska agencja szpiegowska twierdzi, że Ukraina planuje atak fałszywej flagi na Europę
- Czy zbliża się wydarzenie fałszywej flagi?
- 9 oznak, że Stany Zjednoczone i NATO przygotowują się do wojny
- Rosja ostrzega NATO przed „bronią, przed którą nie ochroni schron przeciwbombowy”
- 21-punktowy plan Trumpa dotyczący części Strefy Gazy













